• Darmowa dostawa od 109 zł
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Włóczka Rozetti Couture Jazz jest produktem Rozetti, bliźniaczej firmy Himalaya działających w ramach tureckiej Firmy Fistas Corporatin. Włóknami tworzącymi tą włóczkę są akryl z poliamidem, czyli połączenie włóczkowej przędzy z silnym, cienkim włóknem poliamidowym, przy czym akrylu jest 81% a poliamidu 19%. Wygląd tej włóczki jest niesamowity. Wytworzona metodą blow yarn, czyli pompowane włókna, wygląda jak siateczkowy rękaw. Włókna w rulonie są cienkie, przypominające swoją budową moher (to porównanie dla poglądu wizerunkowego włóczki) złączone delikatnie włoskowym meszkiem. Siateczkowy – spłaszczony rękaw lekko naprężony ma szerokość 35 milimetrów, a rozciągnięty na szerokość niemanipulowaną – aż około 6cm. Włóczka Rozetti Couture Jazz jest miła w dotyku oraz ciekawa w wyglądzie. Oczka w siateczce są wydłużone, w miarę równe. Przerabiana na drutach nawet bardzo luźno na pewno wypełni wolną przestrzeń. To włóczka dla niecierpliwych a kochających duże projekty. Raczej trudno sobie wyobrazić z niej sweterek, ale płaszcz, czapka, szal  - jak najbardziej; chociaż, jak zresztą sugeruje producent, to włóczka głównie z przeznaczeniem na pledy, poduszki, pufy. Niekoniecznie też trzeba ją przerabiać na drutach, od których trzymania będą  pewnie bolały ręce. To włóczka idealna do obręczy dziewiarskiej oraz do dziergania rękoma – metodą Arm Knitting. Łatwo, z szybkim efektem i przyjemnie wykonamy właśnie szal, czapkę czy nowoczesne, dzianinowe poduszki ściegiem XXL. Włóczka Rozetti Couture Jazz to również idealna włóczka do pracy z obręczą do łapania snów, łączenia ze sobą zaplecionych warkoczy, a dla uzdolnionych szwaczek – do zszywania w większe części i uszycia z niej garderoby, lub galanterii wnętrzarskiej. To również super włóczka dla uzdolnionych manualnie. Sploty macramowe o dużych wzorach i ornamenty z niej tworzone magą przybierać różne kształty ze względu na jej dużą układność bez utraty intrygującego wyglądu.

Rozetti™ Couture Jazz

Włóczka Rozetti Couture Jazz jest wytworem potworem:) o wymiarze XXXL To nietypowa włóczka a właściwie pasmo włóczkowe blow yarn, czyli dmuchana przędza mająca postać włóczkowej taśmy – rulona, ktorą możemy potraktować w wielu wariantach i na wiele sposobów. Jest miękka zatem można ją zrolować i przerabiać na drutach jak normalną włóczkę, ale na nienormalnie grubych drutach. Możemy ją potraktować jak taśmę, zaplatać i łączyć wg własnych pomysłów, możemy przerabiać ją rękoma metodą Arm Knitting i wreszcie układać w ornamentowe wzory na filcu, podkładach poszewkowych i innych płaszczyznach. Faktem jest, że włóczka Rozetti Couture Jazz prowokuje naszą wyobraźnię do zmierzenia się z jej postacią. To chyba pierwsza taka włóczka, której nie musimy pświęcać wielu wieczorów, bo najważniejszy tu jest pomysł.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Filtry są świetne, super że z nich korzystasz! Teraz masz ich za dużo, dlatego nie ma żadnego wyniku. Wyczyść kilka filtrów.