• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Kordonek MTP Maxi wykonany jest ze 100% bawełny merceryzowanej. Nitka nie należy do bardzo miękkich i bardzo cienkich. Pracuje się z nią nad wyraz dobrze, ślizga się po szydełku, nie haczy, nie rozdwaja i nie pętelkuje się. Wyrazistość nitki przekłada się na wyraźne wzory, zarówno te szydełkowe jak i robione na drutach. Musimy jednak pamiętać, że dzianina z Maxi jest raczej cienka, nawet przerabiana na drutach o małym rozmiarze. To dobry materiał na dzianinowe ażurowe chusty, bluzki i tuniki. Nadaje się również do połączeń z nieco grubszą ale nadal cienką włóczką. W pasach naprzemiennych wygląda świetnie wpuszczając do projektu światło i przeźroczystość. Jest dostępny w wielu kolorach podstawowych oraz ich odcieniach i melanżach. Co ważne – można go prać bez utraty koloru w 60 stopniach Celsjusza.

Jest nicią do wszechstronnego wykorzystania. Ze względu na niewielką sztwność nitki, zachowuje ładną formę już po wykonaniu, ale łatwo go zblokować i krochmalić, dlatego kordonek Maxi jest właściwym kordonkiem na serwety, obrusy, firany, szydełkowe makatki i dziecięcą letnią odzież. Warto się przyjrzeć melanżowym kolorom, w których występuje – często rozbielonych i rozjaśnionych, które szczególnie interesująco się zaprezentują w chustach. To również uniwersalne mocne i kolorowe nici do tworzenia biżuterii. Praca z nimi na krośnie do koralików, dysku kumihimo lub sznurach koralikowych to prawdziwa przyjemność. Ten produkt est gwarancją dobrej jakości  nie powinnyśmy więc mieć obaw o wykorzystanie go w całości, bo jest go aż 565 metrów w 100 gramowym motku.

Kordonek MTP™ Maxi

Kordonek MTP Maxi jest produktem do polubienia od razu. Jest dobrze skręcony, nie rozdwaja się, z lekkim połyskiem - a wszystko dzięki temu, że wykonany jest z bawełny uszlachetnionej – merceryzowanej. Właśnie taka jej postać pozwala na idealny skręt nitki oraz na farbowanie w wielu kolorach i ich odcieniach a także w melanżach. Świetnie zachowuje się podczas dziergania zarówno jeśli chodzi o szydełka jak i druty. Na drutach wykonamy z niego odzież półprzeźroczystą, ale również piękne chusty z ażurami, szczególnie z nici melanżowych. A szydełkiem dosłownie wszystko, co nim może być wykonane – firany, obrusy, serwety, bieżniki, ozdoby okazjonalne, amigurumi. Dzięki dużym motkom możemy liczyć na resztki, które przydadzą się w wykonywaniu biżuterii frywolitkowej i koralikowej a także szydełkowych zakładek do książek oraz makatek, do których przyda się funkcjonalne krosno tkackie.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
1 - 1 z 1
Sortuj wg:
strona: z 1