• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Koraliki z żywicy są lekkie, a zarazem wytrzymałe. Mamy do wyboru bardzo szeroki wachlarz kolorów i kształtów. Dzięki tym głównym cechom nadają się również do wykonywania większych projektów. Nie musimy się przy tym martwić o to, że ozdoba będzie za ciężka lub niewygodna dla osoby, która będzie ją nosić. Tego właśnie oczekujemy planując nasze biżuteryjne projekty z ich udziałem. Kolory są nasycone i przyciągają oko podkreślając unikatowość wytworzonych przez nas kolczyków, bransoletek, wisiorków lub naszyjników.

Koraliki te dostępne są w najróżniejszych wariantach kolorystycznych, dwa główne to: jednokolorowe i występujące w połączeniach dwukolorowych. Jeśli chodzi o kształty to materiał jakim jest żywica daje duże pole do popisu. Najczęstsze z nich to: kulki (najpopularniejsze), owale, oponki, dyski, kwadraty, trójkąty, romby. Kolejną grupą kształtów to te w formie kwiatów – bardzo efektowne i ciekawe, często wykorzystywane jako elementy do wklejania. Z tego materriału zrobione są także kamee (są to ozdoby w kształcie owalu, ozdobione wypukłą rzeźbą kobiecej głowy), które również stosujemy wklejając w odpowiednie bazy.

Możesz je wykorzystać na przykład w projekcie prostych kolczyków. Wtedy na długie bądź krótsze szpilki jubilerskie nawlekamy koralik i  całość uzupełniamy odpowiednio dobraną przekładką aby kolczyk nie sprawiał wrażenie nie wykończonego. Do tego wystarczy już tylko zamontować wybrane przez nas bigle do kolczyków i zrobione. Proste kolczyki gotowe do noszenia.
Ten rodzaj półfabrykatów świetnie dopełniają różne ozdoby i dobrze łączą się z  pozostałymi materiałami, na przykład szkłem, akrylem, rzemieniami i innymi. Kilka dodatkowych pomysłów jak wykorzystać te półfabrykaty można znaleźć na naszym blogu w zakładce Robienie biżuterii.

Komponenty te wykonane są z tworzyw sztucznych barwionych na rozmaite kolory. W niektórych zatapia się również rozmaite ozdobne drobinki. Materiał ten jest na tyle wszechstronny i uniwersalny, że można wykonać z niego bardzo wiele kształtów i rodzajów elementów ozdobnych.

Możemy podzielić je na kilka rodzajów:
*według koloru:
- jednokolorowe
- wielokolorowe - w w paski, kratkę itp.
*według rodzaju materiału:
- nieprzezroczyste
- przezroczyste
*według typu, przeznaczenia:
- standardowe kulki czy kostki do nawlekania – to te, które najczęściej możemy spotkać w sklepach z elementami do rękodzieła, posiadają otwór do nawlekania przechodzący przez środek.
- kamee – głównie występują w formie płaskiej, do wklejania
- ozdoby do wklejania – mogą być to na przykład kwiaty w przestrzennej formie.

Koraliki z żywicy

Żywica jest materiałem, który z pozoru mało kojarzy się z biżuterią. Jednak nic bardziej mylnego. Różnego rodzaju mieszanki bardzo często używane są w wyrobie biżuterii i ozdób - również tych ręcznie robionych. Kiedyś była to tylko substancja naturalna (wytwarzana głównie przez drzewa iglaste) czyli po prostu wszystkim nam znany bursztyn. Teraz do materiałów z których wykonuje się modne elementy ozdobne doszła również ta syntetyczna. Występują różne jej rodzaje między innymi epoksydowe, polimerowe i inne. Oprócz przezroczystych ozdób, w których zatopione są rozmaite kwiaty, kamyki, muszle powstają bardzo kolorowe koraliki.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
1 - 7 z 7
Sortuj wg:
strona: z 1