• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Nymo to jedne z najpopularniejszych dostępnych na rynku nici nylonowych. Są to niezwykle cienkie i wytrzymałe nici. Wykonane z włókna polimerowego, czyli właśnie nylonu, które potrafią niesamowicie ułatwić pracę z najdrobniejszymi koralikami. Nie mają sobie równych również w charakterze nici do sutaszu.

Nymo produkowane są w wielu różnych rozmiarach, z czego najpopularniejsze są rozmiary 00, B i D, przy czym 00 to rozmiar najmniejszy, a D – największy. Niezależnie od tego, na jaki rozmiar się zdecydujemy, to są one niezwykle cienkie. W zależności od rodzaju ich grubość waha się od ok. 0,12mm do 0,3mm. 0,12mm to niewiele więcej niż ludzki włos, serio ;). Mimo niewielkich rozmiarów nici Nymo są bardzo wytrzymałe i będą się świetnie sprawdzać we wszystkich beadingowych projektach. Są lekko spłaszczone, dzięki czemu łatwo nawlec je na nawet najdrobniejsze igły jubilerskie, a supełek w takich niciach jest bardziej trwały i ma mniejszą szanse na rozwiązanie się. Pokryte zostały cieniutką warstwą specjalnej powłoki woskowej, która sprawia, że niteczka mniej się plącze i gładko przechodzi przez wszystkie drobniutkie koraliki. Dzięki temu nie trzeba ich woskować przed pracą i można szybciej zabrać się za koralikowanie. Najbardziej polecane są do pracy z bardzo drobnymi koralikami, takimi jak koraliki TOHO w rozmiarach 15/0 czy 11/0. Możemy wybierać spośród szerokiej gamy kolorystycznej, w której znajdziemy zarówno barwy nasycone, jak i bardziej stonowane. W jednej szpulce znajdziemy od około 60 do 125 metrów super wytrzymałej nici do koralików.

Techniki, przy których mogą okazać się niezbędne to na przykład haft koralikowy, beading czy sutasz. Wystarczy tylko dobrać odpowiedni kolor nici, pasujący do dominujących w pracy koralików lub właśnie kolor kontrastowy, w zależności od naszego pomysłu, dobrać odpowiednie igły, sznurki, podkład filcowy i kamienie naturalne do oprawy i już można tworzyć zapierające dech w piersiach koralikowe lub sutaszowe projekty!  

Nici NYMO™

Wszyscy wiemy, jak bardzo irytujące potrafią być zrywające się i plączące nici. A jeśli splączą się w połowie ważnego projektu... no cóż, powiedzmy, że różne przedmioty mogą latać w powietrzu! ;) Ale spokojnie, mamy i na to radę: cieniutkie i ultramocne nici NYMO. Są to profesjonalne, nylonowe niteczki do beadingu, produkowane w USA. Są wyjątkowo cienkie a przy tym jednocześnie niesamowicie wytrzymałe, co czyni z nich perfekcyjne nici do pracy z drobnymi koralikami. Świetnie sprawdzą się nie tylko przy hafcie koralikowym czy sutaszu – można użyć ich między innymi do tworzenia wszelkich beadningowych plecionek – kolczyków, naszyjników, bransoletek – cokolwiek dusza zapragnie.  

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
1 - 24 z 29
Sortuj wg:
strona: z 2