• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Sznurek YarnArt Macrame to sznureczek syntetyczny w całości wykonany z włókien poliestrowych. Jest sznurkiem ozdobnym i fantazyjnym z powodu swojego wyglądu. Otóż sznurek ten przypomina jakby utkaną szydełkową, okrągłą włóczkę, w dotyku miłą i gładką z charakterystycznym dla poliestru połyskiem. Lekko sprężysty, nie ulegający odkształceniom i zmianom podczas użytkowania. Dzięki tym właściwościom i rzecz jasna wyglądowi, sznurek ten cieszy się uniwersalnością i z powodzeniem jest stosowany w obecnym hand made jako sznurek do wytwarzania biżuterii, do wyplatania makramowych węzłów i ozdabiania różnych przedmiotów domowych lub jako włóczka do wyrobu odzieży. Wszystko zależy od naszych zdolności i potrzeb.
Sznurek YarnArt Macrame potraktowana jako sznurek do wyrobu biżuterii, na pewno zabłyśnie w splotach makramowych, bransoletkach, kolczykach i naszyjnikach, a ze względu na swoje esencjonalne kolory można go zastosować w różnych stylach. Zarówno tych etnicznych, ludowych jak i współczesnych. Sznurek ten będzie się prezentował też bardzo okazale w bransoletkach wyrabianych na krośnie lub dysku kumihimo. Narzędzia te w oparciu np. o kursy (zobacz blog) pozwolą na wykonanie bardzo osobistej, unikatowej biżuterii. Macrame użyta jako sznurek, również sprawdzi się jako ładny nośnik sznurów koralikowych, zwłaszcza tych z kamieniami naturalnymi, gdzie potrzebny jest mocny ale też i ozdobny sznurek, który znosi ciężar i trzyma supełki. Poza tym Macrame ma tą zaletę, że jego końcówki mogą być ładnie zatopione, dzięki czemu mogą być na nim stosowane węzły przesuwne jako zapięcia.
Sznurek YarnArt Macrame jest sznurkiem bardzo gładkim o wyglądzie jedwabistym sprawiającym wrażenie chłodzącej włóczki - będzie się więc ładnie prezentować w odzieży ażurowej wykonywanej na drutach i szydełku. Uzyskany wyrób ładnie oblewa ciało, a swoim połyskiem zapewnia wygląd świeży i elegancki. Poliester posiada higroskopijność dużo niższą niż włókna naturalne, warto więc zadbać o przewiewność wyrobu. Sprężystość i bardzo dobra przyswajalność kolorów sprawia, że odzież wykonana z tego sznurko-włóczki jest trwała i niezmienna zarówno w fasonie jak i w kolorystyce. Ze względu na powyższe cechy sznureczek ten chętnie wykorzystuje się przy wykonywaniu maskotek oraz do ozdabiania przedmiotów domowych, robionych na szydełku lub na drutach poszewek na poduszki, wiszących kwietników makramowych a także ze względu na piękne morskie i turkusowe kolory – do wykonywania dekoracji marynistycznych.

Sznurek YarnArt™ Macrame

Sznurek YarnArt Macrame to jeden z niewielu sznurków o wszechstronnym zastosowaniu: bo i w biżuterii i jako sznur do ozdabiania przedmiotów i wreszcie jako włóczki do przerabiania na drutach i szydełku. Macrame to sznurek który w wyglądzie przypomina gładką, ozdobną włóczkę o łańcuszkowym wyraźnie widocznym splocie, okrągły z lekkim połyskiem, wystarczająco miękki i układający się wedle życzenia. Latwo więc prowadzić go w zawijasach, zaplatać, supełkować, szydełkować i przerabiać drutami. Sznurek YarnArt Macrame wykonany jest z włókna syntetycznego – poliestru, jego grubość wynosi około 2 mm a dostępne kolory pozwalają na dopasowanie go do wielu projektów i spersonalizowanie domu czy swojego wyglądu zgodnie z własnym gustem.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
Wielkość

Wielkość

Marka

Marka

1 - 2 z 2
Sortuj wg:
strona: z 1