• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Poszczególne kordonki Ariadna różnią się grubością nitki, splotem oraz wielkością (wagą) szpulki. Każdy kordonek Ariadna jest odpowiednio oznaczony i opisany. Aby dobrać odpowiedni kordonek należy zwrócić uwagę na etykietę. Kordonki są oznaczone za pomoc tzw. TEX -  to skrót, który oznacza stosunek masy nici do jej grubości.  Przykładowo na etykiecie kordonka Ada 15 widnieje: 25 tex x 6. Cyfra przed „tex-em”  określa ile waży 1000 m pojedynczego włókna kordonka. Natomiast cyfra za „tex-em” to ilość włókien, z których nić jest spleciona. W przypadku Ady 15 - nić składa się z 6 włókien skręconych ze sobą, z których każde waży 25 g/1000 m. Mnożąc ten wynik przez 6 (bo tyle mamy włókien) ustalimy, że 1000 m tego kordonka waży 150 g. Warto zapamiętać, że im wartość tex jest większa, tym grubsza będzie nić.
 
Na rynku dostępne są następujące kordonki Ariadna:
- kordonek Ariadna Ada wykonany z wysokiej jakości bawełny merceryzowanej. Kordonek Ariadna doskonale nadaje się do frywolitek ze względu na sztywność i wysoki skręt nitki. I tak z ADY można wykonać przepiękne serwetki, bieżniki, biżuterię, odzież, a także wszelkiego rodzaju inne artykuły dekoracyjne. Cztery grubości kordonka, siedem modnych kolorów oraz jego uniwersalność względem wielu technik dają szeroki wachlarz możliwości.
 
- kordonek Ariadna Aria jest to produkt wykonany ze 100% bawełny merceryzowanej. Dostępny w 24 ciekawych i modnych kolorach. Aria doskonale nadaje się do wszelkich odmian dziewiarstwa ręcznego. Doskonale nadaję się na ubiory: bluzki, tuniki, sukienki, blezery, kamizelki itp., a także atrakcyjne dodatki na przykład: torebki, kołnierzyki, ozdoby. Aria świetnie sprawdza się także we wszelkiego rodzaju wyrobach dekoracyjnych wykonanych za pomocą szydełka. Barwny świat Arii pozwoli rozwinąć kreatywność i realizować najbardziej nawet szalone pomysły.
 
kordonek Ariadna Kaja jest przeznaczony do różnego rodzaju robótek ręcznych. Wykonany z bawełny merceryzowanej najlepszej jakości, dzięki czemu ścieg wykonany kordonkiem Kaja jest gładki i równy. Wydajny, ekonomiczny kłębek, grubość 50 tex x 3 doskonale nadaje się nie tylko do wykonywania serwetek, różnego typu koronek, ale również ubiorów: wdzianek, bluzek, kamizelek itp. Polecamy do technik: szydełko, druty, haft temari.
 
kordonek Ariadna Karat wykonany ze 100% bawełny.  Przeznaczony jest do wykonywania wszelkiego rodzaju haftów płaskich. Karat dostępny jest w 55 kolorach. Bogata kolorystyka sprzyja tworzeniu ciekawych prac, a gładkość i miękkość nitki wpływają na ich efektowność.
 
kordonek Ariadna Maja wykonany z długowłóknistej bawełny czesanej, opalany i podwójnie merceryzowana nić Maja to produkt perłowy o wyjątkowym połysku. Charakteryzuje go wyjątkowa gładkość, a jego miękkość sprawia, że jest niezwykle przyjemny w dotyku. Wykonane nim ściegi zyskują perłowy blask i przyjemną dla oka wypukłość.
 
kordonek Ariadna Muza wykonany z bawełny merceryzowanej najlepszej jakości, nitka gładko obejmuje szydełko, co sprawia, że robótkowanie staje się łatwe i przyjemne.

Kordonki Ariadna™

Kordonki to bardzo liczna grupa nici zdobniczych, najczęściej są one bawełniane. Występują w wielu różnych kolorach i są wykorzystywane do  robótek ręcznych. To nić, której nazwa pochodzi od francuskiego słowa cordon oznaczającego nic innego jak sznurek.
Kordonki Ariadna produkowane są przez jednego z największych producentów nici w Polsce – przez łódzką fabrykę Ariadna. Kordonki Ariadna charakteryzują się bardzo dobrą jakością dzięki zastosowaniu przy ich produkcji merceryzacji. Jest to metoda polegająca na poddaniu bawełny dodatkowej obróbce chemicznej, co w efekcie powoduje, że nitka jest bardziej wytrzymała (każda próba ręcznego przerwania takiej nitki kończy się fiaskiem). Proces ten wpływa także na to, że nić staje się bardziej podatna na farbowanie, dzięki czemu kordonek Ariadna dostępny jest w pięknych, nasyconych kolorach. Poza tym nić nabiera połysku, a co za tym idzie – każda robótka staję się piękniejsza. 

Filtry

Sortuj wg:

Filtry są świetne, super że z nich korzystasz! Teraz masz ich za dużo, dlatego nie ma żadnego wyniku. Wyczyść kilka filtrów.