• Darmowa dostawa od 109 zł
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Piasek pustyni do wyrobu biżuterii jest kamieniem syntetycznym, produkowanym z masy szklanej, drobnych kryształków miedzi oraz dodatku innych metali. Piasek pustyni nie występuje naturalnie pośród ziemskich zasobów mineralnych. Wytworzenie syntetyku wymaga specjalnych warunków, aby błyszczące opiłki w odpowiedni sposób wytrąciły się w strukturze masy. Piasek pustyni następnie zostaje poddawany obróbce podczas której jest polerowany. Kamień Piasek pustyni można spotkać pod wieloma nazwami, między innymi jako kamień szczęścia czy tysiąca słońc.

 

Zostawmy jednak teorię i przejdźmy do najprzyjemniejszego, czyli do handmadowej praktyki! :)

 

Piasek pustyni do bransoletek to kule o płaskich powierzchniach, kule fasetowane oraz oponki. Wszystkie błyszczą tak samo pięknie! Efekt iskrzenia kamienia podkreśla faseta czyli kamień Piasek pustyni oszlifowany w charakterystyczny, skośny sposób. Fasetowanie kamienia sprawia, że jego powierzchnia odbija więcej światła.

 

Piasek pustyni można zastosować w prostej bransoletce czy naszyjniku, nawlekając koraliki na linkę jubilerską lub gumkę silikonową. Z brązowych kul można również wyczarować biżuterię stosując techniki takie jak chainmail czy makrama. Piasek pustyni do bransoletek to błyszczące kule w różnych rozmiarach.

 

Szukasz pomysłu na oponki? :) Na naszym blogu znajduje się kurs na prostą bransoletkę wykonaną z oponek oraz rzemieni naturalnych. Piasek pustyni do bransoletek w kształcie oponki można również umieścić na jednej z modułowych baz do bransoletek.

 

Niezależnie od stylu w jakim powstanie praca z Piasku pustyni do bransoletek, oraz techniki w jakiej projekt zostanie wykonany, z pewnością biżuteria będzie wyjątkowo błyszcząca.

 

Piasek pustyni do wyrobu biżuterii to kamień bestsellerowy. Ta sława zapewne tkwi w jego połyskliwej strukturze. :)

 

Gotowe, mieniące się złotym brokatem cudowności warto ładnie opakować, zwłaszcza gdy chcemy podarować komuś biżuterię. W pasartowych zasobach znajdziesz pudełka prezentowe oraz woreczki z ogranzy i lnu.

 

Piasek pustyni do wyrobu biżuterii jest wytwarzany metodami sztucznymi. Mimo to przypisuje mu się pewne właściwości. Ten kamień jubilerski kojarzony jest z pozytywną energią. Korzystnie wpływa na poczucie szczęścia i dodaje wiary w siebie.

Piasek pustyni

Wyjątkowa, mieniąca się złotymi drobinkami struktura Piasku pustyni to najbardziej charakterystyczna cecha tego kamienia. Popularny piasek pustyni do wyrobu biżuterii, jest brązowym szkłem awenturynowym. Sekretem błysku kamienia są zatopione w nim opiłki miedzi. Piasek pustyni kamień jest syntetyczny i wytwarzany w procesie produkcji ze szkliwa, drobin miedzi oraz pigmentów nadających mu karmelową barwę. Zjawisko optyczne, czyli swoisty, migotliwy efekt specjalistycznie nazywany jest awenturyzacją. Piasek pustyni przy pomocy zdolnych rąk Superhandmadowca przemieni się w pełną blasku biżuterię. Naszyjniki, bransolety z wykorzystaniem szkła awenturynowego będą pięknie iskrzyły w promieniach słońca – kamień piasek pustyni nazywany jest także kamieniem tysiąca słońc.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
Wielkość

Wielkość

Typ

Typ

Wielkość otworu

Wielkość otworu

Kształt

Kształt

Przewiercenie

Przewiercenie

Faktura

Faktura

1 - 13 z 13
Sortuj wg:
strona: z 1