• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Sznurki plecione to idealny komponent dla ozdobnych baz dla bransoletek i naszyjników. Posiadają różne sploty, od prostych, skręconych, po bardziej skomplikowane i tym samym bardziej ozdobne i wymyślne.  Sznurek pleciony wklejony w kocówki metalowej lub zapięcia magnetycznego może stanowić samodzielną ozdobę biżuteryjną. Dodając do niego ozdobne zawieszki określamy charakter stworzonej biżuterii. Na przykład jeśli do sznurków skręcanych w kolorach granatowym i białym dopasujemy zawieszkę w kształcie kotwicy czy koła sternika uzyskamy piękną i zawsze modną biżuterię w stylu marynistycznym. Używając kilku sznurków do zrobienia biżuterii w żywych, nasyconych kolorach uzyskamy efekt biżuterii etnicznej, a ze sznurków plecionych w kolorach pastelowych możemy stworzyć gustowną i efektowną biżuterię w stylu casual i pasującą też do stylizacji koktajlowych. Każda kompozycję biżuteryjną stworzoną ze sznurków plecionych możemy
wzbogacić o przekładki, które nakładamy bezpośrednio na sznurki. Ze względu na swoją niebywałą urodę sznurki te są też wykorzystywane jako baza do ozdobnych zawieszek czy wisiorów. Sznurki plecione są doskonałym półproduktem do wytwarzania biżuterii zarówno dla zaawansowanych jak i początkujących twórców. Jeśli wykonujemy bransoletkę lub naszyjnik ze sznurków plecionych metodą wklejania ich do końcówek czy zapięć magnetycznych zawsze musimy pamiętać o odpowiednim dostosowaniu rozmiaru sznurka do wewnętrznych rozmiarów zapięcia czy końcówki. Jest to bardzo ważny element pracy podczas powstawania biżuterii, który odbić się może na estetyce całego projektu.

Rodzaje:
Sznurek pleciony możemy podzielić uwzględniając jego kolorystykę, grubość oraz rodzaj splotu.
Kolorystyka w jakiej są dostępne są jest ogromna i na pewno każdy znajdzie w niej swój ulubiony kolor. Sznurki plecione mogą być jednokolorowe, dwukolorowe lub wielokolorowe.
Grubość sznurka plecionego zawsze należy dopasować do stylu bieżącego projektu.  
Sploty sznurka plecionego są przeróżne i w zależności od producenta mogą być bardziej lub mniej skomplikowane i wymyślne. zawsze jednak w wykonanej z nich biżuterii prezentują się bardzo dostojnie i elegancko.

Z czego jest zrobiony:
Najczęściej wykonane są z włókna poliestrowego. Mają dzięki temu delikatny połysk na swojej powierzchni i są odporne na zabrudzenia i ścieranie mechaniczne. Sznurek pleciony wykonany jest zazwyczaj z kilku do kilkunastu cieńszych sznureczków, które razem splecione tworzą sznurki o 
niespotykanych, wyjątkowych splotach.

Sznurki plecione

Sznurki plecione stanowią podstawę wielu projektów biżuteryjnych. Mają ozdobny splot i mogą stanowić samodzielną biżuterię. Wystarczy zamocować do nich zapięcia i od razu staną się  ozdobą każdego nadgarstka. Zawsze można tez dodać ozdoby czy pomieszać kolorystycznie sznurki i stworzyć kolorową, wesołą, wakacyjną biżuterię. Sznurek pleciony dostępny jest w szerokim asortymencie, dlatego też kolorystyczny dobór do wykonywanego właśnie przez rękodzielnika projektu nigdy nie sprawia problemu. Dzięki żywym kolorom sznurki te mogą sprawić dużo radości podczas zabaw manualnych z dziećmi. Kreatywne popołudnie z kolorowymi sznurkami to zawsze dobrze i pożytecznie spędzony czas. Sznurki plecione ze względu na swoją niezaprzeczalną urodę są bardzo wdzięcznym materiałem do pracy zarówno osób zaznajomionych z tajnikami hand made jak i dla początkujących twórców biżuterii.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
Wielkość

Wielkość

1 - 4 z 4
Sortuj wg:
strona: z 1