• Darmowa dostawa od 109 zł
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Noc kairu do bransoletek to przede wszystkim kule, oponki, zawieszki w różnych kształtach i rozmiarach. Kamień prezentuje się wyjątkowo, zwłaszcza w połączeniu z elementami srebrnymi czy czarnymi. Noc kairu do bransoletek to propozycja idealna na biżuterię wieczorową lub karnawałową. Bransoletkę można skomponować używając przeróżnych dodatków, takich jak na przykład przekładki do biżuterii, rzemienie, sznurki, czy zawieszki i chwosty. Moda na dodatki się zmienia, zatem możesz śledzić bestsellery wśród pasartowych produktów i sprawdzić, co jest na czasie! :) 
 
Noc kairu do bransoletek to elegancki kamień. Jego migotliwa struktura połyskuje w świetle. By stworzyć prostą bransoletkę, kamienie jubilerskie można nawlec na gumkę silikonową, stalową linkę jubilerską lub na drut pamięciowy. Noc kairu do bransoletek wykorzystasz również w projektach zaawansowanych, w technikach takich jak chainmaille, makrama czy sutasz. 
 
Noc kairu do bransoletek to nie tylko kule, ale i zawieszki w formowane w różnorodne kształty. Zawieszki z kamieni są świetnym uzupełnieniem projektu, zarówno w tych koralikowych robótkach, jak i w pracach stworzonych wyłącznie z kamieni.
 
Noc kairu do bransoletek to produkt syntetyczny, otrzymywany ze stopionej masy szklanej oraz dodatków takich jak nikiel czy mangan. Głównym składnikiem kamienia noc kairu jest szkliwo, tlenki metali oraz pigmenty barwiące. Sekretem przepięknego błysku w kamieniu - noc kairu do wyrobu biżuterii, jest to że są zatopione w szkle opiłki metali. W świetle doskonale widać połyskliwą, brokatową powierzchnię kamienia. Bywa barwiony pigmentami, na przykład kobaltem. Rozgrzana masa jest formowana. Następnie poddaje się ją wystudzaniu. Masa szklana jest ostatecznie obrabiana – szlifowana oraz polerowana. 
 
Kamień noc kairu różni się wyglądem między wytwarzanymi partiami, drobiny metali różnorodnie wytrącają się w strukturze masy. Substancje dodatkowe sprawiają, że noc kairu ma odcień od ciemnego granatu aż po głęboką czerń. Noc kairu do wyrobu biżuterii jest całkowicie, lub częściowo nieprzeźroczystą masą. Szkło awenturynowe czyli kamień noc kairu otrzymuje się w podobny sposób co szmaragd Nilu i piasek pustyni. A teraz, przydasie w dłoń i...
 
...Czas na relaks! :)

 

Noc kairu

Noc Kairu do wyrobu biżuterii to ozdobny kamień syntetyczny. Jego ciemna barwa, oraz mieniące się w świetle drobinki przywołują na myśl rozgwieżdżone niebo. Noc kairu nazywana jest kamieniem czarnoksiężników lub kamieniem nocy. Nazwa jest tak samo intrygująca jak jego wygląd. Lśniąca powierzchnia nocy kairu do wyrobu biżuterii przyciąga wzrok. Noc kairu to ciemnogranatowe, błyszczące szkło awenturynowe. Szkło aweturynowe produkowane jest ze szkliwa i tlenków metali, nie występuje naturalnie wśród minerałów. Drobinki metali wytrącają się w strukturze szklanej masy tworząc efekt nazywany awenturyzacją. Inspiracji, jak wykorzystać w swoich rękodziełach kamień noc kairu możesz poszukać na naszym instagramie oraz blogu.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
Wielkość

Wielkość

Typ

Typ

Wielkość otworu

Wielkość otworu

Kształt

Kształt

Przewiercenie

Przewiercenie

Faktura

Faktura

1 - 24 z 45
Sortuj wg:
strona: z 2