• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Kordonek Ariadna Maja – nici wywodzące się z fabryki Ariadna, mającej swoją siedzibę w Łodzi – polskim zagłębiu włókienniczym. Kordonek ten wykonany jest z długowłóknistej bawełny czesanej, opalany i podwójnie merceryzowany. Bawełnę długowłóknistą uzyskuje się właśnie poprzez wyczesywanie, dzięki czemu usuwa się wszelkie zanieczyszczenia i krótkie włókna. Bawełna długowłóknista jest mocniejsza, bardziej miękka no i droższa. Natomiast opalanie i merceryzowanie to niektóre z procesów złożonego przetwarzania bawełny mające na celu podnoszenie jakości wyrobu. Np. merceryzacja polega na uszlachetnianiu włókien poprzez oddziaływanie na nie stężoną zasadą sodową. Dzięki temu zabiegowi bawełna staje się mocniejsza i elastyczniejsza i co ważne – nadaje jej charakterystyczny, ładny połysk. Taki właśnie jest Kordonek Ariadna Maja – dopracowany w każdym aspekcie, przez co znajduje zastosowanie w najbardziej wymagających jakościowo projektach. Zaletą jego jest fakt występowania w dwóch grubościach, dzięki czemu wykorzystanie staje się wszechstronne. Kordonek Maja 5 – to kordonek, którego nić skręcona jest z dwóch nitek występujący w motkach 50g oznaczonych 120tex x 2 o długości 210 metrów. Producent sugeruje dla niego szydełko 1,5mm a druty 2mm 
Kordonek Maja 8 – to również dwie skręcone nitki i motki 50 gramowe oznaczone 65tex x 2 o długości 340 metrów,  sugerowane szydełko to 1mm a druty 1,5mm.
  
Jak wynika z oznaczenia tex – kordonek Maja 5 jest grubszy i przeznaczony do wyrobów dzianinowych na drutach i szydełku typu odzież dziecięca, bielizna, stroje kąpielowe. Serwety i obrusy, w których znaczenie ma mięsistość i grubość, do haftów na grubszych tkaninach typu len, kanwa. W biżuterii zaś do sznurów koralikowych mających udźwignąć ciężar biżuteryjnych elementów np. kamieni jubilerskich czy ciężkich korali, do haftu sutasz i jako baza w wyplataniu bransoletek na krośnie i dysku oraz w biżuterii z makramy.
Z cieńszego kordonka Maja 8 zrobimy wyroby delikatniejsze, z efektem mgiełki, gdzie znaczenie ma lekkość i klarowność, a więc firanki, serwetki, obrusy. Do haftu na cienkich tkaninach typu batyst. W biżuterii natomiast wszędzie tam, gdzie nić ma być mocna, ale mało widoczna, dobrana do koloru koralików i innych drobnych elementów. Maja 8 to również dobry wybór do tworzenia biżuterii frywolitkowej bardzo delikatnej, typu biżuteria ślubna.
  
Warto również sięgnąć po Kordonek Ariadna Maja przy bardziej skomplikowanych haftach takich jak haft ze Schwalm, haft norweski hardanger, mereżka, haft richelieu oraz do szwów zdobniczych. Opłaci się, aby kordonek swoją urodą podkreślał misterną pracę, a przy okazji zapewniał jej długie życie. Ze względu na gładkość, równość i charakterystyczny połysk te właściwości  zostaną zachowane. W motkach kordonka Maja 5 i Maja 8 ukryty jest prawdziwy czar.
 
 
 

Kordonek Ariadna™ Maja

Kordonek Ariadna Maja to produkt występujący pod dwiema postaciami; jako Maja 5 - grubszy i Maja 8 – cieńszy. Wykonany jest ze 100% bawełny czesanej, a dopieszczony merceryzacją – co czyni go miękkim, przyjemnym w dotyku, mocnym i gładkim. Jego przeznaczenie jest też wyszukane, bo dzięki swoim właściwościom nadaje się do wymagającego haftu hardanger, mereżki czy do haftu ze Schwlam. Ale kordonek Maja to nie tylko doskonała współpraca z szydełkiem. Z Mai 5 wykonamy również na drutach dobrej jakości odzież dla dzieci, a w technikach biżuteryjnych odnajdzie się w sutaszu, beadingu, makramie i biżuterii na krośnie. Wszechstronność i jakość tego kordonka zapewni klasę i elegancję w użytych projektach.
 

Filtry

Sortuj wg:

Filtry są świetne, super że z nich korzystasz! Teraz masz ich za dużo, dlatego nie ma żadnego wyniku. Wyczyść kilka filtrów.