• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Riolit jest kwaśną skałą magmową, wylewną o składzie podobnym do granitu ale o odmiennych warunkach powstawania, które decydujaco wpływają na jego wygląd, strukturę i wytrzymałość i dzięki którym powstaje jako kamień ozdobny do wyrobu biżuterii. Ma barwę szarą, zielonkawą, czerwonawą lub brązowawą. Posiada strukturę porfirową, dzieli się na odmiany z kwarcem i bez kwarcu. Zawiera również agaty, cenne kamienie jubilerskie.
Minerał ten występuje na wielu kontynentach w różnej jakości, a w Polsce występuje w formie głazów narzutowych na Dolnym Sląsku i jest wykorzystywany przy budowie dróg. Występuje również w Islandii i na Wyspach Wielkanocnych pod nazwą liporyt.

Umieszczany w biżuteryjnych projektach jest kamieniem wizerunkowym o wzorzystej strukturze. To powoduje, że jego przekrój wykorzystuje się do wykonywania atrakcyjnych zawieszek, broszek i kaboszonów. Pojawiające się naturalnie obrazy często wzbudzają zachwyt  i są głównym powodem dla ich posiadania. Wykorzystywany jest chętnie w otoczeniu sznurków do sutaszu i w beadingu, w sąsiedztwie skrupulatnie dobranych drobnych koralików, sznurków, rzemyków i nici nylonowych, które z powodzeniem dadzą się supełkować i udźwigną ciężar minerału.

Nadaje się także do wykorzystania w biżuterii makramowej. Okalające go supełkowe sploty wydobędą jego piękno i nadadzą lekkości. Makramowe naszyjniki to świetny pomysł na ozdobę swetra czy nieprześwitującej bluzki. Naturalna włóczka bawełniana lub wełniana to świetne sąsiedztwo z kamieniami, zwłaszcza jeśli lubimy biżuterię z charakterem, która sprawnie dobrana sprawdzi się nie tylko w oficjalnych sytuacjach.

Riolit dla zainteresowanych jego magią i litoterapią - symbolizuje zmianę, niezliczoną ilość możliwości i postęp. Warto go również nosić przy sobie, bo to „kamień postanowień”, ponieważ sprzyja doprowadzaniu spraw nierozwiązanych do pozytywnego zakończenia.

Riolit

Minerał, ktory nie odbija impulsywnie światła, nie oddziałowuje porywczo a jednak zatrzymuje wzrok na dłużej. Zaczynamy się przyglądać jego wzorom i kolorystyce, niezwykle wyważonej, dobranej po mistrzowsku, zdziwieni że naturalnie. Riolit w przekroju przypomina witraż nie do wykonania, koronkę nie do wyszydełkowania i obraz nie do namalowania. Dlatego najczęściej możemy go spotkać w kształcie zawieszek, kaboszonów, okazów kolekcjonerskich oraz zwyczajnych kulek, które pomocne okażą się w kompletowaniu biżuterii z tego kamienia. Riolit wraz ze sznurkami, łańcuszkami i naturalnymi kulkami, stworzą wzbudzające ciekawość naszyjniki, bransoletki i kolczyki.

Filtry

Sortuj wg:

Filtry są świetne, super że z nich korzystasz! Teraz masz ich za dużo, dlatego nie ma żadnego wyniku. Wyczyść kilka filtrów.