• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Sznurki jubilerskie

Sznurki jubilerskie to uniwersalny i trwały materiał do wykonywania ozdób: od biżuterii (sznurek do biżuterii), poprzez dodatki – na przykład paski i torebki, aż do wszelkich elementów do ozdabiania butów i ubrań. Łatwo się je barwi, co zapewnia nam szeroką paletę kolorów do wykorzystania. Są lekkie, a zarazem bardzo wytrzymałe i bez problemu mogą unieść ciężar większych korali, kamieni jubilerskich, zawieszek czy łączników. Bardzo dużą zaletą sznurków jubilerskich jest ich uniwersalne zastosowanie. Nadają się zarówno do nawlekania jak i tworzenia biżuterii plecionej – między innymi makramy (sznurki do makramy), bransoletek sznurkowych z zawieszką typu charms czy też bransoletek przyjaźni. W tej ostatniej technice najlepiej sprawdzają się sznurki bawełniane lub do makramy. Wskazówki jak zapleść takie sznurki do bransoletek i jak krok po kroku wykonać z nich biżuterię znajdziesz na blog.pasart.pl - kurs biżuterii. Sznurki jubilerskie bardzo chętnie używane są do tworzenia grubych naszyjników i bransolet wykonanych z wielu pojedynczych sznureczków na które nawleka się drobne koraliki i łączy na końcach (na przykład wklejając w odpowiednie zakończenie). Sznurek do biżuterii - pomysłów na jego wykorzystanie jest bardzo wiele wystarczy kilka produktów ze sklepu Pasart i odrobina wyobraźni.

Z czego są wykonane:
Sznurki jubilerskie występują w wielu odmianach i kolorach. Również materiały do ich produkcji są różne. Najczęściej używanym materiałem do produkcji tych właśnie sznurków są mocne włókna  poliestrowe (sznurki plecione, powlekane, satynowe, skręcane) lub nylonowe (sznurki do makramy). Kolejnym, równie często używanym materiałem jest bawełna. Wykonane z niej sznurki do bransoletek są naturalne i lekkie o matowym wykończeniu.


Podział sznurków jubilerskich:
Sznurek jubilerski możemy podzielić na kilka grup:
*ze względu na typ wyróżniamy:
- plecione (z powodzeniem mogą one zastąpić rzemienie),
- powlekane (bardzo uniwersalne w zastosowaniu, otoczone powłoką z połyskiem, która zwiększa wytrzymałość)
- płaskie (z reguły jest to płaski, pleciony sznurek do biżuterii, tak zwany sznurek do sutaszu)
- satynowe (świetnie nadają się do ozdób w postaci zaplatanych węzłów)
- schamballa - sznurki do makramy na  bransoletki,
- skręcane (potrzebują niewiele dodatków aby stworzyć wyjątkowa ozdobę, wystarczy wkleić końce w odpowiednie zakończenia, dodać zapięcie i ozdobną zawieszkę)
- sznurki woskowane (są mocne i wytrzymałe, a dzięki specjalnej powłoce nie mechacą się i nie rozdwajają)
* ze względu na materiał z którego są wykonane:
- poliestrowe,
- nylonowe
- bawełniane
Bawełniane najlepiej sprawdzą się w stylizacjach naturalnych i boho.
* ze względu na zastosowanie:
- sznurki do bransoletek,
- naszyjników,
- kolczyków,
- ozdób plecionych,
- do nawlekania

Sznurki jubilerskie

Sznurki na bransoletki

Sznurki na bransoletki od lat są bardzo popularnym materiałem na proste bransoletki z zawieszką i jako sznurki na bransoletki przyjaźni. Pomaga w tym niesłabnąca moda na biżuterię ręcznie robioną, a w szczególności bransoletki i naszyjniki damskie. W końcu która z dziewczyn lub kobiet nie lubi tych ozdób? Sznurek do biżuterii wykorzystywany jest od wieków w najrozmaitszych dziedzinach. Od przemysłu, rolnictwa, przez gospodarstwo domowe, aż po różnego rodzaju ozdoby i florystykę. Sznurki jubilerskie znalazły wreszcie również zastosowanie w biżuterii. Sznurek na bransoletki jest ciekawym zamiennikiem dla materiałów takich jak rozmaite gumki, żyłki, druty czy rzemienie. Świetnie łączy się z koralikami i łącznikami jubilerskimi. Sznurki naturalne najlepiej wyglądają w połączeniu z ceramiką i drewnem. Poliestrowe (sznurki powlekane nylonowe) natomiast lepiej prezentują się akrylem oraz szkłem. Sznurki, które zyskały popularność wśród twórców rękodzieła to w szczególności  sznurki do sutaszu oraz sznurki do makramy.