• Darmowa dostawa od 109 zł
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Nazwa labradoryt pochodzi od półwyspu Labrador w prowincji Quebec (Kanada), gdzie labradoryt minerał został odkryty i opisany. Labradoryt to kamień przeświecający, o barwie szarej bądź żółtawej. Należy do grupy plagioklazów - tej samej, z której wywodzi się kamień słoneczny (inaczej skaleń awenturynowy). Cechą, która najbardziej charakteryzuje labradoryt minerał to tzw. labradoryzacja (inaczej labradorescencja, awenturyzacja) – wielobarwne skrzenie na skutek rozproszenia światła odbijającego się od licznych wrostków innych minerałów – najczęściej magnetytu i hematytu, ale także rutylu magnetytu, tytanitu, czy miedzi. 
 
Labradoryt do wyrobu biżuterii
uzyskuje optymalną migotliwość poprzez oszlifowanie pod odpowiednim kątem względem inkluzji. Labradoryt do bransoletek czy też naszyjników często ma formę kul o fasetowanej powierzchni, która dodatkowo załamuje światło. Najbardziej efektownie prezentuje się jednak labradoryt do wyrobu biżuterii w postaci wypukłych kaboszonów. Dlatego też tak chętnie jest wykorzystywany w technice sutasz, a także w połączeniu ze ściegiem koralikowym. Można powiedzieć, że labradoryt to kamień wręcz stworzony do oprawy.
 
Jeśli wolisz wykorzystać labradoryt do bransoletek, też mamy dla Ciebie niebanalne propozycje. Spróbuj swoich sił tworząc połyskliwą mieszankę w postaci labradoryt kamień plus opal, szare kocie oko lub ciemna cyrkonia. A może wolisz bardziej stonowane rozwiązania? Labradoryt do bransoletek możesz śmiało zestawić także z kwarcem, ametystem i prehnitem.
 
Puść wodze fantazji, stosując labradoryt do wyrobu biżuterii, a kamień ten odwdzięczy Ci się ciesząc Twoje oko i przyciągając uwagę osób z Twojego otoczenia. Wcale nie musisz być mistrzem rękodzieła, by stworzyć dla siebie lub bliskiej Ci osoby coś niepowtarzalnego. Nawet używając w prosty sposób labradoryt do bransoletek na gumce uzyskasz elegancką ozdobę, która na pewno nie pozostanie niezauważona.
 
Gdy już skończysz swoje bizuteryjne dzieło, przygotuj dla niego odpowiednie pudełko do przechowywania, gdyż labradoryt minerał jest dość kruchy (twardość 6,0-6,5 w skali Mohsa), dlatego lepiej jest uszykować osobny pojemnik, który ochroni Twój labradoryt przed ukruszeniem czy zarysowaniem.

Labradoryt

Labradoryt to minerał o nietuzinkowej urodzie. Swoją wyjątkową pozycję wśród innych materiałów jubilerskich labradoryt zawdzięcza zjawisku pleochroizmu, czyli gry barw w wyniku polaryzacji światła przechodzącego przez wewnętrzną strukturę kamienia. W zależności od kąta, pod jakim ustawi się labradoryt, mieni się on blaskiem o odcieniu niebieskim, fioletowym, zielonym, złotym, czerwonym, a nawet purpurowym. Nie jest ważne, czy dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z rękodziełem, czy też masz już na swoim koncie zaawansowane projekty, labradoryt do wyrobu biżuterii na pewno będzie doskonałym wyborem. Jest on sam w sobie tak zjawiskowy, że bizuteria, której częścią jest labradoryt kamień po prostu musi się udać!

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
Wielkość

Wielkość

Typ

Typ

Wielkość otworu

Wielkość otworu

Kształt

Kształt

Przewiercenie

Przewiercenie

Faktura

Faktura

1 - 16 z 16
Sortuj wg:
strona: z 1