• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy


Jeszcze do niedawna kordonek do szydełkowania był używany do wyrobu galanterii typu obrusy, firany serwety oraz w przemysle odziezowym. Teraz ta ozdobna nić zyskała „drugie zycie”. Obecnie kordonki jest wykorzystywany w branży hand-made do tworzenia biżuterii. Różnorodność kolorystyczna i objętościowa sprawia, że każdy, kto potrafi dziergać – znajdzie coś dla siebie. Na naukę też nie jest za póżno, tym bardziej, że dostępne są kursy, które krok po kroku pokażą jak to wykonać.[ … ] Satysfakcja gwarantowana. Dlatego też osoby, dla których opanowanie dziergania nie stanowi żadnego problemu, mogą bez obaw powrócić do swojego hobby.
 
Poniżej lista stylów i technik w jakich kordonek do wyszywania może być wykorzystany:
 
Kordonek do frywolitki wykorzystywany jest do tworzenia biżuterii frywolitkowej – Ta biżuteria jest bardzo zwiewna i lekka. Kolczyki frywolitkowe z pewnością okażą się dobrym wyborem. Kordonek do szydełkowania często używany jest do starannie haftowanych ozdób, które są stylowym dodatkiem zarówno do swobodnego stroju młodzieżowego, jak też do eleganckiej wieczorowej sukni. Przypadną do gustu miłośniczkom motywów etnicznych, ale i zwolenniczkom nowoczesnego designu. Poprzez umiejętne zaplatanie i haftowanie można uzyskać bajeczne rezultaty. Doskonale prezentuje się jako biżuteria ślubna.
 
Kordonki jako nici do nawlekania są wykorzystywane w biżuterii zaplatanej, czyli w technice beading.
 
To metoda szydelkowo-koralikowa, w której używany jest także kordonek do frywolitki. Drobne koraliki np. toho dostępne w wielu kolorach, wzorach, rozmiarach łączone ze sobą w zróżnicowane formy i kształty kolorystyczne.
 
Proste projekty są wykonywane często w mniej niż godzinę przez początkujących, podczas gdy bardziej złożone wymagają tygodni skrupulatnej pracy z użyciem specjalistycznych narzędzi i sprzętu np. bransoletki w stylu Kumihimo.
 
Biżuteria w stylu barokowym.
Duże kolczyki bogate w kamienie i błyszczące elementy takie jak kryształy czy taśmy cyrkoniowe oraz kordonek do wyszywania dobrany kolorystycznie, którym są oplecione będą świetnym dopełnieniem stroju.
 
Biżuteria z efektem kalejdoskopu.
To biżuteria dla mających wyczucie i umiar w doborze barw i elementów w celu uzyskania pożądanego efektu.
 
Biżuteria w stylu afrykańskim.
Biżuteria w tym stylu charakteryzuje się doborem czystych kolorów, sznurków oraz paciorków i wisiorków. Jako że często są to duże ozdoby, lekki, usadowiony kordonek do wyszywania nie obciąża dodatkowo płatka ucha.
Łańcuszki i styl industrialny.
Kordonek do frywolitki może z powodzeniem dodać unikatowości łańcuszkom, oplecione nimi – najprostszym ściegiem, zyskają kolor i lekkość. Tak samo możemy ozdobić bazę kolczyka czy bazę bransoletki.
 
Biżuteria w stylu yoyo.
Yoyo to stosunkowo nowa technika tworzenia biżuterii. Uformowane na szablonach kwiaty stanowią elementy broszek, naszyjników, bransoletek, pierścionków i kolczyków. Dzięki wykorzystaniu miękich, połyskliwych materiałów, koralików, kamieni jubilerskich i kwiatów - biżuteria yoyo prezentuje się elegancko i kobieco.
 
Biżuteria w stylu freakowy przepych.
To styl pozwalający na wiele, bo dopuszczający wszystkie techniki jednak wcale nie taki prosty, bo wymagający odpowiedniego doboru kolorów, odcieni i ozdób, które w połączeniu nie spowodują galimatiasu prosto z odpustu.
Warto jednak podkreślić, że szydełkowa praca to nie tylko sam kordonek do szydełkowania i wydziergane z niego ozdoby. W przypadku biżuterii bardzo ciekawie prezentuje się wydzierganie ciekawego wzoru wokół zawieszonego na oczku kamienia, czy kuleczki. Wygląda to bardzo podobnie do wire wrappingu, jednak w tym przypadku sprawia wrażenie większej subtelności i delikatności.
 
Kolejnym godnym uwagi pomysłem jest wykorzystanie metody, w której wykonuje się pojedyncze kordonki i ściegi szydełkowe wokół pojedynczego koralika w taki sposób, aby powstał kilku warstwowy wąż. Warto w tym przypadku zastosować cztery kolory koralików, układając je w symetryczne linie - uzyskamy bardzo ciekawy efekt.

Kordonki

Kordonek do szydełkowania (fr. cordon – sznurek) – to skręcona ozdobna nitka jedwabna lub bawełniana wykorzystywana do robót ręcznych. Branża hand-made stała się dla niego dobrym gospodarzem. Jest z powodzeniem wykorzystywany w tworzeniu biżuterii w wielu stylach i w przeróżnych technikach.

Ozdobami, w których kordonek do wyszywania odgrywa główną rolę są przedmioty wykonane z użyciem szydełka – biżuteria koralikowo-szydełkowa oraz biżuteria w stylu yo yo, a także nie młoda, biżuteria z makramy, która w dalszym ciągu zachwyca prostotą i naturalnością. Dla milosniczek motywów etnicznych – biżuteria zaplatana w stylu Beading. Natomiast w stylu afrykanskim i z efektem kalejdoskopowym to ta w której dominują: kolor, sznurki, oplatane paciorki. Kordonki doskonale sprawdzają się w stylu barokowym z błyszczącymi kamieniami i połyskującymi kryształami. Nie sposób też nie wspomnieć o modnej, delikatnej biżuterii frywolitkowej, sznurach szydełkowo-koralikowych czy o odważniejszych pracach – bransoletek okrągłych kumihimo. Również w stylu industrialnym - steampunk kordonek do frywolitki można wykorzystać w kreatywny sposób oplatając łańcuszki, koła i inne metalowe elementy. I na koniec ulubiony styl dla wielu umiejących dziergac – freakowy przepych, dla odważnych umiejących łączyć różne style, kolory i wzory.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
1 - 12 z 12
Sortuj wg:
strona: z 1