• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Kordonek Ariadna Aria jest wykonany z bawełny merceryzowanej, a więc poddanej specjalnej obróbce wykończeniowej, która sprawia, że wyrób jest mocny, przyjemny w dotyku i w wyglądzie. Jest grubszy od innych kordonków Ariadny, zatem możemy go wykorzystywać do szydełkowych, masywniejszych wyrobów a nawet przerabiać na drutach dziergając dzianinowe sweterki, bluzki, topy, spódnice oraz wszelką odzież dziecięcą od bucików począwszy, na kapelusiku skończywszy.

Jeśli więc myślimy o cienkiej włóczce bez włosków, warto pomyśleć o tym kordonku, który nawet przez producenta jest nazywany włóczką. Kordonek Ariadna Aria to też świetny sznureczek o odpowiedniej grubości do wykonywania masywniejszej biżuterii hand-madowej. Możemy z niego wykonać kule szydełkowe na kolczyki w stylu boho, czy ozdabiać metalowe, biżuteryjne przedmioty takie jak bazy kolczyka, bazy bransoletki  czy bazy naszyjnika. To misterne prace, ale jakże indywidualne i zwracające uwagę, szczególnie wtedy, kiedy dopasowane do stroju tworzą jego dopełnienie. Dla biżuteryjnie zakręconych z kordonkiem, zmęczonych szydełkiem, otworem stoi wykorzystywanie dysku kumihimo do tworzenia cudnych, rożnorakich sznueczkowych bransoletek. To odprężające pełne inwencji twórczej zajęcie, bardzo łatwe do opanowania. Dla chcących podjąć tą zabawę odnośnik do bloga, gdzie można zobaczyć jak to się robi – tu znajdziecie tutoriale na kumihimo.

Oprocz biżuterii, ubranek dziecięcych i dla dorosłych, kordonek Ariadna Aria to doskonały materiał do zastosowania w wyrobie galanterii odzieżowej takiej jak bardzo modne szydełkowe paski, koszyki, torebki, czapki, osłonki do doniczek i wszelkie ozdoby wiszące: choinkowe bombki, wielkanocne jajka, ogrodowe motylki, jesienne liście – jednym słowem cuda, które określają nasze wnętrze, koją nerwy, poprawiają nastrój.

Kordonek Ariadna Aria występuje w bogatej palecie barw, więc jesteśmy pewni, że znajdziecie tu coś odpowiedniego dla siebie. Przeznaczony jest do szydełek różnej grubości w przedziale od 1,5 do około 3mm w zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać. Jego motki mają 100g i każdy zawiera 425 metrów nici. Co ważne, poddane obróbce cieplnej, nawet w wysokiej temperaturze nie tracą swoich właściwości i kolorów, co niezbicie świadczy o ich wysokiej jakości.

Kordonek Ariadna™ Aria

Kordonek Ariadna Aria ze względu na swoją grubość nitki jest często nazywany włóczką. Może to też dlatego, że poprzez swoją „pulchność” znajduje zastosowanie w wyrobie odzieży oraz galanterii. Przeznaczyć go możemy na wykonanie ubranek dziecięcych, czapek, bucików, wdzianek, sukienek oraz pokaźniejszych dodatków takich jak torba, worek, pasek, sznur. Kordonek Ariadna Aria posiada dwuwątkowy splot, co oznacza, że jest skręcony z dwóch nitek. Ponieważ przeznaczenie jego jest różnorakie, to od niego też zależy użycie odpowiedniej grubości szydełka. Dla wyrobów bardziej ścisłych i sztywniejszych idealne będzie szydełko cieńsze, np. 1,75, a dla zwiewniejszych i luźniejszych projektów nada się szydełko nieco grubsze, np. 2,5.

Filtry

Sortuj wg:

Filtry są świetne, super że z nich korzystasz! Teraz masz ich za dużo, dlatego nie ma żadnego wyniku. Wyczyść kilka filtrów.