• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Ze słynnego w całym świecie szkła weneckiego możemy wykonać przepiękną i niepowtarzalną biżuterię. Naszyjniki, bransoletki czy kolczyki, ale także rzadziej spotykane dodatki jak breloki, zakładki do książek czy broszki. Szkło weneckie pięknie komponuje się z innymi koralikami, takimi jak crackle, drobne, czy powlekane. Często taki mix rodzajów używany jest do stworzenia wielokolorowych, bogato zdobionych naszyjników na bazie kolorowych sznurków jubilerskich. Te ozdoby posłużyć mogą do wykonania gustownych kolczyków. Te o mniejszych rozmiarach będą pasowały do kolczyków typu gronka, a większe rozmiary do klasycznych kolczyków wykonanych na bazie szpilki jubilerskiej lub haczyka jubilerskiego. Istnieją piękne wisiory produkowane ze szkła weneckiego. Maja interesujące kolory i niepowtarzalne wzory. Taki zdobny wisior wystarczy tylko założyć na przykład na sznurek satynowy lub ciekawy rzemień jubilerski i szybko mamy gotową unikalna, ozdobna biżuterię. Murano to także wdzięczny element do ozdoby zakładek do książek. wystarczy na bazę zakładki umocować przy pomocy drutu jubilerskiego i kółek montażowych wybrany przez siebie koralik plus dodatkowo ozdobną zawieszkę i mamy gotową niebanalną zakładkę do książki. Będzie poprawiała nam nastrój podczas czytania ale będzie tez wspaniałym prezentem dla bliskiej osoby.
Koraliki ze szkła weneckiego różnią się wyglądem i rozmiarami. Dzięki charakterystycznemu procesowi powstawania mogą przybierać różne, często niespotykane kształty. Jednak najczęściej występują w popularnych formach takich jak: kulki, pastylki, kostki, twist czy oponki. Z tego szkła robi się także niepowtarzalne zawieszki. Specjalny rodzaj stanowią modułowe murano. Mogą być transparentne lub nieprzezroczyste. Ich powierzchnie mogą być gładkie, ale mogą też znajdować się na nich wypustki lub ozdoby w postaci złotego brokatu. Produkty murano charakteryzują się niezwykłymi kolorami. Często w obrębie jednego znajduje się ich kilka, które płynnie przechodzą jeden w drugi.
Ozdoby te powstają podczas bardzo złożonego procesu. Na początku wytwarza się pręt o pożądanej średnicy, który po zakrzepnięciu jest cięty na warstwy a następnie ponownie podgrzewany w celu nadania odpowiednich kształtów czy też wprowadzenia do elementu dodatkowych ozdób.

Szkło weneckie

Kolebka szkła weneckiego mieści się na wyspie Murano. Jest to jedna z niewielkich wysp. Znane jest już niemal na całym świecie, a na pewno zna je każdy rękodzielnik. Te produkty są rodzajem szkła artystycznego charakteryzującego się niepowtarzalnymi kolorami i kształtami. Elementy te cechuje niezwykła uroda. Mienią się różnymi kolorami, odblaskami, posiadają rozmaite dodatki na swojej powierzchni, ale co charakterystyczne też w swoim wnętrzu. Z tych produktów możemy wykonać piękną i oryginalną biżuterię. Mogą to być różnokolorowe naszyjniki, bransoletki czy kolczyki. Tworzy się także niepowtarzalne wisiorki.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
1 - 11 z 11
Sortuj wg:
strona: z 1