• Darmowa dostawa od 109 zł
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Opakowania jubilerskie służą do ozdobnego i eleganckiego pakowania biżuterii. Prezent zapakowany w ozdobne opakowanie jubilerskie z pewnością sprawi obdarzonej biżuterią osobie wielką przyjemność. Formę i kolor opakowania należy zsynchronizować z charakterem biżuterii. I tak biżuterię ślubną warto zapakować w pudełko w kolorze białym, ecru lub ewentualnie jasnym, pastelowym odcieniu danego koloru. Do biżuterii wystawnej, opływającej w kolor złoty należałoby dobrać równie wystawne i dostojne opakowanie. Biżuterię młodzieżową z koralikami możemy umieścić w kolorowym, wzorzystym opakowaniu jubilerskim. Na każdą okazję na pewno będzie pasowało klasyczne opakowanie jubilerskie powleczone ozdobną, świecącą tkaniną z dopiętą kokardką wykonaną z wstążki. Miłym dla oka deseniem jest też opakowanie jubilerskie w kropki a kokardka umieszczona na opakowaniu doda wdzięku każdemu prezentowi.

Rodzaje pudełek:
Opakowania jubilerskie najprościej jest podzielić według wielkości a najpraktyczniej według kształtu pudełka. I tak mamy opakowania małe, średnie i duże. Jeśli zaś chodzi o kształty najpopularniejsze i najbardziej przydatne okazują się opakowania w kształcie kwadratu oraz prostokąta. Prostokątne opakowania służą do umieszczenia w nich bransoletek, a kwadratowe, w zależności od wielkości, mogą służyć do umieszczenia w nich pierścionków, kolczyków, broszek, naszyjników czy też kompletów biżuterii. Istnieją jeszcze inne, mniej popularne kształty opakowań jubilerskich, do których zaliczyć możemy opakowania okrągłe, owalne i opakowania jubilerskie o nieregularnych kształtach. Wielkość opakowania należy dostosować do wielkości biżuterii, którą w nim umieścimy. Nie może ono być zbyt małe, by pudełko łatwo się zamykało, ani zbyt duże, żeby biżuteria nie przemieszczała się wewnątrz opakowania.

Materiały z jakich są wykonane:
Bazą dla opakowań do biżuterii hand made jest zazwyczaj mocna, twarda tektura powleczona ozdobnym materiałem, nabłyszczanym papierem lub kolorowym tworzywem. Są one mocno przytwierdzone do bazy. Często opakowania ozdobione są dodatkowo kawałkiem wstążki (może to być wstążka satynowa) upiętej na kształt kokardki i solidnie przymocowanej. Wewnątrz pudełek często znajduje się miękka gąbka, która je wypełnia a jednocześnie zabezpiecza biżuterię przed przemieszczaniem się.

Opakowania jubilerskie

Piękna biżuteria potrzebuje pięknego opakowania a do tego idealnie nadają się opakowania jubilerskie. Każdy kto projektuje i własnoręcznie tworzy biżuterię wie, jak ważne jest gustowne jej opakowanie. Opakowania do biżuterii dostępne są w wielu wariantach. Obecne na rynku są małe pudełeczka do pierścionków, większe do bransoletek i pudełka o jeszcze większych wymiarach do naszyjników lub kompletów biżuterii. Stworzenie własnoręcznie dla bliskiej osoby biżuterii oraz umieszczenie jej w opakowaniu jubilerskim i podarowanie bliskiej osobie sprawi ogromna radość zarówno osobie obdarowanej jak i wręczającej prezent. Opakowanie warto dopasować stylem do stylu biżuterii, jaka znajduje się wewnątrz opakowania. Opakowania do rękodzieła są naturalnym i niezbędnym uzupełnieniem pięknej biżuterii.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
Wielkość

Wielkość

1 - 24 z 59
Sortuj wg:
strona: z 3