• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Sznurki do makramy

Dzielą się na takie do biżuterii i na większe domowe ozdoby. Te pierwsze są cienkie i nylononowe, drugie są grubsze i bawełniane. Makrama to jedna z popularniejszych technik biżuteryjnych, której fundamentem są sznureczki jubilerskie i oczywiście Twoje zwinne dłonie. Co ważne, do tworzenia biżuterii plecionej nie potrzebujesz skomplikowanego sprzętu czy dużej ilości przydasi, bo na początek wystarczy Ci sam sznurek. Z czasem, gdy nabierzesz wprawy, na pewno zamarzy Ci się łączenie go z innymi półfabrykatami i tworzenie bardziej finezyjnych form. Sznureczki do zaplatania dają Ci mnóstwo możliwości, a przy ich pomocy stworzyć możesz dosłownie wszystko, od kolczyków, przez bransoletki aż po imponujące kolie.

Te do zaplatania to jeden z tych biżuteryjnych elementów, który choć sam w sobie bardzo niepozorny, w połączeniu z utalentowanymi dłońmi superhandmadowca, daje wyjątkowy efekt. Makrama to bardzo wdzięczna technika, która daje Ci cały ogrom możliwości, z sznureczków wyplatać możesz: bransoletki, naszyjniki, wisiorki, breloczki, ozdoby i wiele, wiele innych (dosłownie, bo z makramy tworzy się nawet torebki czy kwietniki). Sznurek do makramy świetnie komponuje się też z innymi materiałami, takimi jak łączniki jubilerskie, koraliki, kamienie czy metalowe bazy. Nici takie jak SuperLon™ Macrame mogą Ci się także przydać, jeśli chcesz oprawić kamień o nieregularnych kształtach. Z ich pomocą z łatwością opleciesz kamienie, które trudno byłoby oprawić drobnymi koralikami. Węzły plecione dają Ci cały ogrom możliwości tworzenia. Ich opanowanie nie jest trudne, ale wymaga cierpliwości i dokładności. Tu jak w każdej innej rękodzielniczej dziedzinie, to ćwiczenia czynią mistrza. Jedyną metodą na opanowanie makramy są więc sznurkowe ćwiczenia. Jeśli szukasz inspiracji na plecione projekty, koniecznie zajrzyj na na naszego bloga, gdzie znajdziesz darmowe kursy tworzenia biżuterii. Swoich sił możesz spróbować zaczynając od najprostszych sznurkowych bransoletek lub bransoletek typu shamballa.

Sznureczki odpowiednie do bransoletek to przede wszystkim nylonowe. Handmadowcy lubujący się w pleceniu upodobali sobie je nie bez powodu: są nie tylko przyjemne w wyplataniu i łatwo się wiążą, ale i topliwe, co ułatwia wykańczanie projektów. Prace wykonywane z nylonowego sznurka są delikatne i bardzo estetyczne. Nylonowy nadaje się nie tylko do zaplatania, ale i do tworzenia biżuterii na dyskach kumihimo.

Do plecenia bransoletek to jednak nie tylko te nylonowe, ale i bawełniane woskowane lub powlekane. Każdy z nich ma nieco inne właściwości, które mają wpływ nie tylko na ostateczny kształt projektu, ale i łatwość zaplatania. Jeśli z kolei marzą Ci się micro projekty, które od jakiegoś czasu są bardzo modne, koniecznie zajrzyj do marki Macrammee, które z racji tego, że są znacznie cieńsze, umożliwiają tworzenie bardziej delikatnych prac.

Jeśli planujesz zrobić makatkę na ścianę, dywan lub łapacz snów, z pewnością poszukujesz sznurka bawełnianego. Bawełniany szturmem opanował mieszkania i domy, w ktorych mieszkają zrelaksowane kobiety, dla których makrama jest stylem życia. Dziewczyny, które zajmują się zaplataniem, to skromne, świadome osoby, dla których dużą wartością jest dobre i owocne spędzenie czasu. Rękodzieło takie jak omawiane, to doskonały sposób na porzucenie złych emocji, uporządkowanie myśli i ćwiczenia manualne dla zmęczonych klawiaturą rąk. 

Z bawełny o średnicy 3mm i 5mm to doskonały materiał na:
- dywany,
- torby,
- lampiony
- osłonki na doniczkę

Sznur skręcany, wykorzystasz na:
- łapacze snów,
- makatki na ścianę,
- lampiony,
- liście i pióra

O średnicy 2mm, idealnie nadaje się na:
- torby,
- podkładki pod kubek czy doniczkę,
- łapacze snów.

Sznurek YarnArt™ Macrame Braided

Są cienkie, czyli takie które używa się do robienia biżuterii oraz grubsze, których używa się do robienia ozdób. Najbardziej odpowiedni sznurek na bransoletki plecione jest o średnicy od 0,6mm do 1,5mm. Wykonany jest z nylonu, co pomaga przy utrzymaniu makramowych splotów. Sznurek do makramy jest topliwy, dlatego można przypalać końcówki, żeby bransoletka się nie rozwiązywała. Ten na ozdoby jest o średnicy od 2mm do nawet 8mm. Najchętniej wykonywane są łapacze, lampiony czy inne większe ozdoby.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
1 - 24 z 24
Sortuj wg:
strona: z 2