• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Koraliki transparentne są uniwersalnym elementem do tworzenia biżuterii. Kochają je zarówno osoby ceniące sobie elegancję jak i te które lubią wesołe i kolorowe ozdoby w różnej postaci. Szkło ma szeroką gamę kolorów i wzorów. Dzisiejsza technologia pozwalają na uzyskanie praktycznie każdego kształtu koralika ze szkła. Dzięki temu można stworzyć wiele pomysłowych ozdób dostosowując je do nastroju, okazji, swojego stylu, a nawet pory roku. Koraliki te często występują w formach roślinnych na przykład, różyczki lub inne kwiaty. Nawlekając szklane kostki, kule, dyski lub inne koraliki na haczyk i łącząc je dowolnie ze sobą otrzymasz prosty i efektowny naszyjnik. Szklane koraliki przezroczyste świetnie sprawdzają się też w biżuterii sutaszowej czyli przygotowanej ze specjalnie wykonanych sznurków zszytych razem ze sobą.  Kolejnym zastosowaniem szklanych koralików – głównie kulek w rozmaitych wielkościach są bransoletki. Idealnie nadają się one do nawlekania na elastyczną gumkę wraz z dodatkowymi przekładkami. Tak przygotowane bransoletki można nosić pojedynczo lub łączyć w różne zestawy kolorystyczne. Elementy te mają na tyle wszechstronne zastosowanie, że znajdą zastosowanie w prostej biżuterii wykończonej metalowymi elementami jak również bardziej eleganckiej i cennej która zostanie wykończona srebrnymi półfabrykatami. Są one również trwałe i wytrzymałe przez co dłużej cieszą oko w niezmienionym wyglądzie.

Z czego są wykonane:
Surowcem do produkcji naturalnego szkła jest piasek kwarcowy mieszany z różnymi dodatkami i barwnikami. W elementach do wykonywania biżuterii dodatkowo w szkle zatapia się różne elementy dekoracyjne takie jak na przykład paski metalicznych folii. Koraliki szklane, tak samo jak koraliki akrylowe mogą być pokrywane różnymi powłokami – od metalicznych po bardziej matowe. Istnieją również różne rodzaje koralików jeśli chodzi o ich przejrzystość: są zupełnie przezroczyste, półprzezroczyste i nieprzezroczyste powlekane różnymi substancjami.

Rodzaje koralików szklanych:
Koraliki szklane możemy podzielić na kilka rodzajów:
*ze względu na kształt występują między innymi: kule, kostki, krople, listki i kwiaty, owale, oponki, dyski i inne.
*ze względu na przezroczystość : przezroczyste, półprzezroczyste i nieprzezroczyste koraliki mleczne, malowane lub powlekane. Ciekawą odmianą są również koraliki matowe mrożone, które bardzo dobrze sprawdzą się między innymi w bransoletkach.
*ze względu na powierzchnię: szlifowane – imitujące kryształki itp. oraz gładkie
*ze względu na wielkość: koraliki większe, przeznaczone głównie do nawlekania oraz bardzo drobne na przykład do wyszywania zwanego haftem koralikowym lub wykonywania biżuterii plecionej z koralików metodą beadingu
*ostatnim rodzajem są koraliki spękane w środku czyli tak zwane koraliki crackle. Mają one niepowtarzalny urok i wygląd spękanego lodu.

Koraliki transparentne

Szkło jest znane człowiekowi od wielu tysięcy lat. Jest materiałem, który wykorzystuje się w wielu dziedzinach życia: od przemysłu, przez budownictwo aż po wszelkiego rodzaju ozdoby oraz biżuterię. Jedne z najpiękniejszych koralików szklanych pochodzą z weneckiej wyspy Murano, gdzie już od XIII wieku utrzymywana jest tradycja precyzyjnego i kolorowego hutnictwa i dmuchanego szkła weneckiego. Koraliki z tego właśnie szkła są bardzo popularne i cenione w wyrobach biżuteryjnych. Koraliki transparentne są trwałe i przyjemne w noszeniu. Ze względu na mnogość wzorów i kolorów są bardzo lubiane przez osoby ceniące sobie dobrą  jakość za niewygórowaną cenę. Ich przezroczystość czyni biżuterię delikatną i lekką w odbiorze.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
1 - 23 z 23
Sortuj wg:
strona: z 1