• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Rzemienie jubilerskie

Rzemienie jubilerskie, to ulubiona baza do biżuterii we wszystkich technikach. Rzemienie skórzane, zamszowe, czy ze skóry ekologicznej, to dodatki do prac wykonanych w danej technice, ale mogą też być samodzielną biżuterią, jak na przykład skórzane bransoletki.


Jakie rzemienie masz do wyboru?

Rzemienie skórzane:
Rzemienie skórzane to sposób na długie użytkowanie ręcznie robionej biżuterii. Te wąskie o szerokości 1mm mogą z powodzeniem zastąpić sznurki i często są używane przy pracochłonnych technikach. Na przykład zawieszki sutaszowe najładniej prezentują się właśnie na rzemieniach, które zachowują formę i zawsze wyglądają elegancko. Kolorowe rzemienie skórzane możesz dobrać do każdego koloru obszywanego kamienia.

Rzemienie ze skóry ekologicznej:
Rzemienie ze skóry ekologicznej występują w bardzo różnych kształtach. Mogą to być rzemienie zamszowe, rzemienie okrągłe gładkie albo rzemienie okrągłe z wzorem. Najczęściej są używane do biżterii typu "fast fashion" czyli takiej, która nie wymaga dużego nakładu pracy i pasuje do określonej rzeczy, która jest akurat modna.


Sznurki jubilerskie

Sznurki jubilerskie są używane jako baza do zrobienia bransoletki, naszyjnika a nawet kolczyków. W zależności od tego, jakiego rodzaju materiałów chcemy użyć do zrobienia biżuterii, powinnyśmy dobrać odpowiedni sznurek. Znaczenie ma nie tylko skład ale także szerokość sznurka i jego właściwości.


Jakie są sznurki?

Sznurek satynowy
Sznurek satynowy, to poliestrowy sznurek o ładym połysku. Najczęściej używane sznurki satynowe to te o średnicy 1,5mm i 2mm. Używane są do robienia biżuterii splotem celtyckim i do makramy. Dobrze komponują się z koralikami szklanymi, ceramiką i gładkimi kamieniami. Sznurek satynowy to inaczej sznurek gosetowy. Ten sznurek doskonale nadaje się do pracy z dyskiem kumihimo.

Sznurek do sutaszu Pega
Sznurek Pega, to najpopularniejszy sznurek do sutaszu. Pega, to czeska firma, która ma w swojej ofercie sznurki zrobione z wiskozy i acetatu. Sznurek do haftu soutache jest płaski i po środku ma wgłębienie, które jest jednocześnie ścieżką dla igły. Sznurek sutasz z wiskozy układa się w jodełkę w lewą stronę, natomiast soutache acetat - jodełka układa się w prawą stronę.

Sznurki woskowane
Sznurki woskowane to bawełniane sznurki pokryte cieniutką powłoką z wosku. Sznurki te nadają się ba bransoletki i naszyjniki w stylu boho. Są naturalne, zatem dobrze komponują się z drewnem, ceramiką czy piórkami. Końcówki sznurka woskowanego zabezpieczamy klejem lub wklejamy do końcówek biżuteryjnych.

Sznurki powlekane
Sznurki powlekane to poliestrowe sznurki, które są lakierowane. Sznurki powlekane nadają się na makramę, a najczęściej są używane do bransoletek z zawieszką z węzłem przesuwnym. STen poliestrowy sznurek jest topliwy, co oznacza, że jego końcówki po przypalniu topią się. Ma to szczególne znaczenie przy bransoletkach z makramy, czy z węzłem przesuwnym, gdzie nie używa się metalowych końcówek.


Aksamitki

Aksamitki to inaczej poliestrowe tasiemki, które z jednej strony są gładkie, z drugiej mają aksamitną powłokę.

Aksamitki najczęściej wykorzystuje jako bazę do naszyjnika typu choker. Aby zrobić taki naszyjnik wystarczy zakończyć tasiemkę końcówkami typu krokodylki.

Rzemienie, sznurki i aksamitki

Rzemienie, sznurki i aksamitki

Sznurki do bransoletek, sutaszu czy na naszyjnik, to często podstawa udanej pracy. Sznurki Pega to dobry kompan igły, a sznurki satynowe, powlekane i woskowane, to dobry wybór, jeśli chcesz się zabrać za kumihimo, makramę albo zrobić prostą bransoletkę z węzłem przesuwnym. Aksamitki wykorzystasz na chokery lub element do wykończenia pracy.