• Darmowa dostawa od 109 zł
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Onyks to minerał z grupy chalcedonów. Onyks arabski (właściwy, kwarcowy) charakteryzuje się pięknymi, naprzemiennie jasnymi i ciemnymi warstwami lub całkowicie czarnym zabarwieniem. Niekiedy spotyka się też onyks w kolorze zielonym lub białym, jak i onyks minerał w połączeniu z czerwonobrunatnym sardem w postaci sardonyksu. Naturalnie wybarwiony onyks minerał w naturze występuje stosunkowo rzadko. Niegdyś kamień ten kojarzony był z czarną magią, ale my handmadowcy nie wierzymy w takie zabobony! :)
  

Klasyka i uniwersalność.
  
Onyks kamień
świetnie zda egzamin jako elegancki dodatek do wieczorowego stroju. Doskonale wygląda zarówno w połączeniu z elementami w kolorze złotym, jak i srebrnym, nadając biżuterii dystyngowanego charakteru. Jest także wspaniałym kompanem dla innych kamieni jubilerskich. Ciekawy efekt uzyskasz, łącząc onyks do bransoletek z hematytem, lawą wulkaniczną oraz wzorzystymi koralami.

Ponieważ onyks fantastycznie wydobywa urodę innych komponentów biżuterii, możesz go też użyć w formie przekładek lub jako dopełnienia w kolorowych zestawach.
  
Onyks do bransoletek męskich
  

Onyks to kamień szczególnie lubiany przez męską część miłośników ręcznie wykonanych ozdób. Onyks do wyrobu biżuterii męskiej uzyska bardziej surowy charakter w zestawieniu z rzemieniami naturalnymi, gładkimi przekładkami i zapięciami magnetycznymi.  Spróbuj też połączyć onyks kamień czarnymi sznurkami i półfabrykatami ze stali chirurgicznej. Granicą jest tu tylko Twoja wyobraźnia!
  
Czerń wcale nie musi być nudna! 
  
Jeśli myślisz, że onyks kojarzy nam się wyłącznie z konserwatywną biżuterią, zapraszamy Cię w podróż po meksykańskim Dia de Muertos. Naszymi towarzyszami będą: onyks do bransoletek, zawieszki i przekładki w kształcie czaszek i kwiatów, korale w jaskrawych odcieniach żółci, pomarańczu, czerwieni, fioletu, błękitu, zieleni i różu oraz tyle kolorowych chwostów, ile tylko zdołasz uniesieść. Teraz wszystko wymieszaj, nawlecz na gumkę, wymów handmadowe zaklęcie, a unikalna karnawałowa biżuteria jest już Twoja!

  

W jakim stylu Ty wykorzystasz onyks do wyrobu biżuterii? To zależy tylko od Ciebie!

Onyks

Jeśli chcesz, by Twoje ozdoby cechowała ponadczasowa elegancja i magnetyczny urok wybierz onyks do wyrobu biżuterii. Ten przepiękna odmiana agatu o głębokiej czarnej barwie i jedwabistym połysku od czasów antycznych przyciąga do siebie koneserów wysokiej jakości ozdób. Chyba nie ma drugiego takiego kamienia, który równie dobrze sprawdzałby się w szerokim wachlarzu różnych stylów rękodzielniczych. Onyks do wyrobu biżuterii obroni się zarówno w ascetycznej oprawie, jak i w połączeniu z misterną otoczką wszelakich dodatków. Nic dziwnego, że onyks minerał jest tak chętnie wykorzystywany zarówno przez profesjonalnych jubilerów, jak i handmadowców-hobbystów. Jeżeli należysz do osób o wyrafinowanym guście, onyks to kamień dla Ciebie!

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
Wielkość

Wielkość

Typ

Typ

Wielkość otworu

Wielkość otworu

Kształt

Kształt

Przewiercenie

Przewiercenie

Faktura

Faktura

1 - 8 z 8
Sortuj wg:
strona: z 1