• Darmowa dostawa od 109 zł
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Koraliki z masy perłowej towarzysza twórcom rękodzieła artystycznego od niepamiętnych czasów. Naturalne pochodzenie masy perłowej powoduje, że koraliki z niej wykonane będą charakteryzowały się indywidualnym wyglądem, czasem barwa koloru czy deseniem. Naturalne uwarunkowania masy perłowej powodują, że każdy koralik z masy perłowej będzie swoistym, unikalnym dziełem sztuki. Jest to ich ogromnym atutem docenianym przez kobiety ceniące sobie indywidualizm i oryginalność. Najczęściej koraliki z masy perłowej wykorzystywane są do produkcji kolczyków. Najbardziej nadaje się do tego forma dużego, lekkiego, fantazyjnie ozdobionego koła z masy perłowej. Koło takie zazwyczaj ma niewielka dziurkę, przy pomocy której umieszczamy je do bigla i mamy gotowe oryginalne, lekkie, kolorowe kolczyki. Pięknie także prezentują się naszyjniki zrobione z elementów o nieregularnych kształtach. Takie koraliki możemy nawlec na linkę jubilerską, dla ozdoby poprzekładać metalowymi rurkami ozdobnymi i uzyskać w ten sposób gustowny naszyjnik, który będzie ozdobą niejednej stylizacji.

Rodzaje:
Masa perłowa niezliczona ilość kolorów, wzorów, kształtów i zastosowań. Podstawowe kształty to koło, kulka, owal, serce, listki, prostokąty, kwadraty, gwiazdki , formy nieregularne (w różnych rozmiarach) i wiele innych. Mogą być jednokolorowe lub wielokolorowe. Łatwość barwienia masy perłowej powoduje, że na rynku można dostać koraliki z masy perłowej w na prawdę wyjątkowych kolorach. Powierzchnia masy perłowej łatwo poddaje się też zdobieniu czy malowaniu, dlatego taż dostępna szeroka gama produktów z masy perłowej ozdobiona przeróżnymi deseniami, od kwiatów po wzory geometryczne czy nieregularne, nakrapiane wzory.

Z czego jest zrobiona:
Masa perłowa stanowi produkt pochodzenia naturalnego, gdyż jest to wewnętrzna warstwa muszli mięczaków, w głównej mierze perłopławów. Może pochodzić bądź z naturalnych zbiorników wodnych, najczęściej z ciepłych mórz, bądź też ze stawów hodowlanych. Głównym jej składnikiem jest węglan wapnia. Koraliki z masy perłowej mają krystaliczną budowę. Łatwo się barwią, co jest wykorzystywane przy ich produkcji na skalę masową oraz pięknie opalizują.

Muszla

Koraliki z masy perłowej są jednym z bardziej ulubionych artykułów w św‌ecie hand made. Masa perłowa od niepamiętnych czasów używana jest jako materiał ozdobny. Obok biżuterii wykorzystywana jest też w drobnej galanterii czy nawet w kosmetologii. Służy także do ozdabiania takich przedmiotów jak puzderka, rękojeść broni, sztućce i inne drobne przedmioty. Masa perłowa pięknie opalizuje. Jej naturalne pochodzenie doceniane jest również przez twórców biżuterii naturalnej i ekologicznej. Z koralików z may perłowej wykonamy kolczyki, bransoletki, naszyjniki oraz pierścionki, broszki, breloczki - to wyjątkowo uniwersalny i lubiany materiał, zarówno przez osoby wykonujące jak i noszące biżuterię. Ze względu na lekko opalizujące właściwości masę perłową nazywa się opalem morskim.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
Wielkość

Wielkość

Typ

Typ

Wielkość otworu

Wielkość otworu

Kształt

Kształt

Przewiercenie

Przewiercenie

Faktura

Faktura

1 - 24 z 149
Sortuj wg:
strona: z 7