• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Chwytając po raz pierwszy krosno do koralików, ma się wrażenie, że to nie będzie łatwe zadanie. Trzeba je złożyć, naciągnąć nitki, potem dobrać najważniejsze materiały – "Ratunku! Jak to zrobić?" Łatwo i szybko – spokojnie :). Instrukcja jest tak naprawdę niepotrzebna, bo to dosłownie połączenie kilku elementów. Szczegóły możesz zobaczyć w kursie, który jest tutaj: Instrukcja
Za pomocą tego narzędzie, które pozwala zrobić biżuterię podobną do tej robionej ściegiem peyote. Jeśli przyjrzeć się z bliska to różnica pomiędzy splotami jest bardzo widoczna, ale finalny efekt jest zbliżony. 

Produkty, które potrzebujesz do zrobienia bransoeltki, to między innymi odpowiednie nici, które będą jednocześnie osnowami dla bransoletki. Nici powinny być grubsze i kolorystycznie dobrane do kolorów końcowej pracy, z których będzie zrobiona biżuteria. Na początek możesz wybrać nici do beadingu, cienkie nici do makramy (0,6mm) lub kordonek. Drugim rodzajem nici jest ta, która będzie przewlekana przez koraliki. Może to być nić nylonowa, jak na przykład nić One-G czy S-LON. 
Kolejną ważną kwestią jest dobór koralików. Jeśli chcesz wykonać pracę metodą beading, z pewnością postawisz na TOHO™. Popularnym rozmiarem jest 11/0, ponieważ ładnie wypełniają przestrzenie pomiędzy osnowami i dokładnie do siebie przylegają. Efekt bardzo równej i płaskiej bransoletki otrzymasz używając TOHO treasure. Do projektów możesz również wykorzystać CZECHMATES™ Tile, FirePolish™, małe kamienie jubilerskie albo drobne kulczeki typu sead beads. Ważne, żeby dobrze do siebie przylegały, inaczej bransoletka straci swój urok i może nawet wyglądać niedbale. 
Igły, które przydadzą Ci się przy pracy, to John James w rozmiarze 10/13 lub rozdwajana igła Big Eye. Jej zadaniem jest przejście wraz z nitką przez koraliki, zatem pasuje tu każda igła, która spełni to zadanie.  

Czy to bransoletka czy naszyjnik robiony na nim, to nie obejdzie się bez zapięć. Najwygodniejszym zapięciem do tego typu biżuterii są tak zwane „krokodylki” czyli zapięcia zaciskane. Jeśli wykorzystasz te ze stali nierdzewnej, nacieszysz się bransoletką przez długie lata. 

Im więcej będziesz pracować, tym to narzędzie będzie dla Ciebie łatwiejsze w obsłudze. Łatwiej Ci później dobrać zapięcie innego rodzaju, na przykład zapięcia wklejane. Wybieraj te jak najbardziej płaskie, żeby po wklejeniu końcówek bransoletki nie odstawało od gotowej pracy. 
Będzie Ci także potrzebny klej. Możesz użyć kleju do biżuterii takiego jak Hasulith™ albo bardziej wszechstronnego z rodziny UHU.  

Krosno do beadingu daje piękny efekt końcowy, do tego biżuteria jest łatwa do wykonania. Kwestia odpowiedniego naciągnięcia nitek, dobrania kolorów i można juz się relaksować przy przeplataniu.

Krosno do koralików

Ręcznie tkane dywany, to do dzisiaj atrakcja bliskiego i dalekiego wschodu. Ta piękna sztuka, do której używa się krosna tkackiego, doczekała się swojej wersji mini w biżuteryjnym świecie. Krosno do koralików jest używane do robienia równych bransoletek, które często są inspirowane stylem boho. Równie dobrze można z nich upleść piękne łowickie wzory lub gładkie jednokolorowe bransoletki. To narzędzie daje wiele możliwości w miksowaniu różnych kształtów, rodzajów i rozmiarów koralików. Najczęściej używanymi w tej technice są TOHO™.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
1 - 1 z 1
Sortuj wg:
strona: z 1