• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Kordonek – (z francuskiego cordon)  sznurek, skręcona ozdobna nitka jedwabna lub bawełniana w różnych kolorach, wykorzystywana do robót ręcznych.
  

Do niedawna kordonek kojarzył nam się z obrobionymi chusteczkami, serwetami, wiszącymi na oknie firanami czy koronkowymi wstawkami pościeli. Takiego pamiętają go nasze babcie. Teraz, kiedy króluje hand made i najbardziej wartościowe to, co wykonamy własnoręcznie, kordonek zyskał nowe życie, a co za tym idzie i nowe marki. Jednym z nich jest kordonek YarnArt, marki tureckiej, do wykorzystania zarówno w tworzeniu biżuterii, w technice beadingu czy sutaszu, jak również do dziergania odzieży dzianinowej typu chusty, bluzki, sukienki oraz firanek, serwet, obrusów i innych ozdób codziennego użytku. 

 
W tworzeniu biżuterii kordonki YarnArt pełnią często rolę pomocniczą, służą jako baza do nawlekania koralików (są miękkie i mocne) ale mogą być również ozdobą, np. gdy użyjemy cieniowany kordonek YarnArt z przeźroczystymi koralikami typu Toho https://www.pasart.pl/toho-koraliki-szklane-round-rozmiar-11-0-transparent-crystal-10g,p,400348.html lub gdy sam jest bohaterem biżuterii w postaci naszyjników, bransoletek i kolczyków. 

W tworzeniu odzieży dzianinowej kordonek pełni rolę podstawową i jego dobór jest bardzo ważny.

Wybór zależy od tego, co chcemy zrobić i jakim narzędziem będziemy się posługiwać, szydełkiem, drutami czy drutełkiem (knooking). 

Interesującą ofertę na rynku tworzą kordonki YarnArt z mikrofibry, które pięknie się prezentują w biżuterii, szydełkowych ozdobach, serwetach, kołnierzykach. Kordonek YarnArt z mikrofibry, z efektem jedwabiu jest połyskliwy, gladki, miękki i miły w dotyku – idealnie nadaje się na lekkie przewiewne dzianiny.

 
Kolejnymi, znajdującymi duże zastosowanie w praktyce są kordonki z bawełny marceryzowanej. Nitka tego kordonka jest bardzo wytrzymała, dobrze skręcona, bywa w pięknych nasyconych kolorach również tęczowych, cieniowanych. Ten z bawełny nadaje się na firany, serwety, obrusy, chusty, zakładki do książek, cotton ball lights (dobrze znosi krochmal) i inne ozdoby okolicznościowe. Jest bardzo wydajny.

Interesującym połączeniem są kordonki YarnArt z wplecionymi koralikami. Dobrane kolorystycznie mogą stworzyć niepowtarzalną rzecz, jedyną w swoim rodzaju, głównie w odzieży i produktach dla dzieci.

Kordonki YarnArt™

Praca z kordonkiem to hand-made w nowej odsłonie. I to nie tylko dla tworzących biżuterię, ale też dziergających na szydełku, czy drutach. Na takie prace warte uwagi są kordonki YarnArt. Czarująca bluzka lub sukienka a do niej biżuteria wykonana w technice beadingu - i wszystko zrobione własnoręcznie z użyciem kordonka. Takiego z mikrofibry – z efektem jedwabiu lub z bawełny marceryzowanej. A jeśli trudne, to może kordonek YarnArt tylko na chwost lub cotton ball lights? I w takim kolorze, który bardzo się podoba, lub cieniowanym, tęczowym? Czy nie brzmi to zachęcająco?

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
Marka

Marka

Rozmiar szydełka

Rozmiar szydełka

1 - 1 z 1
Sortuj wg:
strona: z 1