• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Każda kobieta lubi ozdobić swoja szyję, a szczególnie naszyjnikiem w ulubionym stylu i kolorze. Sposobów na ich wykonanie jest całe mnóstwo. Również półprodukty do wyrobu naszyjników są szeroko dostępne. Popularne są naszyjniki na łańcuszkach. Na łańcuszku może być umieszczona zawieszka z kryształem Swarovski lub innym minerałem. Można też podczepić do łańcuszka inne ozdobne elementy jak na przykład ozdobne łączniki wysadzane cyrkoniami. Innym przykładem jest naszyjnik z muszelek, który może być formą pamiątki z wakacji. Najbardziej drogocenne naszyjniki to takie z diamentami, brylantami i innymi drogocennościami oprawionymi w złoto, platynę, srebro czy stopy metali szlachetnych. Duże formy możemy wykonać techniką haftu sutaszowego.
Długie, kolorowe, fantazyjnie wyglądające możemy też wykonać stosując do ich wyrobu kolorowe koraliki (szklane, drewniane, akrylowe), szklane perły czy drobne koraliki toho. Możemy je nosić po kilka na raz. Ciekawie będą wyglądały połączone: sznurkowy, łańcuszkowy i taki z drobnych koralików. Style, które preferują noszenie kilku naszyjników na szyi to styl boho, hippie, wakacyjny i młodzieżowy. Modne są też sznurkowe z różnokolorowych sznurków splecionych w formę warkocza. Coraz modniejszy wydaje się być nurt biżuterii eko, w tym naszyjników recyklingowych. Naszyjnik to przede wszystkim element biżuterii kobiecej, jednak czasami można także spotkać takie należące do grupy biżuterii męskiej. Uwielbiają je też najmłodsze użytkowniczki biżuterii, czyli małe dziewczynki. Przy wyborze naszyjnika dla najmłodszych warto pamiętać o prostej zasadzie: czym więcej, bardziej kolorowo i błyszcząco, tym lepiej.

Rodzaje:
Naszyjniki mają bardzo duże znaczenie dla biżuterii damskiej, ponieważ są podstawowym jej elementem. Rodzaje naszyjników dostępnych na rynku lub takie, które możemy wykonać samodzielnie mogą być wykonane z różnych materiałów, różnymi technikami, mogą mieć różną długość, styl, estetykę i kolorystykę. Techniki wykonywania najchętniej wykorzystywane przez rękodzielników to haft sutaszowy, beading, wyplatanie, czy wire-wrapping. Formy naszyjników, obok tradycyjnie wyglądających, mogą przybrać postać korali, kolii, wisiora czy obroży.

Z czego jest zrobiony:
Produkuje się je z najróżniejszych materiałów. Mogą to być: metale szlachetne, metale nieszlachetne, tkaniny, sznurki, rzemienie, elementy recyclingowe. Te często łączone są z koralikami, minerałami kamieniami szlachetnymi, muszlami, cekinami, kryształami, elementami drewnianymi czy akrylowymi o różnych kształtach, rozmiarach i kolorach.

Naszyjniki

Naszyjniki to rodzaj ozdobnej biżuterii znany każdej kobiecie. Naszyjnik jest ozdobą zakładaną na szyję. Jest to jeden z bardziej lubianych i najczęściej noszonych rodzajów biżuterii. W modzie obecny niemal od zawsze. Jego korzenie sięgają czasów starożytnych. Estetyka naszyjników ewoluowała przez epoki i tysiąclecia. Zawsze jednak pożądane w naszyjnikach były drogocenne kruszce i minerały. Współczesne naszyjniki produkuje się w rożnych stylach, długościach, kolorach, z różnych materiałów i różnymi technikami. Te specjalnego przeznaczenia, jak na przykład naszyjniki ślubne, nierzadko towarzyszą nam przez całe życie jako pamiątki ważnych dla nas wydarzeń. Są one też fantastycznym pomysłem na prezent. Stylistyka dostępnych naszyjników pozwala wybrać nam odpowiednią biżuterię na szyję dla każdej solenizantki, nawet tej o wyjątkowo wyszukanym guście.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
1 - 1 z 1
Sortuj wg:
strona: z 1