Półfabrykaty do wyrobu biżuterii

Półfabrykaty do wyrobu biżuterii to szeroka gałąź produktów, bez których nie sposób byłoby stworzyć najprostszy naszyjnik, bransoletkę czy kolczyki. W każdym warsztacie biżuteryjnym znajdują się setki a może nawet tysiące półfabrykatów do biżuterii. Półfabrykatami nazywamy wszystkie akcesoria jubilerskie służące do wyrobu biżuterii, które łączą poszczególne jej części w całość a także ozdabiają ją nadając tym sposobem styl i charakter. Asortyment półfabrykatów do biżuterii wciąż się powiększa, projektowane są coraz to nowe i zgodne z modowymi trendami półfabrykaty. Mogą one być wykonane z metalu, i tak jest w głównej mierze, lecz jest także dostępna szeroka gama produktów na bazie akrylu czy gumy. Szeroka gama elementów do biżuterii dostępna na rynku powoduje, że każdy zajmujący się rękodziełem artystycznym znajdzie w niej coś zadowalającego dla siebie.
Półfabrykaty do biżuterii to podstawowe części składowe tworzonej w warsztatach rękodzielniczych biżuterii. Akcesoria do biżuterii służą do łączenia, modyfikowania, ozdabiania i wykańczania ozdób, które tworzymy. Elementy jubilerskie - to właśnie dzięki nim powstają wytworne wisiorki, piękne naszyjniki, eleganckie kolczyki, a także najtańsze bransoletki. Każdy z tych półproduktów może powstać na wiele sposobów, może zostać wykonany za pomocą rozmaitych technik, może także prezentować dowolny styl. Jednak nie powstałby bez półproduktów do biżuterii. Przykładami elementów do biżuterii są na przykłąd bigle - element niezbędny do wykonania kolczyków, zapięcia, jak karabińczyki, federingi czy toggle, a także łańcuszki, szpilki jubilerskie, kółka montażowe, przekładki i wiele innych. Półprodukty do biżuterii to wiele różnych komponentów, są nimi także rzemienie, sznurki ubilerskie, linki oraz gumki jubilerskie. Z rzemieni i sznurków można wykonać gustowne i modne bransoletki, linki posłużą nam jako baza do naszyjników, ale też i bransoletek, a gumki są łatwymi w użyciu bazą do bransoletek, w tym również kolorowych bransoletek dla najmłodszych miłośniczek biżuterii, czyli miłośniczek biżuterii dziecięcej. Półfabrykatów do wyrobu biżuterii jest na rynku tak wiele i w tak różnych stylach i kolorach, że zaspokoją nawet najbardziej wyszukany gust.

Rodzaje:
Różnorodność i szeroki dostęp do półproduktów jubilerskich powoduje, że prace z nich powstające są coraz bardziej oryginalne. Główne rodzaje materiałów to: sznurki, linki i rzemienie jubilerskie, końcówki i zapięcia do biżuterii, charmsy i zawieszki, kulki, rurki i przekładki, łańcuszki, szpilki, kółka montażowe, łączniki, krawatki, stopery, nakładki i jeszcze wiele innych. Jest ich tak dużo, że nie sposób wymienić w jednym miejscu. Wciąż powstają nowe elementy do biżuterii lub te już istniejące są dopracowywane, wzbogacane oraz ulepszane. Każdy z wymienionych tu półfabrykatów do biżuterii posiada swoje rodzaje i odmiany. I tak na przykład bigle do kolczyków dzielą się na bigle otwarte, zamknięte czy bigle w stylu angielskim. Zapięcia mogą być klasyczne , jak karabińczyki czy federingi, ale też bardziej wyszukane i ozdobne jak zapięcia toggle czy tez zapięcia magnetyczne. Wiele odmian mają także sznurki czy rzemienie jubilerskie. Można wymienić choćby rzemienie zamszowe, plecione czy szyte a sznurki satynowe, bawełniane lub powlekane.

Z czego są zrobione:
Elementy do biżuterii to głównie elementy metalowe, ale też akrylowe. Osobny materiałowo rozdział stanowią rzemienie i sznurki jubilerskie. Akcesoria do tworzenia biżuterii mogą być wykonane ze skóry, ze skóry ekologicznej, różnego typu tkanin czy kauczuku.

Półfabrykaty do wyrobu biżuterii
od wielu lat są bardzo popularne. Tak jast zarówno w Polsce, jak i na świecie. Dzieje się tak, ponieważ bardzo rozwinęła się moda na biżuterię ręcznie robioną. A to z kolei spowodowało, że pojawiła się potrzeba tworzenia przeróżnych, unikatowych projektów biżuteryjnych wykorzystując półfabrykaty do bransoletek. Biżuteria hand made może być robiona przez każdego.

Do projektów kolczyków używane są najczęściej (oprócz koralików rzecz jasna) takie akcesoria do biżuterii jak bigle, kółeczka montażowe oraz bazy kolczyków. Do tworzenie bransoletek i naszyjników najczęściej z półfabrykatów używa się  zapięć (mogą być magnetyczne, skręcane, na haczyk lub klasycznie - karabińczyki) oraz linek, gumek, rzemieni lub łancuszków. Te ostatnie z powodzeniem mogą stanowić bazę bransoletki lub naszyjnika pod koraliki lub kamienie jubilerskie.

Najbardziej popularne akcesoria do biżuterii służą do tworzenia pięknych prac. Natomiast najczęściej spotykane produkty diy to bransoletki, kolczyki i tanie naszyjniki. Atryści tworzący biżuterię hand made znacznie rzadziej projektują broszki, pierścionki czy spinki.
Najbardziej popularne półfabrykaty do wyrobu biżuterii to bigle, rzemienie skórzane, sznurki jubilerskie, zapięcia (magnetyczne oraz karabińczyki), końcówki do biżuterii (wklejane i zaciskowe) oraz szpilki.

W pasarcie znajdziesz różne akcesoria jubilerskie, praktycznie wszystkie, które są wykorzystywane w procesie tworzenia bransoletek i innej biżuterii i które obecnie królują w biżuterii hand made.
Sklep pasart oferuje szeroki wybór niezbędnych półfabrykatów. Wybierać można spośród takich półfabrykatów jak: baza bransoletki, baza broszki, baza kolczyka, bigle, drut jubilerski, gumka jubilerska, rzemień jubilerski, sznurek jubilerski, szpilki do kolczyków, zestaw do wyrobi biżuterii oraz żyłka i linka jubilerska.

W pasarcie czekają na Ciebie tysiące róznorodnych półfabrykatów do wyrobu biżuterii. Zacznij tworzyć!

Najchętnij odwiedzane podkategorie w kategorii półfabrykatów to: rzemienie jubilerskie, sznurki jubilerskie, bigle oraz charmsy.
Filtruj według:
Produkty przecenione Wyczyść filtry
Lista produktów
Sortuj według:

Końcówki metalowe, zaciskowe, okrągłe 2.4mm / kolor czarny / otwór 2.5mm / 50szt / B1424

Rewelacja! (4,88)
W opakowaniu: 50szt Wielkość: 2,4mm Materiał: Stop metalu Kształt otworu: Okrągłe Kolor metalu: Czarny Kolor: Czarny
24h
2,49 zł 1,89 zł
KUP

Końcówki metalowe, zaciskowe, okrągłe 3.2mm / kolor antyczny brąz / otwór 2mm / 30szt / B1422

Rewelacja! (4,83)
W opakowaniu: 30szt Wielkość: 3,2mm Materiał: Stop metalu Kształt otworu: Okrągłe Kolor metalu: Antyczny brąz Kolor: Antyczny brąz
24h
1,99 zł 1,51 zł
KUP

Końcówki zaciskowe, żelazne 9x4mm / kolor antyczny brąz / otwór 1.8mm / 40szt / B1405

Rewelacja! (4,82)
W opakowaniu: 40szt Wielkość: 9mm x 4mm Materiał: Stop żelaza Kształt otworu: Okrągłe Kolor metalu: Antyczny brąz Kolor: Antyczny brąz
24h
1,39 zł 0,36 zł
KUP

Końcówki zaciskowe żelazne, karbowane 7x4mm / kolor złoty, KC Gold / otwór 1.2mm / 40szt / B1384

Polecam (3,96)
W opakowaniu: 40szt Wielkość: 7mm x 4mm Materiał: Stop żelaza Kształt otworu: Okrągłe Kolor metalu: KC Gold Kolor: Złoty, KC Gold
24h
1,49 zł 0,24 zł
KUP

Końcówki zaciskowe żelazne, karbowane 6x4mm / kolor antyczny brąz / otwór 1.2mm / 50szt / B1372

Rewelacja! (5)
W opakowaniu: 50szt Wielkość: 6mm x 4mm Materiał: Stop żelaza Kształt otworu: Okrągłe Kolor metalu: Antyczny brąz Kolor: Antyczny brąz
24h
1,49 zł 0,24 zł
KUP

Końcówki do sklejania ze wzorem /okrągłe / 13x8x8mm /kolor KC Gold /ot. 5.5mm / uchwyt 2mm /2szt / B8516

Rewelacja! (4,7)
W opakowaniu: 2szt Wielkość: 13mm x 8mm x 8mm Materiał: Stop metalu Kształt otworu: Okrągłe Kolor metalu: KC Gold Kolor: KC Gold
24h
2,79 zł 1,84 zł
KUP

GlitteRing™ / przekładka / flat / 10mm / kolor srebrny, Rose / otwór 2.5mm / 20szt / B9328

Rewelacja! (4,75)
W opakowaniu: 20szt Wielkość: 10mm x 3mm Materiał: Miedź Kolor metalu: Srebrny Marka: GlitteRing™ Kolor: Srebrny
24h
7,99 zł 3,28 zł
KUP

GlitteRing™ / przekładka / flat / 10mm / kolor srebrny, Sapphire / otwór 2.5mm / 20szt / B9326

Rewelacja! (4,67)
W opakowaniu: 20szt Wielkość: 10mm x 3mm Materiał: Miedź Kolor metalu: Srebrny Marka: GlitteRing™ Kolor: Srebrny, Sapphire
24h
6,99 zł 2,17 zł
KUP

GlitteRing™ / przekładka / flat / 10mm / kolor srebrny, AB / otwór 2.5mm / 20szt / B9325

Rewelacja! (4,69)
W opakowaniu: 20szt Wielkość: 10mm x 3mm Materiał: Miedź Kolor metalu: Srebrny Marka: GlitteRing™ Kolor: Srebrny
24h
6,99 zł 5,66 zł
KUP

GlitteRing™ / przekładka / flat / 6mm / kolor srebrny, Montana Blue / otwór 1.5mm / 20szt / B9306

Rewelacja! (5)
W opakowaniu: 20szt Wielkość: 6mm Materiał: Miedź Kolor metalu: Srebrny Marka: GlitteRing™ Kolor: Srebrny, Montana Blue
24h
5,99 zł 2,46 zł
KUP

GlitteRing™ / przekładka / round / 10mm / kolor srebrny, Rose / otwór 2mm / 20szt / B8717

Rewelacja! (5)
W opakowaniu: 20szt Wielkość: 10mm x 3mm Materiał: Miedź Kolor metalu: Srebrny Marka: GlitteRing™ Kolor: Srebrny
24h
7,99 zł 2,48 zł
KUP

GlitteRing™ / przekładka / round / 6mm / kolor srebrny, Rose / otwór 1.5mm / 20szt / B8706

Polecam (4,33)
W opakowaniu: 20szt Wielkość: 6mm Materiał: Miedź Kolor metalu: Srebrny Marka: GlitteRing™ Kolor: Srebrny, Rose
24h
6,99 zł 2,87 zł
KUP

GlitteRing™ / przekładka / round / 6mm / kolor srebrny, AB / otwór 1.5mm / 20szt / B8703

Rewelacja! (4,63)
W opakowaniu: 20szt Wielkość: 6mm Materiał: Miedź Kolor metalu: Srebrny Marka: GlitteRing™ Kolor: Srebrny, AB
24h
5,99 zł 3,65 zł
KUP

GlitteRing™ / przekładka / round / 5mm / kolor KC Gold, Crystal / otwór 1.4mm / 20szt / B8677

Rewelacja! (4,83)
W opakowaniu: 20szt Wielkość: 5mm x 2mm Materiał: Miedź Kolor metalu: KC Gold Marka: GlitteRing™ Kolor: KC Gold
24h
4,49 zł 2,74 zł
KUP

GlitteRing™ / przekładka / round / 5mm / kolor srebrny, Crystal / otwór 1.4mm / 20szt / B8672

Rewelacja! (4,74)
W opakowaniu: 20szt Wielkość: 5mm x 2mm Materiał: Miedź Kolor metalu: Srebrny Marka: GlitteRing™ Kolor: Srebrny
24h
4,49 zł 2,96 zł
KUP

GlitteRing™ / przekładka / flat / 4mm / kolor srebrny, Sapphire / otwór 1mm / 20szt / B8670

Rewelacja! (5)
W opakowaniu: 20szt Wielkość: 4mm Materiał: Stop metalu Kolor metalu: Srebrny Marka: GlitteRing™ Kolor: Srebrny, Sapphire
24h
4,99 zł 1,55 zł
KUP

Kokardka Glamm™ / łącznik / 47 cyrkonii / 24x13x3mm / kolor srebrny / 1szt / B8648

Rewelacja! (5)
W opakowaniu: 1szt Wielkość: 24mm x 13mm x 3mm Materiał: Stop metalu Kolor metalu: Srebrny Marka: Glamm™ Kolor: Srebrny
24h
4,59 zł 3,67 zł
KUP

Oponka w listki Glamm™ / przekładka / 16 cyrkonii / 8x9x9mm / srebrny, kobaltowy / otwór 4mm / 1szt / B8584

Rewelacja! (5)
W opakowaniu: 1szt Wielkość: 8mm x 9mm x 9mm Materiał: Stop metalu Kolor metalu: Srebrny Marka: Glamm™ Kolor: Srebrny, kobaltowy
24h
2,99 zł 1,58 zł
KUP

Oponka w listki Glamm™ / przekładka / 16 cyrkonii / 8x9x9mm / srebrny, biały / otwór 4mm / 1szt / B8583

Rewelacja! (5)
W opakowaniu: 1szt Wielkość: 8mm x 9mm x 9mm Materiał: Stop metalu Kolor metalu: Srebrny Marka: Glamm™ Kolor: Srebrny, biały
24h
2,99 zł 1,88 zł
KUP

Oponka Glamm™ / przekładka / 14 cyrkonii / 7x9mm / srebrny, lawendowy / otwór 4mm / 2szt / B8581

Rewelacja! (5)
W opakowaniu: 2szt Wielkość: 7mm x 9mm x 9mm Materiał: Stop metalu Kolor metalu: Srebrny Marka: Glamm™ Kolor: Srebrny, lawendowy
24h
3,99 zł 3,19 zł
KUP

Znak nieskończoności Glamm™ / łącznik / 17 cyrkonii / 37x14.5mm / kolor złoty / otwór 2mm / 1szt / B8577

Rewelacja! (4,83)
W opakowaniu: 1szt Wielkość: 37mm x 14,5mm x 2,5mm Materiał: Stop metalu Kolor metalu: Złoty Marka: Glamm™ Kolor: Złoty
24h
2,99 zł 2,39 zł
KUP

Oponka Glamm™ / przekładka / 4 cyrkonie / 7x11x11mm / kolor srebrny, niebieski / otwór 5mm / 2szt / B8495

Rewelacja! (5)
W opakowaniu: 2szt Wielkość: 7mm x 11mm x 11mm Materiał: Stop metalu Kolor metalu: Srebrny Wielkość otworu: 5mm Kolor: Srebrny
24h
3,59 zł 2,87 zł
KUP

Oponka Glamm™ / przekładka / 4 cyrkonie / 7x11x11mm / kolor srebrny, różowy / otwór 5mm / 2szt / B8494

Rewelacja! (5)
W opakowaniu: 2szt Wielkość: 7mm x 11mm x 11mm Materiał: Stop metalu Kolor metalu: Srebrny Wielkość otworu: 5mm Kolor: Srebrny
24h
3,59 zł 2,87 zł
KUP

GlitteRing™ / przekładka / round / 4mm / kolor antyczny złoty, crystal / otwór 1mm / 20szt / B8699

Rewelacja! (4,61)
W opakowaniu: 20szt Wielkość: 4mm Materiał: Miedź Kolor metalu: Antyczny brąz Marka: GlitteRing™ Kolor: Antyczny złoty, crystal
24h
3,99 zł 3,23 zł
KUP
 
/ 20