• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Nici FireLine są produktem amerykańskiej firmy Beadsmith. Wykonane są z dyneemy – jest to handlowa nazwa polietylenu, materiału o bardzo dużej masie cząsteczkowej, charakteryzującym się  dużą odpornością na ścieranie i niską absorpcją wilgoci. Dyneema jest używana między innymi do produkcji lin wspinaczkowych, kamizelek kuloodpornych i elementów endoprotez. W tworzeniu handmadowej biżuterii chodzi też o to, aby trud i wysiłek a także czas jaki pochłonął projekt został doceniony wytrzymałościowo, służył nam w długim okresie jako talizman czy pamiątka i sprostał czasowemu użytkowaniu. Po to są właśnie dobre jakościowo nitki jubilerskie. Mają jeszcze jedną cechę, która odróżnia je od innych też dobrych jakościowo nici do koralików. FireLine to wstępnie woskowany, pleciony polietylenowy sznur spieniony żelem, który jest znany jako najsilniejsze włókno o najmniejszej średnicy, którą kiedykolwiek stworzono.
Przez producenta określane są jako nie ulegające biodegradacji, także jeśli w zamyśle mamy cenny projekt, pamiętajmy, że nigdy się nie rozsypie.
Ze względu na swoje właściwości i cechy są używane przede wszystkim przez profesjonalistów pracujących z koralikami i szkłem szlifowanym oraz kamieniami o ostrych krawędziach. To dowodzi o ich niezwykłej przydatności i zastosowaniu. W powszechnym koralikowaniu sprawdzą się jako doskonałe niteczki do dłuższych projektów, w których nić jest wielokrotnie przeciągana przez najmniejsze nawet koraliki takie jak TOHO, się nie wyciera i nie strzępi. Idealnie sprawdza się również przy pleceniu kulek koralikowych i w wielu innych boadingowych przedsięwzięciach. Cenna cecha jaką jest wytrzymałość na zrywanie sprawdzi się również przy wielu codziennych domowych czynnościach naprawczych, warto więc posiadać ten produkt w swoich zasobach.

Nici FireLine™

Nici FireLine należą do najwyższego gatunku, które swoimi właściwościami potrafią docenić wielogodzinny wkład włożony w misterne projekty koralikowe, zapewniają im długowieczność i nadaną formę. W wyglądzie są to nici, w dotyku zaś przypominają żyłkę. Idealne do beadingu, plecionek i sznurów koralikowych, do prac na dysku i krośnie, w hafcie koralikowym i biżuterii, zwłaszcza wertykalnej. Te mocne, cienkie nitki przechodzą przez najmniejsze koralikowe otwory i z powodzeniem  utrzymują duże ciężkie kamienie jubilerskie. Dobrze się pętelkują, są posłuszne owijaniu i trwałemu przyszywaniu. Nie plączą się i co ciekawe, są chętnie używane do wędkowania. Nici FireLine są wymieniane przez producenta jako doskonałe do pracy z koralikami i kamieniami o ostrych krawędziach.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
1 - 2 z 2
Sortuj wg:
strona: z 1