• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Sznurki skręcane

Sznurki skręcane są półproduktem, którym posługują się twórcy biżuterii wielu nurtów i stylów. Jest on wykorzystywany między innymi w technice haftu sutaszowego. Służy do obszywania poszczególnych części projektu albo do wykończenia całego projektu. Można tworzyć z niego bardzo okazałą i wystawną biżuterię przeplatając je ze sobą w dowolny sposób. Tworzone są wówczas naszyjniki lub bransoletki w formie plecionki. Ciekawym motywem, który łatwo wykonać z tych sznurków jest warkocz. Sznurek skręcany przeplatamy wówczas w taki sposób jakbyśmy zaplatali warkocz, a końce sznurków wklejamy do końcówek do biżuterii. Sznurek skręcany w zależności od swojego koloru może nadać biżuterii z niego wykonanej zupełnie odmiennego stylu. Dobór sznurków białego i granatowego da nam biżuterię w stylu marynistycznym, pastelowe sznurki skręcane będą doskonałym dodatkiem w nurcie casual, biały sznurek skręcany może zostać użyty do stylizacji ślubnych. Sznurek skręcany do biżuterii równie ładnie wygląda pojedynczo, jako jeden sznurek, ale równie dobrze wyglądają jeśli jest ich kilka w rzędzie. Można na nie nałożyć ozdobną nakładkę metalową czy ceramiczną. Można także wykorzystać do dekoracji domu. Mogą posłużyć jako ozdoby do przewiązania zasłon w pokoju czy kuchni. Sznurki skręcane można też łączyć z innymi sznurkami czy rzemieniami jubilerskimi. Kolorowe sznurki skręcane zawsze ładnie będą prezentować się na nadgarstku czy szyi.

Rodzaje sznurków skręcanych:
Możemy podzielić według dwóch kryteriów. Pierwszym z nich jest grubość sznurka skręcanego, zaś drugim kolor sznurków.
Najczęściej spotykanymi i też najbardziej uniwersalnymi w użyciu są sznurki skręcane o średnicy 4mm i 5mm. To z nich najczęściej robi się bransoletki i naszyjniki. Można spotkać je także w mniejszej lub większej średnicy (od 2mm aż do 10mm).
Kolorystyczna gama, w jakiej występują sznurki skręcane do biżuterii jest bardzo szeroka i daje wyobraźni twórcy duże możliwości kolorystycznego doboru.

Materiały z jakich są wykonane:
Sznurki skręcane do biżuterii są wykonane z wysokiej jakości włókna poliestrowego. Pojedynczy sznurek spleciony jest z drobniejszych sznurków w jeden grubszy. Jest miękki i przyjemny w dotyku, dlatego tak chętnie wykorzystuje się go do biżuterii noszonej na co dzień.

Sznurki skręcane

Sznurki skręcane

Sznurki skręcane są popularnym komponentem do tworzenia biżuterii. Najczęściej wykorzystuje się je do tworzenia bransoletek i naszyjników. Choć można spotkać także ciekawe projekty biżuteryjne kolczyków czy broszek, które z powodzeniem wykorzystują sznurek skręcany. Mnogość kolorów, w jakich sznurek skręcany jest dostępny daje twórcy ogromne możliwości w zakresie łączenia kolorów. Popularne w nurcie biżuterii hand made są różnego rodzaju sploty, węzły i supełki wykonywane ze sznurków skręcanych. Można je stosować zarówno w naszyjnikach jak i bransoletkach. Sznurek ten ma zazwyczaj satynową powierzchnię, co dodaje produktom z niego wykonanym swoistej oryginalności i elegancji. Sznurek skręcany do biżuterii jest miły w dotyku, dlatego biżuterię z niego wykonaną mogą nosić osoby o delikatnej i wrażliwej skórze.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
Wielkość

Wielkość

1 - 17 z 17
Sortuj wg:
strona: z 1