Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Lapis lazuli

( ilość produktów: 3 )

Ciemnoniebieski lapis lazuli to wyjątkowy kamień naturalny. Intensywna, granatowa barwa oraz nieprzeźroczystość to jego najbardziej charakterystyczne cechy. Jest minerałem, który ma bardzo ciekawą strukturę. Na powierzchni możemy zaobserwować przepiękne pasy, plamki oraz błyszczące złotem wytrącenia. Każdy okaz potrafi zaskoczyć swoim oryginalnym wyglądem. Nazywany bywa też lazurowym oraz kamieniem nieba. Jest produktem uniwersalnym i z powodzeniem może zostać użyty przy projekcie biżuterii damskiej oraz męskiej. 

Przywodzący na myśl zachmurzone niebo lapis lazuli, inspruje do najprzyjemniejszego czyli do tworzenia. Lubisz wisiory, bransolety czy kolczyki? Może chcesz wykonać cały komplet biżuterii? :)
Najprostszym i najszybszym sposobem na stworzenie bransoletki, jest nawleczenie wybranej kompozycji na gumkę jubilerską. Pozostaje nam jedynie zawiązanie supełka, który wzmocnimy podklejając szybkoschnącym klejem. Ostatni krok, to noszenie gotowej biżuterii z satysfakcją! :) Kamień ten możemy połączyć z rzemieniami i sznurkami. Komponując bransoletkę idealną można sięgnąć po półfabrykaty takie jak przekładki do biżuterii czy zawieszki, które urozmaicą pracę i nadadzą jej charakteru. Paciorki można nawlec również na linkę jubilerską i zakończyć karabińczykiem lub innego typu zapięciem w wybranym kolorze metalu. Spośród setek dostępnych zapięć, można dobrać wzór pasujący do stylistyki projektu. W podobny sposób do kompletu stworzysz ciemnoniebieski naszyjnik. Dodatkiem do naszyjnika może być na przykład filigranowa zawieszka ze stali chirurgicznej lub chwost. Paciorki owe to głównie kule polerowane, o delikatnym połysku lub o matowej powierzchni. Do wyboru w różnych rozmiarach.

Czysto naukowo, lapis lazuli, to mieszanina lazurytu, kalcytu i pirytu. Głównym składnikiem jest lazuryt, rzadko występujący minerał. Skład skałki zawiera też w różnych proporcjach inne dodatki mineralne, takie jak sodalit czy diopsyd. Oryginalny minerał, swój ciemnogranatowy kolor zawdzięcza zawartości siarki. Niektóre okazy mogą delikatnie przebarwiać się na kolor zielonkawobłękitny lub fioletowy. Złociste, mieniące drobinki, które możemy zauważyć na powierzchni, to zasługa pirytu, który wytrąca się w strukturze kamienia. Niewątpliwie te drobiny dodają mu wiele uroku. Przydatną i praktyczną informacją jest to, że jest to kamień wrażliwy. Czynniki szkodliwe to wysoka temperatura, silny nacisk i detergenty - należy go zdejmować do kąpieli i prac domowych.

pixel