• Darmowa dostawa od 109 zł
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Koraliki drobne (na przykład koraliki toho) mają bardzo wszechstronne zastosowanie i można wykorzystać je zarówno przy wykonywaniu biżuterii jak i w ozdabianiu ubrań, butów, pasków, torebek, zabawek i wielu innych przedmiotów. Jeśli chodzi o ręcznie wykonywaną biżuterię to koraliki toho pasują do wszelkich ozdób, ale najszerzej wykorzystywane są w technikach takich jak: haft koralikowy, gdzie drobne koraliki drobne w różnych kształtach i kolorach przyszywa się do filcowej podstawy. Kolejną techniką jest beading czyli biżuteria i dodatki plecione z koralików. Można je wykonywać przy pomocy szydełka lub igły. Drobne koraliki występują w niezwykle szerokim wachlarzu kolorów i wykończeń: od metalicznych, tęczowych po jednokolorowe lub matowe. Oprócz tego możemy wybierać spośród dwóch głównych rodzajów: koralików chińskich oraz koralików Toho, które są produkcji japońskiej. Te drugie są nieco droższe, ale mają też większe dziurki oraz idealnie równe kształty. Koraliki TOHO są lekkie i mogą być ozdobą same w sobie lub być uzupełnieniem dla pozostałych elementów w biżuterii.

Z czego są wykonane:
Koraliki drobne chińskie, czeskie czy japońskie wykonywane są głównie ze szkła, które barwione jest na tysiące rozmaitych kolorów oraz wykończeń. Niektóre wersje kolorystyczne pokrywane są dodatkowo na zewnątrz lub też w środku otworu błyszczącymi, tęczowymi lub matowymi powłokami, co jeszcze bardziej wzbogaca wybór.

Rodzaje i podział:
Koraliki drobne są jednymi z tych produktów, które posiadają bardzo szeroki wybór kolorów i rodzajów. Możemy podzielić je na kilka grup:
*ze względu na rodzaj i wykonanie:
- koraliki TOHO
- koraliki drobne chińskie
*ze względu na kształt:
- okrągłe
- podłużne (rurki)
- owalne
- trójkątne
- w kształcie kostki
*ze względu na rodzaj dodatkowego efektu:
- frosted: koraliki matowe
- silver lined: koraliki srebrzone w środku otworu
- opaque lusterd: koraliki nieprzezroczyste z lustrzaną powłoką
- opaque rainbow: koraliki nieprzezroczyste z dodatkową tęczową powłoką
- transparent rainbow: koraliki przezroczyste z tęczową powłoką
- transparent: to po prostu koraliki przezroczyste wykonane w danym kolorze
- inside color: koraliki bezbarwne, przezroczyste z kolorowym rdzeniem w środku
- gold lustered – koraliki pokryte złotą, lustrzaną powłoką
- koraliki łączące kilka efektów na przykład: silver lined i transparent rainbow lub frosted i opaque rainbow
To tylko część z dostępnych efektów, ponieważ cały czas pojawiają się nowe połączenia i sposoby wykańczania drobnych koralików.
*ze względu na rodzaj materiału:
- koraliki przezroczyste
- koraliki nieprzezroczyste
*ze względu na wielkość:
- 8/0 ~ 3.0 mm
- 10/0 ~ 2.3 mm
- 11/0 ~ 2.1 mm
- 15/0 ~ 1,5 mm
- 3” ~ 6.0 mm

Seed Beads

Hand – made to bardzo szerokie pojęcie. Dziedzina ta bardzo rozwinęła się w ostatnich kilku latach i zaczęła obejmować coraz więcej technik – również biżuteryjnych. Zaczęto przypominać sobie i coraz częściej sięgać po dawne sposoby wykonywania biżuterii i ozdób, między innymi: haft koralikowy oraz sutasz. Rozwinęły się również techniki takie jak beading, czyli koralikowanie. Do każdej z tych technik niezbędne są drobne koraliki, których jest bardzo wiele rodzajów oraz kolorów. Główne ich rodzaje ze względu na pochodzenie to koraliki czeskie, chińskie i koraliki japońskie – Toho. Nie zależnie od tego, które z nich ostatecznie wybierzemy, warto spróbować pracy z każdym rodzajem.