• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Produkt ten jest jednym z ciekawszych materiałów używanym do wykonywania biżuterii i ozdób hand – made. Ze względu na to, że jest plastyczny, szczególnie dobrze nadaje się do biżuterii plecionej. Stosuje się go w różnych technikach, między innymi w makramie, sutaszu oraz w technice zwanej kumihimo. Jest to tradycyjna, japońska sztuka zaplatania sznureczków. Są gładkie i miękkie w dotyku. Dzięki temu, że ich powierzchnia delikatnie połyskuje nadają się również do bardziej eleganckich ozdób. Można wykonać przy jego pomocy piękne naszyjniki, bransoletki czy też kolczyki, ale równie dobrze nadaje się do ozdabiania ubrań, butów, dekorowania albumów i innych przedmiotów codziennego użytku, np wazonów. Ozdoby wykonane przy ich użyciu wykończamy końcówkami do wklejania w dowolnym kształcie lub też końcówkami do zaciskania. Bardzo szeroki wachlarz zastosowań sznurków atłasowych umożliwia nam wykonanie wielu rozmaitych ozdób. Jeśli jesteś początkującym twórcą rękodzieła lub chcesz sprawdzić czy materiał ten jest dla Ciebie, możesz zacząć od prostych form. Wystarczy wziąć kilka kolorów w odpowiedniej długości, ich zakończenia posmarować klejem jubilerskim i wkleić w końcówki. Dla urozmaicenia można ozdobić je kolorowymi przekładkami lub niewielkimi koralikami. By spróbować czegoś bardziej skomplikowanego można wykonać ozdoby techniką makramy. Upleść bransoletkę z koralikami lub tunelami, wykonać naszyjnik lub kolczyki z zaplecionym węzłem. Wszelkie wskazówki jakich elementów potrzeba do tych i innych projektów znaleźć można na blogu w dziale kursy biżuterii.
Sznurek satynowy wykonany jest  z włókien poliestrowych, które barwione są na rozmaite kolory – od stonowanych po żywe i neonowe. Tak szeroki wybór kolorów sprawia, że możemy je dowolnie łączyć i dobierać w zestawy. Do każdego z naszych projektów na pewno uda nam się dobrać coś właściwego.
Produkt ten popularność swoją zawdzięcza dzięki temu, że modna jest biżuteria ręcznie robiona, a w szczególności bransoletki. Najpopularniejsza z nich to bransoletka pleciona w kolorze czarny lub białym. 
W pasarcie znajdziesz różne półfabrykaty do wyrobu biżuterii, praktycznie wszystkie, które są wykorzystywane w procesie tworzenia.

Sznurki satynowe

Jak dobrać lekką, niezobowiązująca biżuterię, a zarazem z nutką elegancji? Która z kobiet nie miała takiego dylematu. Przy projektowaniu takich ozdób pomocny jest sznurek satynowy, charakteryzujący się dużą wytrzymałością i prezencją w wielu projektach. Szeroka paleta barw i grubości może stać się inspiracją do stworzenia niezliczonej ilości ozdób. Można wykorzystać go nie tylko przy wykonywaniu biżuterii, ale też wielu innych dodatków. Sznurki satynowe są łatwo dostępne i tanie. Dzięki takim materiałom twórcy, nawet ci całkiem początkujący mogą spróbować swoich sił w tworzeniu biżuterii ręcznie robionej.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
1 - 6 z 6
Sortuj wg:
strona: z 1