Szpilki jubilerskie

Szpilki jubilerskie znajdziemy w każdym warsztacie rękodzielnika, który samodzielnie wykonuje biżuterię. Są też częstym składnikiem w zestawach do robienia biżuterii. Szpilki do kolczyków pełnią funkcję bazy kolczyka, bazy i ozdoby kolczyka jednocześnie, ważną część konstrukcyjną kolczyków typu gronka oraz bransoletek i naszyjników, które wykonywane są podobną metoda co wiszące gronka. Szpilkami jubilerskimi posługują się zarówno osoby zaczynające przygodę z rękodziełem artystycznym jak i zaawansowani twórcy biżuterii autorskiej. Szpilki jubilerskie są widoczną częścią konstrukcyjną biżuterii, dlatego należy pilnować, by cały projekt był wykonany z jednego koloru szpilek jubilerskich. Jeśli zdecydujemy się na srebrne szpilki do biżuterii, niech będą one użyte w całej bransoletce czy kolczyku. Pozostałe metalowe dodatki, jak bigle, zapięcia, kółka montażowe i inne potrzebne do wykończenia biżuterii również powinny być kolorystycznie kompatybilne z użytymi do projektu szpilkami jubilerskimi.
Szpilki do kolczyków są metalowymi półproduktemi do wyrobu biżuterii. Jest to kilkucentymetrowy odcinek okrągłego w przekroju drutu zakończony ściętą na prosto główką, jak w gwoździu (stąd tez jego nazwa - szpilki do biżuterii typu gwóździe) lub zakończony oczkiem, zwanym też haczykiem, uszkiem, pętelką  czy z angielska loopem (nazwa: szpilki do biżuterii typu haczyki). Szpilki do kolczyków są najczęściej stosowane do wyrobu kolczyków, ale też bransoletek i naszyjników. Na ich bazie powstają słynne i eleganckie kolczyki gronka, proste kolczyki na szpilce a także bardzo bogato zdobione bransoletki i naszyjniki, które są wykonywane na podobnej zasadzie, jak kolczyki gronka. Szpilki haczyki mogą służyć do łączenia ze sobą poszczególnych koralików. Najprostszym sposobem wykorzystania szpilek jubilerskich jest wykonanie z nich kolczyków. Na szpilkę nakładamy koralik, od góry możemy nałożyć na niego nakładkę ozdobną, szpilkę odcinamy na długość około jednego centymetra i formujemy z niej oczko. Oczko szpilki, bezpośrednio lub za pomocą kółka jubilerskiego montujemy do bigla. Gronka powstają poprzez podczepianie do ogniw łańcuszka koralików lub minerałów umieszczonych na szpilce jubilerskiej, którą z drugiej strony zawijamy w oczko a oczko mocujemy do ogniwek łańcuszka. Reasumując: szpilki jubilerskie to niezbędne elementy metalowe do wykonania wymarzonych kolczyków a także do podwieszenia koralików czy minerałów w bransoletkach i naszyjnikach wykonywanych na bazie łańcuszka

Rodzaje:
Szpilki jubilerskie obok naturalnego podziału według długości szpilki i stopu metalu z jakiego są wykonane dzielimy na szpilki gwoździe i szpilki haczyki. Osobnym rodzajem są szpilki ozdobne, których główka zakończona jest ozdobnym kwiatkiem czy kulką z ornamentem. Dostępne szpilki wykonywane są przeważnie z drutu o grubości 0,6 i 0,7 mm, rzadziej z drutu 0,5 mm. Długości szpilek jubilerskich wahają się od kilku do kilkunastu centymetrów długości.

Z czego są zrobione:
Szpilki jubilerskie to metalowe produkty do robienia biżuterii. Kolory w jakich najszerzej dostępne są na rynku to kolor srebrny (mogą to być szpilki do kolczyków wykonane z różnych prób srebra lub z metali nieszlachetnych w kolorze srebra), kolor złoty (tu podobnie, mogą być to szpilki do biżuterii złote wykonane z różnych prób złota, lub popularne szpilki srebrne pokryte 24-karatowym złotem), kolor miedziany i kolor starego złota, zwany często kolorem mosiądzu lub metalem antycznym.
Filtruj według:
Typ: Gwoździe Wyczyść filtry
Lista produktów
Sortuj według:

Szpilki gwoździe / stal nierdzewna / 50mm / srebrny / 20szt / S9425

W opakowaniu: 20szt Wielkość: 50mm Materiał: Stal nierdzewna Typ: Gwoździe Kolor metalu: Srebrny Kolor: Srebrny
24h
3,99 zł
KUP

Szpilki gwoździe / 20mm / kolor antyczny miedziany / wielkość główki 2 mm / 400szt / G3991

Rewelacja! (4,67)
W opakowaniu: 200szt Wielkość: 20mm Materiał: Stop żelaza Typ: Gwoździe Kolor metalu: Antyczny miedziany waga: 17,6g
24h
1,49 zł
KUP

Szpilki gwoździe / stal nierdzewna / 40mm / srebrny / 20szt / S9424

W opakowaniu: 20szt Wielkość: 40mm Materiał: Stal nierdzewna Typ: Gwoździe Kolor metalu: Srebrny Kolor: Srebrny
24h
3,49 zł
KUP

Szpilki gwoździe / stal nierdzewna / 20mm / srebrny / 20szt / S9422

W opakowaniu: 20szt Wielkość: 20mm Materiał: Stal nierdzewna Typ: Gwoździe Kolor metalu: Srebrny Kolor: Srebrny
24h
2,49 zł
KUP

Szpilki ozdobne / gronko / 55mm / srebrny / 4szt / S9517

W opakowaniu: 4szt Wielkość: 55mm Materiał: Stop metalu Typ: Gwoździe Kolor metalu: Srebrny Kolor: Srebrny
24h
3,99 zł
KUP

Szpilki gwoździe / 20mm / kolor srebrny / wielkość główki 2 mm / 400szt / B1496

Rewelacja! (4,71)
W opakowaniu: 400szt Wielkość: 20mm Materiał: Stop metalu Typ: Gwoździe Kolor metalu: Srebrny Kolor: Srebrny
24h
1,89 zł
KUP

Szpilki gwoździe / stal nierdzewna / 30mm / srebrny / 20szt / S9423

W opakowaniu: 20szt Wielkość: 30mm Materiał: Stal nierdzewna Typ: Gwoździe Kolor metalu: Srebrny Kolor: Srebrny
24h
2,99 zł
KUP

Szpilki gwoździe / 20mm / kolor antyczny brąz / wielkość główki 2mm / 400szt / C1954

Rewelacja! (4,71)
W opakowaniu: 400szt Wielkość: 20mm Materiał: Stop metalu Typ: Gwoździe Kolor metalu: Antyczny brąz Kolor: Antyczny brąz
24h
1,69 zł
KUP