• Darmowa dostawa od 109 zł
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Siatka jubilerska jest tworzywem, które wcześniej używane było przez florystów. Wyobraźnia osób zajmujących się handmade'm przeniosła jednak ten produkt do jubilerstwa, gdzie zagościła w nowoczesnych, nieco industrialnych projektach.

Siatki jubilerskie wypełnia się koralikami drobnymi, które mogą być matowe lub błyszczące. Można wypełniać ją też kryształkami, na przykład Swarovski rivioli.

Koraliki dobiera się kolorystycznie odcieniem do siatki. Jeśli wybierzesz siatkę w kolorze zielonym, najładniej będzie się prezentowała z wypełnieniem w odcieniach zieleni. Kolorami neutralnymi, które dobrze wyglądają z każdym kolorem koralików są siatki w kolorze czarnym i szarym.

Wykorzystanie koralików przypominających kryształki czyli z wykończeniem hex powoduje, że bransoletka ładnie się mieni i jest elegancka. Można ją założyć zarówno do jeansów jaki i do małej czarnej.

Wykorzystanie drobnych koralików okrągłych zrobi z naszej bransoletki biżuterię codzienną, czyli taką w stylu casual. Kolory i wykończenia takich koralików są bardzo różne – od matowych po błyszczące, od przezroczystych do wypełnione kolorem wewnątrz otworu - inside. Wszystkie nadają się do wypełnienia tuneli jubilerskich.

Jak dobrać zapięcia i końcówki do siatki? Końcówki powinny być o takiej samej średnicy jakiej jest siatka. Jeśli zatem siatka jest o średnicy 8mm, to końcówki wklejane powinny być okrągłe o średnicy wewnętrznej 8mm. Zapięcia dobieramy klasyczne, jak karabińczyki albo zapięcia ozdobne. Dobrze będą się prezentowały z zapięciami toggle.

Jeśli chcesz nadać bransoletce bardzo nowoczesnego stylu wklej siatkę w zapięcia magnetyczne. Średnica zapięcia również powinna mieć taki sam rozmiar jak średnica siatki. Mniejsza średnica sprawi, że bransoletka będzie się zwężała, większa – że będą luźne przerwy, a sama siatka nie będzie dostatecznie mocno przyklejona.

Aby wkleić końcówki do siatki, posmaruj wnętrze końcówki klejem jubilerskim i włóż koniec siatki do tej końcówki. Delikatnie pokręć tunelem wewnątrz, żeby klej dobrze się rozprowadził. Odczekaj minimum 5 minut aż klej wyschnie. W przypadku klejów do biżuterii, najlepiej sprawdzają się kleje dwuskładnikowe, jak na przykład klej poxipol, ponieważ zasychają w około 10 minut, co daje nam szansę na poprawienie projektu.

Po wklejeniu końcówki, do tunelu wsyp wybrane koraliki typu seedbeds i przyklej końcówkę do drugiego końca siatki.

Siatki jubilerskie mają zastosowanie nie tylko przy tworzeniu bransoletek. Można z nich tworzyć zarówno kolczyki jak i naszyjniki. te ostatnie to piękna forma, którą dodatkowo można ozdobić przekładką lub koralikiem o dużym otworze. Ze względu na nowoczesny styl biżuterii z omawianymi akcesoriami, warto dobrać współcześnie wyglądające elementy ozdobne. Najbardziej pasują tutaj gładkie metale lub proste w formie półfabrykaty.

Kompletując elementy do zrobienia naszyjnika, kolczyków czy bransoletki zwróć uwagę aby metal był zawsze odpowiednio dobrany kolorystycznie do koloru siatki do biżuterii. Jeśli zdecydujesz się na zapięcie w kolorze złotym, pozostałe elementy, takie jak końcówki, kółeczka montażowe, przekładki i zawieszki, powinny być również w tym samym odcieniu koloru złotego.

Wzór zawieszki również dobrze, jeśli będzie prosty i nowoczesny. Lekkie wzory bardziej pasują do tego typu biżuterii niż te w stylu barokowym.

Siatki jubilerskie

Siatka jubilerska w połączeniu z drobnymi koralikami, tworzy biżuterię w nowoczesnym stylu. Siatki jubilerskie są wykonane z włókna nylonowego. Dzięki użyciu tego składnika do ich tworzenia tunel jest bardzo miękki i elastyczny. Po wypełnieniu siatki koralikami, można z niej zrobić bransoletkę, naszyjnik, wisiorek, a nawet kolczyki. Siatkę wkleja się w końcówki wklejane okrągłe lub w zapięcia magnetyczne. Wypełnienie siatki koralikami drobnymi w kształcie hex, które ładnie się mienią, pozwoli stworzyć elegancką biżuterię. Drobne koraliki z matowym wypełnieniem nadadzą biżuterii z siatki luźnego stylu. Siatki jubilerskie pasują dobrze do odpowiednio dobranych półfabrykatów w kolorze srebrnym, oksydowanym, złotym i KC Gold. Wykończenie w tym kolorze podkreśli lekkość i nowoczesność biżuterii z nich zrobionej.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Filtry są świetne, super że z nich korzystasz! Teraz masz ich za dużo, dlatego nie ma żadnego wyniku. Wyczyść kilka filtrów.