• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Ariadna Muza to cienki, ale bardzo wytrzymały kordonek bawełniany. Występuje w dwóch wersjach – jest to Muza 10 i Muza 20. Pierwszy z nich – składa się z 6 nitek o wartości 30 tex, podczas gdy w Muzie 20 znajdziemy takich samych niteczek 4. Nić jest przy tym bardzo mocno skręcona, więc jest naprawdę cieniutki. W stu procentach składa się z bawełny, która jest merceryzowana, co oznacza, że każde takie włókno poddawane jest działaniu specjalnego ługu sodowego. Merceryzowana bawełna jest o wiele trwalsza, bardziej miękka, a cały proces dodaje jej dodatkowo lekkiego połysku. W jednym motku Muzy 10 znajduje się 525 metrów nici, a w przypadku Muzy 20 jest to 830 metrów, więc jest baardzo wydajny.
Dostępne są w wielu różnych odcieniach, w większości są to delikatne, neutralne kolory, które świetnie sprawdzą się w różnych projektach. Nitka nie rozwarstwia się, ani nie rozciąga, co bardzo ułatwia pracę.

Muzę 10 wcześniej można było spotkać pod nazwą „kordonek 30x4”, natomiast Muzę 20 znano po prostu jako „Muza”.

Projekty, przy których zastosowanie znajdą te przędze, to na przykład rozmaite ozdoby do domu, wykonywane za pomocą szydełka lub na cienkich drutach dziewiarskich. Mogą to być chociażby serwetki, obrusy, firanki czy podkładki na stół. Nić może też świetnie sprawdzić się przy tworzeniu ozdób na ścianę, jak chociażby łapacze snów! Dzięki temu, że nić, z której zbudowany jest motek jest mocno skręcona i nie rozwarstwia się, to kordonek doskonale sprawdzi się jako materiał, z którego stworzone zostaną niesamowite projekty, wykonane metodą frywolitki. Oba te produkty, to świetne nici do bransoletek szydełkowo-koralikowych. Są wystarczająco cienkie, łatwo i przyjemnie się na nich pracuje, a przy tym są niezwykle trwałe i bardzo wydajna. To najlepszy wybór, jeśli zależy nam, żeby projekt, któremu poświęcamy przecież tyle czasu, cieszył oczy przez całe lata.  

Kordonek Ariadna™ Muza

Cieniutki kordonek Ariadna Muza to cichy bohater wszystkich sznurów szydełkowo-koralikowych. W oczy rzucają się przede wszystkim piękne koraliki, a on lekko w ich cieniu bohatersko utrzymuje cały projekt w całości. Jest świetną bazą to tworzenia bransoletek na szydełku ze względu na swoje właściwości – jest mocno skręcony, gładki, cienki i bardzo wytrzymały. Świetnie sprawdzi się także przy tworzeniu wszelkich serwetek, obrusów, firanek i innych ażurowych i delikatnych projektów szydełkowych. Na pewno spodoba się też wszystkim, którzy chcieliby spróbować swoich sił w tworzeniu frywolitkowych cudów. To także sto procent merceryzowanej bawełny, która zadowoli nawet najbardziej wymagające rękodzielnicze gusta ;).

Filtry

Sortuj wg:

Filtry są świetne, super że z nich korzystasz! Teraz masz ich za dużo, dlatego nie ma żadnego wyniku. Wyczyść kilka filtrów.