• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Kordonek Ariadna Kaja jest kolejnym wyrobem rodzimej fabryki nici Ariadna. Wykonany z bawełny wzbogaconej o merceryzowanie kwalifikuje się do kordonków o wysokiej jakości. Poprzez merceryzowanie pozbawiony jest surowości: dzięki temu w dotyku jest miękki i gładki. W porównaniu np. z kordonkiem Aria, jest dużo cieńszy, zatem na druty dziewiarskie raczej się nie nadaje, ale na szydełko i igłę – bardzo. Szydełkiem wykonamy z niego serwetki, bieżniki, zazdrostki, firany, delikatne szale wieczorowe, takież chusty, kołnierzyki oraz obrusy. W wyrobach tych jego rysunek jest płaski i wyrażny. Widać każdy nawet najmniejszy ażurowy wzór, który staje się ważnym elementem całości. Kordonek Ariadna Kaja to idealna nić do wykorzystania przy wyrobie pięknej i misternej biżuterii frywolitkowej. Ażurowa bransoletka lub naszyjnik wykonana z dużą precyzją i do tego jeszcze z nici w kolorze starego złota będzie niepowtarzalną biżuterią wieczorową na wysokim poziomie; albo biała –  jako wyjątkowa ręcznie robiona biżuteria ślubna! A frywolitkowe kolczyki udziergane np. z nici melanżowych w kształcie koła, czyż nie będą piękne? Ach, aż się rozmarzyliśmy :). Warto też wspomnieć o możliwości wrabiania w ten kordonek bardzo drobnych koralików np. typu Toho – bardzo równych, szklanych w wielu kolorach w kształcie rurek lub kulek. Takie drobne koraliki nadają się do ozdabiania wyrobów nie tylko biżuteryjnych, ale też przedmiotów dekoracyjnych wykonanych z kordonka Kaja - takich jak kołnierzyki, opaski, motylki, bomki choinkowe, aniołki, kwiaty i maskotki - tu ogranicza nas tylko wyobraźnia. Koraliki umieszczone na kordonku pięknie błyszczą i dodają wyjątkowego uroku.

Kordonek Ariadna Kaja należy do jednych z bardziej wydajnych. Pomimo małych, bo 30g motków zawiera około 200 metrow nici dość ciasno skręconej, składającej się z 3 wątków, dającej równy i gładki ścieg. Co szczególnie istotne dla twórców, dzięki wysokiej jakości bawełny z której jest wykonany, kordonek Kaja jest odporny na spieranie się kolorów, wytrzymuje wysoką temperaturę prania i prasowania. Po zblokowaniu bardzo ładnie trzyma fason i kształt.

Kordonek Ariadna™ Kaja

Kordonek Ariadna Kaja to sznureczek wykonany z bawełny merceryzowanej, mający w swoim składzie 3 nitki, co czyni go dość solidnym i ciasno skręconym. W odbiorze jest to kordonek o delikatnym rysunku, przez co ażury z niego wykonywane są staranne i zgrabne o wyraźnym wzorze. Kordonek właściwy do wyrobu delikatnej biżuterii oraz serwetek, obrusów, firanek i subtelnych ozdób. Jego zaletą jest to, że jest cienki, przez co nawet duży projekt typu firana nie jest zbytnim obciążeniem dla delikatnych zawieszek. Kordonek Ariadna Kaja oprócz gładkich kolorów występuje w delikatnych melanżach. Kaja to kordonek przeważający w jesiennej palecie barw. Kolory piękne, zgaszone, idealne do harmonijnego wystroju wnętrz.

Filtry

Sortuj wg:

Filtry są świetne, super że z nich korzystasz! Teraz masz ich za dużo, dlatego nie ma żadnego wyniku. Wyczyść kilka filtrów.