• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Krosno do koralików

Chwytając po raz pierwszy krosno do koralików, ma się wrażenie, że to nie będzie łatwe zadanie. Trzeba je złożyć, naciągnąć nitki, potem dobrać koraliki – "Ratunku! Jak to zrobić?" Łatwo i szybko – spokojnie :). Krosno do koralików - instrukcja do niego jest tak naprawdę niepotrzebna, bo to dosłownie połączenie kilku elementów. Szczegóły możesz zobaczyć w kursie, który jest tutaj: Instrukcja krosno
Krosno do koralików to narzędzie, które pozwala zrobić biżuterię podobną do tej robionej ściegiem peyote. Jeśli przyjrzeć się z bliska to różnica pomiędzy splotami jest bardzo widoczna, ale finalny efekt jest zbliżony. 


Bransoletka na krośnie - jak zrobić

Produkty, które potrzebujesz do krosna do koralików, to między innymi odpowiednie nici, które będą jednocześnie osnowami dla bransoletki. Nici do krosna powinny być grubsze i kolorystycznie dobrane do koralików, z których będzie zrobiona biżuteria. Na początek możesz wybrać nici do beadingu, cienkie nici do makramy (0,6mm) 30 lub kordonek. Drugim rodzajem nici jest ta, która będzie przewlekana przez koraliki. Może to być nić nylonowa, jak na przykład nić One-G czy S-LON lub nici do jeansu np. Tytan. Możesz również użyć nici monofilowej. 
Kolejną ważną kwestią jest dobór koralików. Jeśli krosno traktujesz jak krosno do beadingu, z pewnością postawisz na koraliki TOHO™. Popularnym rozmiarem jest 11/0, ponieważ ładnie wypełniają przestrzenie pomiędzy osnowami i dokładnie do siebie przylegają. Efekt bardzo równej i płaskiej bransoletki otrzymasz używając koraliki TOHO treasure. Do projektów możesz również wykorzystać koraliki CZECHMATES™ Tile, FirePolish™, małe kamienie jubilerskie albo koraliki szklane. Ważne, żeby krosno do koralików oraz wybrane do projektu koraliki dobrze do siebie przylegały, inaczej bransoletka straci swój urok i może nawet wyglądać niedbale. 
Igły do koralików, które przydadzą Ci się przy pracy z krosno do koralików, to igły John James w rozmiarze 10/13 lub rozdwajana igła Big Eye. Zadaniem igły jest przejście wraz z nitką przez koraliki, zatem pasuje tu każda igła, która spełni to zadanie.  


Zapięcie do bransoletki na krośnie

Krosno do beadingu - czy to bransoletka czy naszyjnik robiony na nim, to nie obejdzie się bez zapięć. Najwygodniejszym zapięciem do tego typu biżuterii są tak zwane „krokodylki” czyli zapięcia zaciskane. Jeśli wykorzystasz zapięcie do krosna ze stali nierdzewnej, nacieszysz się bransoletką przez długie lata.
Im więcej będziesz pracować, tym krosno do bransoletek będzie dla Ciebie łatwiejsze w obsłudze. Łatwiej Ci później dobrać zapięcie innego rodzaju, na przykład zapięcia wklejane. Zapięcia wybieraj jak najbardziej płaskie, żeby po wklejeniu końcówek bransoletki nie odstawało od koralików. 
Do pracy będzie Ci także potrzebny klej. Możesz użyć kleju do biżuterii takiego jak Hasulith™ albo bardziej wszechstronnego kleju z rodziny UHU.  
Krosno do bransoletek daje piękny efekt końcowy, do tego biżuteria jest łatwa do wykonania. Kwestia odpowiedniego naciągnięcia nitek, dobrania koralików i można juz się relaksować przy przeplataniu.

Krosno do koralików

Krosno do koralików

Ręcznie tkane dywany, to do dzisiaj atrakcja bliskiego i dalekiego wschodu. Ta piękna sztuka, do której używa się krosna tkackiego, doczekała się swojej wersji mini w biżuteryjnym świecie. Krosno do koralików jest używane do robienia równych bransoletek, które często są inspirowane stylem boho. Równie dobrze można z nich upleść piękne łowickie wzory lub gładkie jednokolorowe bransoletki. Krosno do bransoletek daje wiele możliwości w miksowaniu różnych kształtów, rodzajów i rozmiarów koralików. Najczęściej używanymi koralikami w tej technice są koraliki TOHO™, które wymagają użycia nici i igły, dlatego krosno określa się również nazwą krosno do beadingu.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
1 - 2 z 2
Sortuj wg:
strona: z 1