• Darmowa dostawa od 109 zł
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Tkaniny wykorzystywane są prawie w każdej dziedzinie życia. Szyjemy z nich ubrania, pościele, dekorujemy nasze wnętrza, a także tapicerujemy meble. Do każdej z tych czynności przeznaczone są inne typy tkanin. Tanie tkaniny są też często wykorzystywane przez osoby zajmujące się rękodziełem. Można wykonać z nich śliczne zabawki, zabawne breloczki oraz rozmaite gadżety takie jak na przykład: poduszeczki do szpilek, łapki kuchenne, serwetki lub torebki damskie. Są dla projektanta tym, czym farby dla malarza lub koraliki dla twórcy biżuterii. Wybierając odpowiedni rodzaj tkaniny na projektowany przez siebie strój przedmiot, trzeba brać pod uwagę nie tylko wizualne, ale i techniczne ich właściwości. Występują w formie jednokolorowej, gładkiej - na przykład satyny albo też w formie wzorzystej. W pracach hand – made często możemy spotkać bawełny drukowane lub barwione w rozmaite kolorowe motywy, między innymi: kwiaty, zwierzęta, wzorki, kropki i wiele innych.

Z czego są wykonane:
Niedrogie tkaniny są produkowane z przędzy tkackiej. W zależności od tego jaka jest to tkanina – surowiec z którego wykonana jest przędza może być naturalny lub syntetyczny.  Naturalne mogą być pochodzenia zwierzęcego (na przykład wełna lub jedwab) lub roślinnego (między innymi bawełna albo len). Syntetyczne to na przykład poliester lub poliamid. Surowiec z jakiego wykonana jest tkanina ma duży wpływ na jej właściwości użytkowe, ważna jest też grubości nitek, splot oraz licznoś
 osnowy i wątku.

3. Rodzaje i podział tkanin:
Tkaninę możemy podzielić ze względu na różne kryteria.
*ze względu na przeznaczenie:
- pościelowe
- bieliźniane
- odzieżowe
- dekoracyjne
- stołowe
- tapicerskie
- specjalne (techniczne)
* ze względu na splot tkacki:
- gładkie
- wzorzyste
- żakardowe
*ze względu na kolor:
- jednobarwne
- barwnie tkane
- barwione
- z nadrukiem: w tym przypadku na jednobarwna tkaninę nanoszony jest obrazek, wzór lub zdjęcie za pomocą techniki sitodruku.
*ze względu na rodzaj:
- naturalne (bawełna, jedwab, len, wełna): są wykonane z naturalnych, zwierzęcych lub roślinnych przędz
- syntetyczne (poliester, nylon, akryl): otrzymywane są ze związków nie występujących w przyrodzie za pomocą syntezy chemicznej prostych związków organicznych
- sztuczne (wiskoza, acetat): wytwarzane ze związków, które  znajdują się w przyrodzie (np. celuloza). Mają właściwości tkanin naturalnych, ale są łatwiejsze w użytkowaniu i tańsze w produkcji

W sklepie pasart.pl znajdziecie duży wybór tkanin zarówno tanie tkaniny bawełniane jak i poliestrowe. Możemy je podzielić ze względu na różne kryteria. Na przykład ze względu na przeznaczenie, skład, splot, strukturę, kolorystykę oraz ze względu na fakturę. Najczęściej spotykany podział to podział na przeznaczenie lub skład. Na przykład często spotykanymi nazwami tkanin są: tkaniny poliestrowe oraz bawełniane. Te z kolei często dzielone są ze względu na zastosowanie na: tkaniny ubraniowe, płaszczowe, sukienkowe, odzieżowe, pościelowe, zasłonowe, obiciowe, bieliźniane, kostiumowe oraz tkanina stołowa i dekoracyjna.
W sklepie pasart.pl znajdziecie również tanie tkaniny znanych marek, między innymi takie jak: tkanina Minky Polar, czy tkanina Robert Kaufman, Michael Miller oraz TIMELESS TREASURES.
Wszystkie tkaniny w naszym sklepie są podzielone na odpowiednie kategorie. Każda tkanina znajduje się w kategorii o odpowiedniej nazwie. Nazwy tych kategorii są następujęce: aksamit, podszewka, tafta, satyna, atłas, organtyna, szyfon, polar, flausz, bawełna, jedwab, szyfon, tiul, jeans, sztruks, ortalion, welur oraz dzianina.
Oferujemy tkanniny polskie oraz importowane z różnych zakątków świata. Tkaniny w ciekawym wzornictwie. Oferujemy modne kolory tkanin na nowy sezon. Zapoznajcie się z ofertą produktową w sklepie pasart. Zapraszamy!

Tkaniny

Tkanina jest wyrobem włókienniczym, który powstaje w wyniku przeplatania ze sobą wzajemnie prostopadłych układów nitek osnowy i wątku. Jej nazwa pochodzi od procesu wytwarzania, który nazywamy tkaniem. Wykonuje się go na krosnach tkackich (ręcznych lub mechanicznych). Pierwsze tkaniny, lub raczej wyroby przypominające tkaninę wykonywano już kilka tysięcy lat temu. Natomiast pierwsze tkaniny lniane, w bardziej skomplikowanej formie, cienkie i przejrzyste miały swój początek w starożytnym Egipcie. Dzisiaj wybór tkanin jest ogromny od naturalnych (na przykład bawełniane, jedwabne, lniane), aż po syntetyczne (na przykład poliester, nylon, akryl).

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Filtry są świetne, super że z nich korzystasz! Teraz masz ich za dużo, dlatego nie ma żadnego wyniku. Wyczyść kilka filtrów.