Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Howlit

( ilość produktów: 2 )

Howlit jest jednym z najchętniej kupowanych kamieni i nic dziwnego bo to niedrogi sposób na naprawdę efektowną biżuterię. Jest minerałem, który rękodzielnicy (i ich klienci!) uwielbiają za efekt delikatnych spękań, które dodają mu niepowtarzalnego uroku. Z doświadczenia wiemy, że im więcej spękań posiada, tym większym zainteresowaniem się cieszy. Choć odnajduje się w projektach o bardzo różnorodnym stylu, większości rękodzielników kojarzy się z letnim i wakacyjnym klimatem. W połączeniu ze złotymi dodatkami przywodzą na myśl biżuterię przywożoną z egzotycznych podróży. Budzi piękne skojarzenia, dlatego biżuteria z niego wykonywana cieszy się tak dużą popularnością.

Howlit to bardzo popularny kamień wśród rękodzielników. Delikatne spękania czynią każdy koralik innym i wyjątkowym. Produkt ten naturalnie ma barwę biało-kremową i często farbowany jest na intensywne kolory: np. turkusowy, różowy, czerwony, żółty czy zielony. Ten w kolorze turkusowym bardzo przypomina inny kamień ? turkus, dlatego też czasem traktowany jest jako jego tańszy zamiennik, który bardzo często wybierany jest do tworzenia projektów w stylu etno czy boho. Świetnie odnajduje się w połączeniu z metalowymi półfabrykatami np. przekładkami albo gładkimi kulkami, szczególnie tymi w odcieniach złota. Howlit do bransoletek to nie tylko klasyczna kula, ale i kula fasetowana czy oponki. Superhandmadowcy często mieszają ze sobą kolory i kształty, co pozwala im uzyskać jeszcze ciekawszy efekt.

Jest minerałem, który dzięki kreatywności rękodzielników, w każdym projekcie prezentuje się nieco inaczej, pokazując zupełnie odmienny charakter. W bransoletkach najczęściej umieszcza się go na gumce silikonowej lub drucie pamięciowym. Bardzo fajnie prezentuje się też w połączeniu ze sznureczkami w bransoletkach makramowych. To jednak nie koniec jego zastosowań, bo jest również często wykorzystywany jest też do tworzenia kolczyków. Mowa tu zarówno o prostszych projektach, w których kulki holwitu umieszcza się na szpilce jubilerskiej, ale i tych bardziej skomplikowanych np. wykonanych techniką sutasz. Warto pamiętać o tym, że ten minerał możesz znaleźć w formie zawieszki w różnych kształtach np. gwiazdki i serduszka lub obrączki czy w formie kaboszona. W formie zawieszek, idealnie nadaje się do ozdabiania bransoletek z innych kamiennych kulek czy koralików lub naszyjników.
Jak widzicie, zastosowań ma bardzo wiele! Nie bez powodu jest bardzo lubiany w rękodzielniczym świecie - efekt jaki możemy dzięki niemu uzyskać jest wyjątkowy, niezależnie od tego w jakiej formie zechcemy go przedstawić.

Osoby, które wierzą we magiczną moc kamieni, wybierają howlit dla osób lubiących się uczyć i zdobywać nową wiedzę. Przynosi bowiem szczęście i powodzenie, zatem do doskonały talizman dla osób stojących przed nowymi wyzwanianmi. Jest przyjacielem osób spod znaku zodiaku bliźniąt i strzelca.

pixel