• Darmowa dostawa od 109 zł
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Nici metalizowane są ozdobnymi nićmi, których przeznaczenie jest dość jednoznaczne i zamyka się w trzech słowach: ozdabiać, ozdabiać ozdabiać. Nici asygnowane do haftu ręcznego, a także do szydełkowania drobnych elementów ozdobnych. Różnorodna grubość nici sugeruje ich wykorzystanie zarówno w wytwarzaniu biżuterii jak i galanterii wnętrzarskiej. Nici metalizowane są zbudowane z rdzenia – zazwyczaj w innym kolorze, oplecionego metalizowaną powłoką. Nie należą do najłatwiejszych podczas wykonywania haftu frywolitkowego, bo nie ślizgają się z taką łatwością po szydełku jak bawełna, lekko się rozciągają, ale i tak warto, bo biżuteria w formie kolczyków, bransoletek czy naszyjników wykonana tą metodą zachwyca. Biżuteria błyszcząca, po którą sięgamy chcąc uświetnić wyjątkowe okazje i chwile ku pamięci.
Nici ozdobne do biżuterii to również doskonały duet z cekinami, koralikami toho i perełkami. Biżuteria z wplecionymi koralikami o lekkim blasku skupia uwagę i pięknie współgra ze światłem, zwłaszcza wieczorem. Warto też sięgnąć po nici metalizowane w celu ozdobienia prostych biżuteryjnych elementów bazowych takich jak baza bransoletki, baza naszyjnika czy baza kolczyków. Frywolitka na takich elementach wygląda lekko, elegancko i co najważniejsze – jest niesztampowa. Nici z dodatkiem metalicznego wątku stanowią też bardzo dobry materiał na dekoracje świąteczne. Wykonane szydełkiem obrusy, serwety i elementy ozdobne przyczynią się do odświętnego wystroju i odzwierciedlą radosny stan naszej duszy. Ozdobione połyskującymi nićmi świece, stroiki i lampiony podkreślą niecodzienne, uroczyste i wyjątkowe zdarzenia.
Ta mała, połyskująca szpulka nici może też w znaczący sposób wyróżnić zwykłą czarną sukienkę broszką w kształcie kwiatka wykonanym z użyciem szydełka lub drutów dziewiarskich. Można również prypiąć kołnierzyk albo paseczek zakończony metalową końcówką i łańcuszkiem w zbliżonym kolorze. Kolory nici metalizowanych są spójne z kolorem metali, poszerzone o barwy ziemi i natury; łatwo je więc dopasować do wielu własnych projektów.

 
 
 
 

Nici metalizowane

Specjalne okazje powodują, że chętnie zakładamy błyszczącą biżuterię, a wnętrza dekorujemy dodatkami o niecodziennym wyglądzie. Taką biżuterię i wystrój możemy wykonać własnoręcznie, a ozdobne nici metalizowane ułatwią to zadanie. Dla umiejących posługiwać się szydełkiem, biżuteria frywolitkowa czy z makramy wykonana z tymi nićmi to dodatki na wielkie wyjścia i uroczyste chwile. Nici metalizowane występują w kolorach, które łatwo dopasujemy do wnętrz, zatem w zależności od upodobań możemy wykorzystać je do dekoracji przedmiotów takich jak świece, wazony, stroiki czy też wykonać z nich okazjonalne obrusy, serwety i aplikacje zdobnicze.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
Marka

Marka

1 - 10 z 10
Sortuj wg:
strona: z 1