• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Jeszcze do niedawna kordonek był używany do szydełkowania obrusów, firan, serwet oraz w przemyśle odzieżowym. Teraz ta ozdobna nić zyskała „drugie zycie”. Obecnie kordonki są wykorzystywane w branży hand-made do tworzenia biżuterii oraz ozdób. Różnorodność kolorystyczna i objętościowa sprawia, że każdy, kto potrafi dziergać znajdzie coś dla siebie. Na naukę też nie jest za późno, tym bardziej, że dostępne są kursy szydełkowania, które krok po kroku pokażą jak to wykonać wybrane projekty. Satysfakcja gwarantowana. Dlatego też osoby, dla których opanowanie dziergania nie stanowi żadnego problemu, mogą bez obaw powrócić do swojego hobby.
Poniżej lista stylów i technik w jakich ten rodzaj nitki może być wykorzystany:
*do frywolitki - ta biżuteria jest bardzo zwiewna i lekka. Kolczyki frywolitkowe z pewnością okażą się dobrym wyborem. Często używany jest do starannie haftowanych ozdób, które są stylowym dodatkiem zarówno do swobodnego stroju młodzieżowego, jak też do eleganckiej wieczorowej sukni. Przypadną do gustu miłośniczkom motywów etnicznych, ale i zwolenniczkom nowoczesnego designu. Poprzez umiejętne zaplatanie i haftowanie można uzyskać bajeczne rezultaty. Doskonale prezentuje się też jako biżuteria ślubna.
*do beadingu - kordonki wykorzystywane są jako nici do nawlekania i z powodzeniem używane w biżuterii zaplatanej. 
*do sznurów szydelkowo-koralikowych - z pomocą drobnych koralików toho dostępnych w wielu kolorach, wzorach, rozmiarach łączone ze sobą w zróżnicowane formy dojąc finalnie wspaniałe sznury.
Proste projekty są wykonywane często w mniej niż godzinę przez początkujących, podczas gdy bardziej złożone wymagają tygodni skrupulatnej pracy z użyciem specjalistycznych narzędzi i sprzętu. Tak jest w przypadku tworzenia bransoletki w stylu Kumihimo.
 
Biżuteria z efektem kalejdoskopu, to biżuteria dla mających wyczucie i umiar w doborze barw i elementów w celu uzyskania pożądanego efektu. Innym zastosowaniem tej niteczki są ozdoby w stylu afrykańskim. Charakteryzują się doborem czystych kolorów, sznurków oraz paciorków i wisiorków. Jako że często są to duże ozdoby, lekki, usadowiony sznureczek nie obciąża dodatkowo płatka ucha. Kolejnym przykładem zastosowania jest użycie go jako nici do frywolitki. Może z powodzeniem dodać unikatowości łańcuszkom. Oplecione nimi najprostszym ściegiem, zyskają kolor i lekkość. Tak samo możemy ozdobić bazę kolczyka czy bazę bransoletki. Biżuteria w stylu yoyo, to stosunkowo nowa technika tworzenia biżuterii. Uformowane na szablonach kwiaty stanowią elementy broszek, naszyjników, bransoletek, pierścionków i kolczyków. Dzięki wykorzystaniu miękkich, połyskliwych materiałów, koralików, kamieni jubilerskich i kwiatów biżuteria yoyo prezentuje się elegancko i kobieco. Biżuteria z przepychem, to styl pozwalający na wiele, bo dopuszczający wszystkie techniki jednak wcale nie taki prosty. Wymagający od twórcy odpowiedniego doboru kolorów, odcieni i ozdób, które w połączeniu nie spowodują galimatiasu prosto z odpustu.
Warto podkreślić, że szydełkowa praca to nie tylko sama nić do szydełkowania i wydziergane z niej ozdoby. W przypadku biżuterii bardzo ciekawie prezentuje się wydzierganie ciekawego wzoru wokół zawieszonego na oczku kamienia, czy kuleczki. Wygląda to bardzo podobnie do wire wrappingu, jednak w tym przypadku sprawia wrażenie większej subtelności i delikatności. Kolejnym godnym uwagi pomysłem jest wykorzystanie metody, w której wykonuje się ściegi szydełkowe. Te ściegi tworzy się wokół pojedynczego koralika w taki sposób, aby powstał kilku warstwowy wąż. Warto w tym przypadku zastosować cztery kolory koralików, układając je w symetryczne linie - uzyskamy bardzo ciekawy efekt.

Kordonki

Z francuskiego "cordon" oznaczający po prostu sznurek. Kordonek to skręcona ozdobna nitka jedwabna lub bawełniana wykorzystywana do robótek ręcznych. Branża hand-made stała się dla niego dobrym gospodarzem. Jest z powodzeniem wykorzystywany w tworzeniu biżuterii w wielu stylach i w przeróżnych technikach. Ozdobami, w których odgrywa główną rolę są przedmioty wykonane z użyciem szydełka. Na przkład biżuteria koralikowo-szydełkowa oraz biżuteria w stylu yo yo. Znalazł też swoje zastosowanie w makramie, która w dalszym ciągu zachwyca prostotą i naturalnością. Dla miłośniczek motywów etnicznych – biżuteria zaplatana w stylu beading. Natomiast w stylu afrykanskim i z efektem kalejdoskopowym to ta w której dominują: kolor, sznurki, oplatane paciorki. Doskonale sprawdzają się w stylu barokowym z błyszczącymi kamieniami i połyskującymi kryształami. Nie sposób też nie wspomnieć o modnej, delikatnej biżuterii frywolitkowej, sznurach szydełkowo-koralikowych czy o odważniejszych pracach – bransoletek okrągłych kumihimo.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
1 - 10 z 10
Sortuj wg:
strona: z 1