• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy


Piasek pustyni w biżuterii
jest kamieniem syntetycznym, produkowanym z masy szklanej, drobnych kryształków miedzi oraz dodatku innych metali. Nie występuje naturalnie pośród ziemskich zasobów mineralnych. Wytworzenie syntetyku wymaga specjalnych warunków, aby błyszczące opiłki w odpowiedni sposób wytrąciły się w strukturze masy, a następnie kamień poddany zostaje obróbce podczas której jest polerowany. Kamień piasku pustyni można spotkać pod wieloma nazwami, między innymi jako kamień szczęścia czy tysiąca słońc.
Zostawmy jednak teorię i przejdźmy do najprzyjemniejszego, czyli do handmadowej praktyki! :)
Piasek pustyni do bransoletek to kule o płaskich powierzchniach, kule fasetowane oraz oponki. Wszystkie błyszczą tak samo pięknie! Efekt iskrzenia kamienia podkreśla faseta czyli oszlifowanie kamienia w charakterystyczny, skośny sposób. Fasetowanie kamienia sprawia, że jego powierzchnia odbija więcej światła.
Piasek pustyni można zastosować w prostej bransoletce czy naszyjniku, nawlekając koraliki na linkę jubilerską lub gumkę silikonową. Z brązowych kul o różnych rozmiarach można również wyczarować biżuterię stosując techniki takie jak chainmail czy makrama.
Jeśli szukasz pomysłu na oponki? :) Na naszym blogu znajduje się kurs na prostą bransoletkę wykonaną z oponek oraz rzemieni naturalnych. Kamień w kształcie oponki można również umieścić na jednej z modułowych baz do bransoletek.
Niezależnie od stylu w jakim powstanie praca z iskrzącym się kamieniem, oraz techniki w jakiej projekt zostanie wykonany, z pewnością biżuteria będzie wyjątkowo błyszcząca. boto kamień bestsellerowy. Ta sława zapewne tkwi w jego połyskliwej strukturze. :)
Gotowe, mieniące się złotym brokatem cudowności warto ładnie opakować, zwłaszcza gdy chcemy podarować komuś biżuterię. W pasartowych zasobach znajdziesz pudełka prezentowe oraz woreczki z ogranzy i lnu.
Chociaż kamień jest wytwarzany metodami sztucznymi, przypisuje mu się pewne właściwości. Ten kamień jubilerski kojarzony jest z pozytywną energią. Korzystnie wpływa na poczucie szczęścia i dodaje wiary w siebie.

Piasek pustyni

Wyjątkowa, mieniąca się złotymi drobinkami struktura Piasku pustyni to najbardziej charakterystyczna cecha tego kamienia. Popularny piasek pustyni, jest brązowym szkłem awenturynowym. Sekretem błysku kamienia są zatopione w nim opiłki miedzi. Piasek pustyni do wyrobu biżuterii jest kamieniem syntetycznym, wytwarzanym w procesie produkcji ze szkliwa, drobin miedzi oraz pigmentów nadających mu karmelową barwę. Zjawisko optyczne, czyli swoisty, migotliwy efekt specjalistycznie nazywany jest awenturyzacją. Piasek pustyni przy pomocy zdolnych rąk Superhandmadowca przemieni się w pełną blasku biżuterię. Naszyjniki, bransolety z wykorzystaniem szkła awenturynowego będą pięknie iskrzyły w promieniach słońca, tym bardziej, że nazywany jest także kamieniem tysiąca słońc.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
Wielkość

Wielkość

1 - 15 z 15
Sortuj wg:
strona: z 1