• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Sznurki skręcane są półproduktem, którym posługują się twórcy biżuterii wielu nurtów i stylów. Jest on wykorzystywany miedzy innymi w technice haftu sutaszowego. Służy do obszywania poszczególnych części projektu albo do wykończenia całego projektu. Można tworzyć z niego bardzo okazałą i wystawną biżuterię przeplatając je ze sobą w dowolny sposób. Tworzone są wówczas naszyjniki lub bransoletki w formie plecionki. Ciekawym motywem, który łatwo wykonać z tych sznurków jest warkocz. Sznurek skręcany przeplatamy wówczas w taki sposób jakbyśmy zaplatali warkocz, a końce sznurkow wklejamy do końcówek do biżuterii. Sznurek skręcany w zależności od swojego koloru może nadać biżuterii z niego wykonanej zupełnie odmiennego stylu. Dobór sznurków białego i granatowego da nam biżuterię w stylu marynistycznym, pastelowe sznurki skręcane będą doskonałym dodatkiem w nurcie casual, biały sznurek skręcany może zostać użyty do stylizacji ślubnych. Sznurek skręcany równie ładnie wygląda pojedyńczo, jako jeden sznurek, ale równie dobrze wyglądają jeśli jest ich kilka w rzędzie. Można na nie nałożyć ozdobną nakładkę metalowa czy ceramiczną. Można także wykorzystać do dekoracji domu. Mogą posłużyć jako ozdoby do przewiązania zasłon w pokoju czy kuchni. Sznurki skręcane można też łączyć z innymi sznurkami czy rzemieniami jubilerskiemi. Kolorowe sznurki skręcane zawsze ładnie będą prezentować się na nadgarstku, uszach czy szyi.

Rodzaje sznurków skręcanych:
Możemy podzielić według dwóch kryteriów. Pierwszym z nich jest grubość sznurka skręcanego, zaś drugim kolor sznurków.
Najczęściej spotykanymi i też najbardziej uniwersalnymi w użyciu są sznurki skręcane o średnicy 4mm i 5mm. To z nich najczęściej robi się bransoletki i naszyjniki. Można spotkać je także w mniejszej lub większej średnicy (od 2mm ąz do 10mm).
Kolorystyczna gama, w jakiej występują sznurki skręcane jest bardzo szeroka i daje wyobraźni twórcy duże możliwości kolorystycznego doboru.

Materiały z jakich są wykonane:
Wykonane są z wysokiej jakości włókna poliestrowego. Pojedynczy sznurek spleciony jest z drobniejszych sznurków w jeden grubszy. Jest miękki i przyjemny w dotyku, dlatego tak chętnie wykorzystuje się go do biżuterii noszonej na co dzień.

Sznurki skręcane

Sznurki skręcane są popularnym komponentem do tworzenia biżuterii. Najczęściej wykorzystuje się je do tworzenia bransoletek i naszyjników. Choć można spotkać także ciekawe projekty biżuteryjne kolczyków czy broszek, które z powodzeniem wykorzystują sznurek skręcany. Mnogość kolorów, w jakich sznurek skręcany jest dostępny daje twórcy ogromne możliwości w zakresie łączenia kolorów. Popularne w nurcie biżuterii hand made są różnego rodzaju sploty, węzły i supełki wykonywane ze sznurków skręcanych. Można je stosować zarówno w naszyjnikach jak i bransoletkach. Sznurek ten ma zazwyczaj satynową powierzchnię, co dodaje produktom z niego wykonanym swoistej oryginalności i elegancji. Sznurek skręcany jest miły w dotyku, dlatego biżuterię z niego wykonaną mogą nosić osoby o delikatnej i wrażliwej skórze.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
Wielkość

Wielkość

1 - 18 z 18
Sortuj wg:
strona: z 1