• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

YarnArt Macrame Cotton

Jest wyrobem bawełniano-poliestrowym, z przewagą bawełny – 85% i poliestru – 15%. Poliester powstrzymuje bawełnę przed zbytnim rozciąganiem się, nie chłonie wody i powoduje, że sznurek jest mocno "zbity". Bawełna jako włókno naturalne, bardzo przyciąga i zachęca swoimi właściwościami i pochodzeniem. W sprzyjających warunkach łatwo jednak nasiąka wilgocią, a mokra lubi się wyciągać – zatem poliester, który zachowuje się wręcz odwrotnie, szybko schnie i mało waży - jest jej znakomitym uzupełnieniem. W tej relacji niewidoczny, jednak spełniający swoje zadanie.
Sznurek Macrame Cotton jest sznurkiem przeznaczonym do tworzenia ozdób. Świetnie prezentuje się w wyrobach wyplatanych ozdobnymi węzłami. Przy odrobinie chęci przekonamy się jak łatwo i przyjemnie wykonuje się makramowe węzły: płaski, spiralny, rypsowy, kulkę, które przeistaczają się w piękne przedmioty. Od najprostszych - jak makatka lub wiszący kwietnik – do bardziej skomplikowanych - jak wypracowana torba czy gobelin na ścianę. Makramowe sploty mają tą zaletę, że do ich wykonania potrzebny jest przysłowiowy sznurek i ręce, co nie znaczy że przędzy tej nie można wykorzystać inaczej.


Co można zrobić z Macrame Cotton

Produkt ten świetnie nada się do pracy z szydełkiem i drutami. Sznurek jest miękki, zatem można go ciasno przerabiać tworząc dywaniki, poduszki, pufy, torby i ozdabiać wplatając cienkie rzemienie, koraliki, kamienie, wstążki. To również nadająca się włóczka-sznurek na ozdobne makatki, w powstaniu których pomoże krosno tkackie. Sznurek spełnia swoje zadanie także jako demonstracyjna przędza w obręczach do łapaczy snów, a w biżuterii macramowej to dobry pomysł na masywne bransolety z solidnymi metalowymi końcowkami.

Omawiany sznurek firmy YarnArt ma średnicę 2mm, nie rozdwaja się po ucięciu ale nieopatrznie pociągnięty za wystające sznureczki ładnie się pruje. Warto go więc dla bezpieczeństwa zawiązać w supełek.

Sznurek YarnArt™ Macrame Cotton

Macrame Cotton to sznurek bawełniany marki YarnArt do produkcji sznurkowych ozdób. Ten bawełniany sznurek wzmocniony w niewielkiej części włóknem poliestrowym, które wydaje się być konieczne dla zachowania właściwych walorów użytkowych. YarnArt Macrame Cotton to w istocie matowy produkt o widocznym łańcuszkowym splocie bez usztywniającego rdzenia w środku. Wyprodukowany z myślą o makramowych labiryntach zadowoli również tych, którzy bawią się z obręczami do łapaczy snów, robią makatki na krośnie tkackim, szydełkują dywaniki, torby, poduszki, wytwarzają biżuterię sznurkową w postaci bransoletek. Sznurek o dużo możliwościach i w dużo kolorach.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
1 - 24 z 28
Sortuj wg:
strona: z 2