• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Nakładki do biżuterii są nakładkami, którymi maskujemy otwór oraz okolice otwóru w koralikach. Nakładki do koralików są używane przy tworzeniu naszyjników, bransoletek czy kolczyków, ale także podczas wytwarzania zakładek do książek czy breloków. Nakładkę zakładamy bezpośrednio na koralik, w taki sposób, by koraliki stykały się powierzchniami. W sznurze koralików umieszczonych na lince jubilerskiej każdy koralik z obu stron może być zabezpieczony nakładką do biżuterii. Pomiędzy koralikami z nakładkami możemy umieścić inne elementy ozdobne jak przekładki czy kulki gładkie bądź ażurowe. Nakładki na koraliki bardzo często są komponentem do wyrobu kolczyków. Oto sposób na ich wykorzystanie: na szpilkę lub haczyk jubilerski nakładamy nakładkę, następnie koralik a za nim drugą nakładkę. Odcinamy szpilkę na długość około 1 centymetra i formujemy z niej oczko. Oczko podczepiamy do bigla. Ważnym czynnikiem w wykonywaniu biżuterii przy pomocy nakładek do biżuterii jest dopasowanie ich wielkości do wielkości koralika.

Rodzaje:
Wśród nakładek do biżuterii możemy wyróżnić nakładki o różnych wielkościach, wykonane z różnych metali oraz nakładki do koralików ozdobne bądź proste. Proste, bez fakturowanej powierzchni nakładki nazywane są popularnie miseczkami. Nakładki miseczki pasują do biżuterii w stylu minimalistycznym oraz w stylu casual. Nakładki o ozdobnej powierzchni idealnie nadają się do eleganckiej biżuterii na wielkie wyjścia lub do biżuterii, która ma zostać podarowana bliskiej osobie w prezencie. Nakładki z ornamentem będą też idealne do biżuterii w stylizacjach ślubnych. Wielkość nakładki musi być dobrze dopasowana do wielkości koralika, do którego ma przylegać. Nakładka na koralik nie może być zbyt duża, bo będzie wystawała poza obwód koralika i zaburzy estetykę produktu. Nie może być tez zbyt mała, gdyż nie spełni swojej roli. Nakładki wykonane są z różnego rodzaju stopów metali. Od składu stopu zależy kolor metalu, z którego wykonane są ozdobne nakładki do biżuterii. Najczęściej używanymi i lubianymi przez rękodzielników są nakładki na koraliki w kolorach srebrnym, złotym, miedzianym i w kolorze starego złota.

Z czego są zrobione:
Nakładki do biżuterii to metalowy element ozdobny. Jest wykonany ze stopów metali. Zazwyczaj są to metale nieszlachetne. Nawet jeśli w składzie stopu jest metal szlachetny, jak na przykład srebro, stop taki będzie i tak domieszkowany metalami nieszlachetnymi ze względu na utrzymanie odpowiedniego stopnia twardości metalu do produkcji nakładek do biżuterii. Różny kolor metalu, z którego wykonane są ozdobne nakładki zależy od składu stopu.

Nakładki do biżuterii

Nakładki do biżuterii to uniwersalny komponent do jej produkcji. Jest wykonany z metalu o różnej kolorystyce i fakturze powierzchni. Bywają nakładki jubilerskie mocno zdobione ornamentami oraz nakładki zupełnie gładkie, jak popularne nakładki miseczki. Szeroki wybór nakładek na koraliki daje projektantowi możliwość doboru nakładki do odpowiedniego stylu wykonywanej biżuterii. Nakładki pięknie prezentują się zarówno na kulistych koralikach wykonanych z naturalnych minerałów jak i z kulek szklanych (crackle, koraliki powlekane), akrylowych czy zamszowych. Nakładki o delikatnej fakturze pięknie komponują się z perłami szklanymi podkreślając ich urodę i delikatność. Nakładki do koralików mogą przybierać struktury różnych obiektów: mogą przypominać liście, płatki śniegu, kwiaty i inne. Nakładka wzbogaci estetycznie każdy rodzaj biżuterii dodając jej szyku i elegancji.