• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Kordonek Ariadna Muza to cienki, ale bardzo wytrzymały kordonek bawełniany. Występuje w dwóch wersjach – jest to Muza 10 i Muza 20. Pierwszy z nich – Muza 10 – składa się z 6 nitek o wartości 30 tex, podczas gdy w kordonku Muza 20 znajdziemy takich samych niteczek 4. Nić jest przy tym bardzo mocno skręcona, więc cały kordonek jest naprawdę cieniutki. W stu procentach składa się z bawełny, która jest merceryzowana, co oznacza, że każde takie włókno poddawane jest działaniu specjalnego ługu sodowego. Merceryzowana bawełna jest o wiele trwalsza, bardziej miękka, a cały proces dodaje jej dodatkowo lekkiego połysku. W jednym motku Muzy 10 znajduje się 525 metrów nici, a w przypadku Muzy 20 jest to 830 metrów, więc kordonek Ariadna Muza jest baardzo wydajny. Kordonki Ariadna Muza dostępne są w wielu różnych odcieniach, w większości są to delikatne, neutralne kolory, które świetnie sprawdzą się w różnych projektach. Nitka nie rozwarstwia się, ani nie rozciąga, co bardzo ułatwia pracę.

 

Kordonek Ariadna Muza 10 wcześniej można było spotkać pod nazwą „kordonek 30x4”, natomiast Muza 20 znana była wcześniej po prostu jako „Muza”.

 

Projekty, przy których zastosowanie znajdą kordonki Ariadna Muza to na przykład rozmaite ozdoby do domu, wykonywane za pomocą szydełka lub na cienkich drutach dziewiarskich. Mogą to być chociażby serwetki, obrusy, firanki czy podkładki na stół. Ariadna Muza może też świetnie sprawdzić się przy tworzeniu ozdób na ścianę, jak chociażby łapacze snów! Dzięki temu, że nić, z której zbudowany jest ten kordonek jest mocno skręcona i nie rozwarstwia się, to kordonek Ariadna Muza doskonale sprawdzi się jako materiał, z którego stworzone zostaną niesamowite projekty, wykonane metodą frywolitki. Oba te kordonki, a Muza 20 w szczególności, to świetna nić do bransoletek szydełkowo-koralikowych. Jest wystarczająco cienka, łatwo i przyjemnie się na niej pracuje, a przy tym jest niezwykle trwała i bardzo wydajna. Kordonki Ariadna Muza to najlepszy wybór, jeśli zależy nam, żeby projekt, któremu poświęcamy przecież tyle czasu, cieszył oczy przez całe lata.  

Kordonek Ariadna™ Muza

Cieniutki kordonek Ariadna Muza to cichy bohater wszystkich sznurów szydełkowo-koralikowych. W oczy rzucają się przede wszystkim piękne koraliki, a on lekko w ich cieniu bohatersko utrzymuje cały projekt w całości. Jest świetną bazą to tworzenia bransoletek na szydełku ze względu na swoje właściwości – jest mocno skręcony, gładki, cienki i bardzo wytrzymały. Świetnie sprawdzi się także przy tworzeniu wszelkich serwetek, obrusów, firanek i innych ażurowych i delikatnych projektów szydełkowych. Na pewno spodoba się też wszystkim, którzy chcieliby spróbować swoich sił w tworzeniu frywolitkowych cudów. Kordonki Ariadna Muza to sto procent merceryzowanej bawełny, która zadowoli nawet najbardziej wymagające rękodzielnicze gusta ;).

Filtry

Sortuj wg:

Filtry są świetne, super że z nich korzystasz! Teraz masz ich za dużo, dlatego nie ma żadnego wyniku. Wyczyść kilka filtrów.