• Darmowa dostawa od 109 zł
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

 
Kordonek Ariadna Karat wywodzi się z łódzkiej fabryki nici Ariadna. Jest to jeden z najstarszych  kordonków, którego ówczesna nazwa to symbol 76x2 - często też spotykany na etykiecie obok nazwy Karat. Doczekał się wielu bliźniaczych wyrobów, ale nadal jest klasycznym, uniwersalnym kordonkiem, chętnie wykorzystywanym do haftu płaskiego, a przy pomocy szydełka do tworzenia pięknych akcesoriów domowego użytku, biżuterii i odzieży. Na pewno zaletą jest jego skład – 100% bawełna, która nie płowieje, jest mocna, a w letniej odzieży czy bieliźnie nie ma sobie równych. Jest to też jeden z nielicznych kordonków, którego pranie dopuszcza się w temperaturze 95 stopni Celsjusza.  Kordonek Ariadna Karat skręcony jest z dwóch nitek, skręt nie jest silny, dzięki czemu przedmioty z niego wykonane są miękkie i ładnie się układają. Dobrze wchłaniają krochmal, więc usztywnienie ich i zblokowanie po wykonaniu nie nastręczają żadnego problemu. Delikatny połysk kordonka wpływa korzystnie na wygląd, zapewniając świeżość i szykowność wyrobu.
  
Kordonek Ariadna Karat to w koralikowym świecie biżuteryjnych maniaczek podstawowe nici do tworzenia w technice beadingu. Występują w wielu kolorach i ich odcieniach, dopasujemy je więc łatwo do wybranego lub wymyślonego projektu. Przydadzą się w wyplataniu sznurów koralikowo-szydełkowych okrągłych z pomocą szydełka również przy wyplataniu sznurów płaskich na krośnie oraz tworzeniu bransoletek na dysku kumihimo.
Ariadna Karat to również doskonała nić do wyrobu biżuterii frywolitkowej lub do oplatania gotowych, surowych elementów biżuteryjnych, takich jak: bazy kolczyka, bazy bransoletek, drut pamięciowy czy łańcuszki. Wymienione powyżej inspiracje może nie należą do najłatwiejszych, ale z pomocą tutorialu ułatwią i zachęcą niejedną z nas do samodzielnego wykonania tej niebanalnej biżuterii. O wiele prostsze do wykonania z udziałem kordonka okażą się zwykłe sznury koralikowe. Dotyczy to głównie pereł i innych korali, gdzie sznur musi być lejący ale ścisły. Kordonek Karat poprzez swoją bawełnianą naturalność sprawdzi się przy sznurach z nawleczonymi kamieniami jubilerskimi metodą supełkową, polegającą na dzieleniu każdego z nich supełkiem tak, aby kamienie się nie przesuwały i zachowywały nadany im wzór. Przy kamieniach dużych i ciężkich można kordonek skręcić z dwóch lub więcej nitek, również różnokolorowych.
Oprócz biżuterii produkty te mają duży potencjał do wykorzystania przy szydełkowych ozdobach świątecznych, obrusach, serwetach, bieżnikach oraz bieliźnie. Warto pokusić się o lekcję z szydełkiem; to świetna zabawa, miłe spędzenie czasu, radość i satysfakcja.

Kordonek Ariadna™ Karat

Kordonek Ariadna Karat to wiekowy rodzimy kordonek ze 100% bawełny, którego obecność zauważyć możemy w domach, gdzie znajdują swoje miejsce szydełkowe wyroby stanowiące rodzinne pamiątki. Jego odporność na czas powoduje że chętnie był wykorzystywany do wyrobu firan, obrusów, odzieży. W obecnych czasach kordonki Ariadna Karat zostały dopasowane do dzisiejszych nurtów i jako mocne, miękkie bawełniane nici wykorzystywane są chętnie  oprócz już wspomnianych, w wielu technikach biżuteryjnych, w technice haftu płaskiego a także jako świetny materiał na ozdoby świąteczne, zabawki i elementy ozdobne. Kordonek Karat dominuje nad pozostałymi ilością kolorów, bo dostępny jest w kilkudzesięciu różnych odcieniach.