• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Japońskie koraliki Toho Round są drobnymi koralikami o kształcie nieco spłaszczonej kuli, występujące w kilku rozmiarach, wielu kolorach i różnych wykończeniach. Przyglądając się ofercie tych koralików i ich rozmiarom możemy mieć mylące odniesienie co do ich podanych wielkości, zatem przyda się na pewno wyjaśnienie co znaczą podane przy koralikach wielkości. Każdy rozmiar koralików zawiera informację ile sztuk danej wielkości zmieści się na długość 1 cala. 1 cal to 2,54 centymetra co oznacza, że na taki odcinek wchodzi 15 koralików o rozmiarze 15/0, 11 koralików o rozmiarze 11/0, 8 koralików o rozmiarze 8/0,  6 koralików o rozmiarze 6/0 i wyjątkowo 4 koraliki o rozmiarze 3/0. Mając takie informacje łatwo obliczymy ile mniej więcej potrzebujemy koralików oraz uruchomimy wyobraźnię co do faktycznej ich wielkości. Wniosek taki, że im wyższy rozmiar, tym koraliki mniejsze i odwrotnie: im rozmiar mniejszy, tym koraliki większe. Szklane drobne koraliki Toho Round poprzez swoją nienaganną budowę pozwalają na tworzenie biżuterii zarówno płaskiej jak i w wydaniu okrągłym, ktorą znamy jako sznury koralikowe. Aby znacznie ułatwić sobie tworzenie takiej biżuterii warto pokusić się o posiadanie krosna do koralików – w przypadku płaskich wyrobów oraz dysku kumihimo do wyrobu sznurów. Jak ciekawa w splotach, kolorach i pomysłach może być biżuteria z udzialem Toho Round możemy zobaczyć na naszym blogu. Warto również wiedzieć, że aby dobrze się pracowało z koralikami Toho potrzebna jest właściwa igła, mocne nici lub cienki sznurek, końcowki, zapięcia i inne produkty w zależności od wykonywanego projektu, które dokładnie są wymienione przy każdym kursie na blogu. Wystarczy wpisać w okienko: Toho - i już!
Toho Round posiadają też różne wykończenia występujące w takich samych kolorach, o czym trzeba pamiętać wybierając koraliki. Pozwoli to na właściwe skompletowanie kolorystyczne i uniknięcie pomyłek. Oprócz Toho Round na uwagę zasługują również koraliki Toho Treasure o cylindrycznej budowie mające wszystkie cenne cechy jak koraliki Round, z tą rożnicą, że występują w rozmiarze 12/0.

TOHO™ Round

Koraliki Toho Round są jedną z najliczniejszych grup wśród koralików, a wszystko za sprawą ich mikro rozmiarów oraz popularności. Powodzeniem i uznaniem cieszą się z powodu staranności, z jaką zostały wykonane, różnorodności kolorystycznej i rozmiarowej oraz rozmaitym  wykończeniem. A wszystko dlatego, że używane w masie powinny prezentować się nienagannie, czyli być jednakowego wzrostu i jednakowej postury a dodatkowo posiadać walory ukryte w postaci równych dziurek. To wszystko charakteryzuje te drobne koraliki Toho Round a dla nas jest powodem, że chętnie używamy ich w wielu technikach tworzenia hand madowej biżuterii, głównie w boadingu, hafcie koralikowym i sutaszu. Wśród pomocniczych akcesoriów są przyrządy ułatwiające pracę z tymi drobnymi koralikami i warto się z nimi zapoznać. Tworzenie biżuterii stanie się znacznie łatwiejsze i przyjemniejsze.