• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Dzierganie bez drutów i szydełka z pomocą obręczy dziewiarskich

Szydełkowanie i dzierganie to z pewnością jedno z najbardziej relaksujących zajęć! Nie dość, że w kreatywny sposób zajmujemy swój czas, to jeszcze dzięki temu nigdy nie marzniemy zimą. Czasem jednak zdarza się, że nie potrafimy dogadać się z szydełkiem, druty nie chcą z nami współpracować, że oczka nie układają się równo, że szydełka wbijają się w palce a poplątane włóczkowe kłębki stają się nie do ogarnięcia... Czy wtedy powinniśmy rezygnować z dziergania? Absolutnie nie! W takiej sytuacji nic nie pomoże bardziej niż rozpoczęcie bliskiej znajomości z magicznym urządzeniem, jakim są obręcze dziewiarskie. Te sprytne urządzenia pozwalają na dzierganie najprzeróżniejszych rzeczy szybko, przyjemnie i bezproblemowo.

Krosna dziewiarskie okrągłe i prostokątne

Wraz z szydełkiem to przybierające różne kształty urządzenia z tworzywa, składające się z podstawy i pewnej ilości kołeczków, których używa się do zaplatania włóczki. Mogą być okrągłe, kwadratowe, prostokątne, pojedyncze i podwójne... Na kołeczkach zawija się włóczkę (na różne sposoby!), po czym za pomocą dołączonego szydełka zdejmuje się z nich określone pętelki. I już. To takie proste, naprawdę ;).

Dodatkowo wielką zaletą obręczy jest fakt, że dzierganie na nich jest niesamowicie intuicyjne i bardzo szybko nabiera się wprawy. Już po krótkiej chwili orientujemy się, że nasze ręce same zajmują się przekładaniem pętelek, podczas gdy cała reszta może zająć się czymś innym – na przykład oglądaniem ulubionego serialu... ;)

Najczęściej spotykane są zestawy obręczy okrągłych w różnych rozmiarach: najmniejsze kółko, z 24 kołeczkami, służy do tworzenia rękawiczek i małych maskotek, odrobinę większa obręcz z 31 kołkami pomoże stworzyć dziecięcą czapkę czy większe zabawki, obręcz z 36 kołeczkami będzie idealna na damskie czapki lub szaliki, natomiast największe kółko – 41 kołeczków – pozwala na stworzenie większych czapek, również męskich, oraz większych kominów i szalików. Dodatkowo w zestawie często znajduje się igła dziewiarska, która pomoże wykończyć każdą pracę.

Krosna dziewiarskie prostokątne służą do dziergania kocyków, torebek i dywaników. Wiele takich oraz innych inspiracji i kursów, wykorzystujących te narzędzia możecie znaleźć na naszym blogu.

Obręcze dziewiarskie

Ludzie, którzy twierdzą, że nie potrafią dziergać, dzielą się na tych, którzy jeszcze nie wypróbowali obręczy dziewiarskich i... a nie, to już wszystko. Naprawdę. Obręcze dziewiarskie to niesamowicie sprytne urządzenia, które sprawiają, że nawet osoby, które nie dogadują się najlepiej z drutami i szydełkiem są w stanie stworzyć własne czapki, szaliki, kominy, rękawiczki, koce, otulacze, szale ba, nawet maskotki. I to szybko i bez najmniejszego problemu. Co więcej, nie potrzeba wcale wiele czasu, żeby odkryć, że obręcze to też doskonałe narzędzie dla wszystkich bardziej zaawansowanych twórców – lista rzeczy, które można zrobić za ich pomocą wydaje się nie mieć końca....

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
1 - 2 z 2
Sortuj wg:
strona: z 1