Sznurki skręcane

Sznurki skręcane są popularnym komponentem do tworzenia biżuterii. Najczęściej wykorzystuje się je do tworzenia bransoletek i naszyjników. Choć można spotkać także ciekawe projekty biżuteryjne kolczyków czy broszek, które z powodzeniem wykorzystują sznurek skręcany. Mnogość kolorów, w jakich sznurek skręcany jest dostępny daje twórcy ogromne możliwości w zakresie łączenia kolorów. Popularne w nurcie biżuterii hand made są różnego rodzaju sploty, węzły i supełki wykonywane ze sznurków skręcanych. Można je stosować zarówno w naszyjnikach jak i bransoletkach. Sznurek ten ma zazwyczaj satynową powierzchnię, co dodaje produktom z niego wykonanym swoistej oryginalności i elegancji. Sznurek skręcany jest miły w dotyku, dlatego biżuterię z niego wykonaną mogą nosić osoby o delikatnej i wrażliwej skórze.
Sznurki skręcane są półproduktem, którym posługują się twórcy biżuterii wielu nurtów i stylów. Jest on wykorzystywany miedzy innymi w technice haftu sutaszowego. Służy do obszywania poszczególnych części projektu albo do wykończenia całego projektu. Można tworzyć z niego bardzo okazałą i wystawną biżuterię przeplatając je ze sobą w dowolny sposób. Tworzone są wówczas naszyjniki lub bransoletki w formie plecionki. Ciekawym motywem, który łatwo wykonać z tych sznurków jest warkocz. Przeplatamy je wówczas w taki sposób jakbyśmy zaplatali warkocz, a końce sznurkow wklejamy do końcówek do biżuterii. Sznurek skręcany w zależności od swojego koloru może nadać biżuterii z niego wykonanej zupełnie odmiennego stylu. Dobór sznurków białego i granatowego da nam biżuterię w stylu marynistycznym, pastelowe sznurki skręcane będą doskonałym dodatkiem w nurcie casual, biały sznurek skręcany może zostać użyty do stylizacji ślubnych. Sznurki skręcane równie ładnie wyglądają pojedynczo, jako jeden sznurek, ale równie dobrze wyglądają jeśli jest ich kilka w rzędzie. Można na nie nałożyć ozdobną nakładkę metalowa czy ceramiczną. Można także wykorzystać do dekoracji domu. Mogą posłużyć jako ozdoby do przewiązania zasłon w pokoju czy kuchni. Sznurki skręcane można też łączyć z innymi sznurkami czy rzemieniami jubilerskiemi. Kolorowe sznurki skręcane zawsze ładnie będą prezentować się na nadgarstku, uszach czy szyi.

Rodzaje sznurków skręcanych:
Możemy podzielić według dwóch kryteriów. Pierwszym z nich jest grubość sznurka skręcanego, zaś drugim kolor sznurków.
Najczęściej spotykanymi i też najbardziej uniwersalnymi w użyciu są sznurki skręcane o średnicy 4mm i 5mm. To z nich najczęściej robi się bransoletki i naszyjniki. Można spotkać je także w mniejszej lub większej średnicy (od 2mm ąz do 10mm).
Kolorystyczna gama, w jakiej występują sznurki skręcane jest bardzo szeroka i daje wyobraźni twórcy duże możliwości kolorystycznego doboru.

Materiały z jakich są wykonane:
Wykonane są z wysokiej jakości włókna poliestrowego. Pojedynczy sznurek spleciony jest z drobniejszych sznurków w jeden grubszy. Jest miękki i przyjemny w dotyku, dlatego tak chętnie wykorzystuje się go do biżuterii noszonej na co dzień.
Filtruj według:
Lista produktów
Sortuj według:

Sznurek skręcany, satynowy, z silnym połyskiem 5mm / czarny / 4m / A8485

Rewelacja! (4,66)
W opakowaniu: 4m Wielkość: 5mm Skład: 100% bawełna Kolor: Czarny
24h
2,99 zł
KUP

Sznurek skręcany, satynowy, z silnym połyskiem 4mm / czarny / 4m / A8484

Rewelacja! (4,71)
W opakowaniu: 4m Wielkość: 4mm Skład: 100% bawełna Kolor: Czarny
24h
2,19 zł
KUP

Sznurek skręcany, satynowy, z silnym połyskiem 5mm / brązowy / 4m / A8458

Rewelacja! (4,62)
W opakowaniu: 4m Technika: Sutasz Wielkość: 5mm Skład: 100% bawełna Kolor: Brązowy
24h
2,59 zł
KUP

Sznurek skręcany, satynowy, z silnym połyskiem 3mm / słomkowy / 4m / B3252

Rewelacja! (4,67)
W opakowaniu: 4m Wielkość: 3mm Skład: 100% bawełna Kolor: Słomkowy
24h
2,19 zł
KUP

Sznurek skręcany, satynowy, z silnym połyskiem 3mm / czarny / 4m / B3250

Rewelacja! (4,78)
Technika: Sutasz W opakowaniu: 4m Wielkość: 3mm Skład: 100% bawełna Kolor: Czarny
24h
2,19 zł
KUP