• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Sznurki skręcane

Są półproduktem, którym posługują się twórcy biżuterii wielu nurtów i stylów. Wykorzystywane między innymi w technice haftu sutaszowego. Służą do obszywania poszczególnych części projektu albo do wykończenia całości. Można tworzyć z nich bardzo okazałą i wystawną biżuterię przeplatając je ze sobą w dowolny sposób. Tworzone są wówczas naszyjniki lub bransoletki w formie plecionki. Ciekawym motywem, który łatwo wykonać z tych sznurków jest warkocz. Sznurek skręcany przeplatamy wówczas w taki sposób jakbyśmy zaplatali warkocz, a końce sznureczków wklejamy do końcówek do biżuterii. W zależności od swojego koloru może nadać biżuterii z niego wykonanej zupełnie odmiennego stylu. Zestawienie białego i granatowego da nam biżuterię w stylu marynistycznym, pastelowe będą doskonałym dodatkiem w nurcie casual, biały samodzielnie może zostać użyty do stylizacji ślubnych. Do biżuterii równie ładnie wygląda pojedynczo, jako jeden sznureczek, ale równie dobrze wyglądają jeśli jest ich kilka w rzędzie. Można na nie nałożyć ozdobny element metalowy czy ceramiczny. Można także wykorzystać do dekoracji domu. Mogą posłużyć jako ozdoby do przewiązania zasłon w pokoju czy kuchni. Produkty te można też łączyć z innymi sznurkami czy rzemieniami jubilerskimi. Kolorowe zawsze ładnie będą prezentować się na nadgarstku czy szyi.

Możemy podzielić je według dwóch kryteriów. Pierwszym z nich jest grubość, zaś drugim kolor.
Najczęściej spotykanymi i też najbardziej uniwersalnymi w użyciu są te o średnicy 4mm i 5mm. To z nich najczęściej robi się bransoletki i naszyjniki. Można spotkać je także w mniejszej lub większej średnicy (od 2mm aż do 10mm).
Kolorystyczna gama, w jakiej występują jest bardzo szeroka i daje wyobraźni twórcy duże możliwości kolorystycznego doboru.

Sznureczki są wykonane z wysokiej jakości włókna poliestrowego. Pojedynczy wykonany jest z drobniejszych sznurków. Jest miękki i przyjemny w dotyku, dlatego tak chętnie wykorzystuje się go do biżuterii noszonej na co dzień.

Sznurki skręcane

Sznureczki są popularnym komponentem do tworzenia biżuterii. Najczęściej wykorzystuje się je do tworzenia bransoletek i naszyjników. Choć można spotkać także ciekawe projekty biżuteryjne kolczyków czy broszek, które z powodzeniem wykorzystują sznurki skręcane. Mnogość kolorów, w jakich są dostępne daje twórcy ogromne możliwości w zakresie ich łączenia. Popularne w nurcie biżuterii hand made są różnego rodzaju sploty, węzły i supełki. Można je stosować zarówno w naszyjnikach jak i bransoletkach. Produkt ten ma zazwyczaj satynową powierzchnię, co dodaje ozdobom z niego wykonanym swoistej oryginalności i elegancji. Sznurek skręcany do biżuterii jest miły w dotyku, dlatego pracę z niego wykonaną mogą nosić osoby o delikatnej i wrażliwej skórze.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
1 - 12 z 12
Sortuj wg:
strona: z 1