• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Nici do beadingu i inne nici jubilerskie

Nici do beadingu to jeden z najważniejszych elementów potrzebnych do realizowania pomysłów, w których biorą udział koraliki, szczególnie te drobne typu TOHO. Ilość technik biżuteryjnych i sposób realizacji projektów sprawiły, że każda z nich ma przypisane nici o właściwościach maksymalnie się koncentrujących na wymaganiach danej techniki. Wszystkie one posiadają cenną właściwość – są mocne, a prym wiodą japońskie nici KO, których wytrzymałość określa się na 1,8kg. Nawet chyba sobie nie potrafimy wyobrazić noszenia prawie 2 kilogramowego naszyjnika na nicianym nośniku, ale możemy sobie wyobrazić – i słusznie, że to idealne nici do biżuterii z kamieniami. Inne, przeźroczyste nici monofilowe doskonale sprawdzą się wszędzie tam, gdzie chcemy, aby nić była niewidoczna, np. w sutaszu (chociaż tutaj trzeba wprawy, żeby się ta nić jubilerska się nie plątała), oraz w pracach z transparentnymi koralikami, a nici kolorowe, wręcz przeciwnie. Zresztą kolorów jest dużo i takich, że łatwo dopasujemy je do korali i kamieni, bo one podkreślą ich barwę i pięknie, lejąco się układają.

Techniką najpopularniejszą, która bez nici do beadingu nijak się nie obejdzie jest właśnie koralikowanie. Biżuteria gdzie królują bransoletki ze sznurów koralikowych, naszyjniki, które niejednokrotnie są dziełami sztuki, misternie wyplecione kolczyki. Wszystkie one w większości są tworzone z udziałem koralików drobnych, produkowanych między innymi przez wiodącą na rynku światowym firmę TOHO, która jest też producentem nici One-G. Podobną jakością cieszą się nici MIYUKI™. O ich zaletach możemy dowiedzieć się więcej w ich opisie i poznać ich właściwości. Nie sposób nie wspomnieć też o niciach BeadSmith i ich idealnym wyrobie do mikromakramy i kumihimo - nici SuperLon. Większość nici do pracy z koralikami jest wykonanych z nylonu, włókna cienkiego i mocnego, ale są również z poliestru, które są grubsze i niezastąpione, jeśli chodzi o supełkowanie i szydełkowanie, są także nici ozdobne wykonane z włókna metalizowanego, używane do haftu w biżuterii frywolitkowej i makramie. W opisach przynależnych poszczególnym rodzajom nici wyszczególnione zostały ich najważniejsze cechy, które mogą ułatwić właściwy wybór do planowanych projektów. Wiele z nich jest do wykorzystania jako mocne nici naprawcze w pracach domowych a również do wędkowania.

Nici jubilerskie

Nici jubilerskie

Gdyby handmade było rowerem, a koraliki i kamienie stanowiłyby jego ramę i koła, to nici jubilerskie zdecydowanie byłyby łańcuchem. Nierzucającym się w oczy, ale napędzającym całą maszynę ;). Pozwalają nie tylko na wyplatanie pięknych, ozdobnych plecionek z rozmaitych kształtów koralików w technice beadingu, ale także stanowią bazę wszystkich sznurów szydełkowo-koralikowych, pozwalają tworzyć niesamowite prace w technice haftu koralikowego lub sutaszu, można użyć ich do tkania biżuterii z koralików na krośnie, lub wyplatania na dysku kumihimo... Możliwości są wręcz nieograniczone! Wystarczy tylko sprawdzić, jakiego rodzaju mocne nici jubilerskie będziesz potrzebować – czy będą to nici nylonowe, polietylenowe, poliestrowe, czy może monofilowe; dobrać odpowiedni kolor, dopasować go do innych elementów Twojego super projektu... i tworzyć!

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
Wielkość

Wielkość

1 - 24 z 59
Sortuj wg:
strona: z 3