• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Polskie nici ariadna produkowane są w fabryce nici w Łodzi od 1897. Fabryka ta szczyci się wieloma nagrodami i wyróżnieniami, a produkowane w niej wyroby wytwarzane są według nowoczesnej i ekologicznej technologii. Oferta jest bardzo szeroka, od wielu gatunków nici szwalniczych aż do specjalistycznych np. do wyrobu biżuterii.

  

Przedmiotem naszej uwagi będą nici ariadna do szycia oraz nici ariadna do szydełkowania z przeznaczeniem do tworzenia biżuterii w technikach rękodzielniczych.

  
Właściwie błędem byłoby stwierdzenie, że koraliki należy przyszywać nićmi specjalistycznymi. 

Oczywiście mogą to być zwykłe nici, które mamy pod ręką, jednak dopiero podczas pracy okaże się jakim są dla nas dyskomfortem. Właśnie żeby praca przebiegała sprawnie, nici się nie plątały, nie mechaciły i nie zrywały zostały wyprodukowane specjalne nici ariadna do szycia Tytan i Talia.

Nici ariadna Tytan wykonane są z jedwabiu poliestrowego, dobrze i stabilnie skręcone, nie zmieniające swojej struktury podczas szycia, odporne na zrywanie i odporne na tarcie. Przy nawlekaniu na nie koralików to cechy bezcenne. Jeśli dodamy jeszcze kolory, w których są wytwarzane – satysfakcja gwarantowana. Sięgniemy po nie chętnie wyplatając bransoletki na krośnie czy przy sznurach koralikowych. Nici Tytan produkowane są w kilku grubościach z przeznaczeniem do szycia różnych surowców, tak więc do jednej pracy możemy użyć różnej grubości nici w zależności od łączonych ze sobą elementów. Nici o najniższym wskaźniku np. Tytan 10 są najgrubsze, przeznaczone na szwy dekoracyjne, do skóry, tkanin tapicerskich itp., a z najwyższym np. Tytan 250 to cienkie nici z przeznaczeniem do podwijania, obrzucania i zszywania delikatnych tkanin, taśm i sznurków. Dodać jeszcze należy o ważnej zalecie, jaką jest odporność na działanie światła oraz czynników chemicznych. 

  

Kolejne nici po które przede wszystkim sięgają miłośniczki szydełka, to nici ariadna do szydełkowania Opal. Oznaczone przez producenta jako Opal 35 – 310dtex x 3, 10000m co znaczy, że nić składa się z 3 skręconych włókien, z których każde ma 310 tex, zatem cała nitka ma 930 tex, innymi słowy 10 km tych nici waży 930g (1dtex=1g/10km). Jest to bardzo cienka zdobnicza nitka wykonana z poliestru przeznaczona dla pracujących na szydełku oraz w technice haft i frywolitka. Jej ładny połysk i układność w wyrobie czyni ją faworytką wśród nici poliestrowych do szydełkowania. Pięknie prezentuje się w delikatnej biżuterii frywolitkowej. Nici ariadna do szydełkowania oferowane są w iście biżuteryjnych kolorach – białym, kremowym, dwóch odcieniach złota, srebrnym i czarnym.

  

Wśród nici ariadna do szycia, które chcemy potraktować jako nici jubilerskie i wykorzystać w boadingu czy sutaszu na uwagę zasługują Talia. Tutaj podobnie jak w Tytan występuje kilka grubości, zależnie od przeznaczenia. Są to nici poliestrowe o dużej sprężystości i wytrzymałości. Kolorów jest tyle, że na pewno dopasujemy je do koloru koralików, sutaszu czy podkładu, do którego będziemy je przyszywać. Odpowiednia grubość pozwoli użyć je do wyplatania bransoletek na krośnie, dysku czy w hafcie koralikowym. 

  

Nici ariadna są trwałe a ich wybarwienie odporne na światło, pranie oraz czynniki chemiczne. To istotna informacja, jeśli zastanawiamy się nad pracą wielokolorową. Ze względu na wysoki poziom wytwarzanych przez siebie wyrobów uznawanych zarówno w kraju jak i zagranicą  Ariadna pewnie nie raz zachwyci nas kolejną partią interesujących nici. Nie bez kozery można użyć tu maksymy „Dobre bo polskie”.

Nici Ariadna™

Nici ariadna to polskie nici wywodzące się z fabryki z ponad stuletnim stażem. Nici, których obecność zauważyć możemy chyba w każdym polskim domu. Kiedyś były to głównie nici do szycia ewentualnie kordonek. Obecnie, w dobie boomu rękodzielniczego, zdolności manualne i techniki handmade sprawiły, że właściwości nici zostały jakościowo dopasowane do obecnych trendów modowych. Nici ariadna do szydelkowania znajdą uznanie wśrod szydełkujących, nici ariadna do szycia wśród tworzących biżuterię technikami, w których igła z nitką odgrywa istotną rolę. W zależności od metody możemy wybrać nici odpowiadające naszym oczekiwaniom, a świadomość że tworzy je polska marka, po prostu cieszy.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Filtry są świetne, super że z nich korzystasz! Teraz masz ich za dużo, dlatego nie ma żadnego wyniku. Wyczyść kilka filtrów.