• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Włóczka MTP Cashmere Gold jest przędzą, która na półce sklepu z włóczkami zostałaby od razu zauważona. Nie jest jakoś przesadnie miękka ale jest miła, jej skręt jest, a jakby go nie było, a całość ma wyraźną nitkę, która skubana wyzwala dosyć długie pojedyncze, nie zbrylone! włoski. Cała tajemnica tych wstępnych cech kryje się w składzie tej przędzy, która oprócz akrylu spełniającego tu też swoje zadanie, ma jeszcze 55% wełny uszlachetnionej i 5% kaszmiru. Odpowiednio wykończona wełna pozbawiona jest drętwości i hardu a dodany do niej kaszmir wprowadza niezwykłą łagodność i delikatność, niewielki połysk i zasila w grzejność nie pogrubiając włókna. Włóczka MTP Cashmere Gold jest włóczką cienką jak na taki skład, co oczywiście jest jej wielką zaletą, bo żeby sweter, czy suknia były ciepłe i w dobrej jakości nie muszą wcale być grube. Właśnie im cieńsze, tym bardziej eleganckie. Dotyczy to również odzieży męskiej i zapewne przewidział to producent, bo występujące w ofercie kolory od razu przywodzą nam na myśl męskie swetry i pulowery. Kolory spokojne a także orzeźwiające z głębokim czerwonym włącznie. Delikatność nitki i duża zawartość włókien naturalnych spowoduje, że zmieszczą się pod marynarkę i spełnią swoje zadanie, czyli ocieplą. Włóczka MTP Cashmere Gold zawierająca kaszmir, nawet jeśli jest to tylko 5% potrzebuje specjalnego traktowania, aby dzianina własnoręcznie wykonana i z czasowym poświęceniem służyła nam przez długie lata. Kaszmir to włókno pozyskiwane z runa kóz kaszmirskich, najdroższe z dostepnych włókien, bardzo cienkie i bardzo ciepłe, do tego nie ulegające zmechaceniom, więc nawet jeśli w składzie jest go malutko, ale ma dobre sąsiedztwo, należy o niego zadbać wg wskazówek zawartych na banderoli.

Włóczka MTP™ Cashmere Gold

Włóczka MTP Cashmere Gold poprzez swój skład pretenduje do włóczek szlachetnych, pomimo akrylu, który się w niej znajduje w ilości 40%. Drugim ważnym składnikiem zdecydowanie jest wełna, której jest 55% a trzecim najważniejszym, chociaż w najmniejszym procencie jest kaszmir. W kontakcie z tą włóczką widać i czuć (naprawdę) ten skład. Już sama włóczka wygląda nieco inaczej, jest bardzo ciasno skręcona aż z 4 nitek, które tworza jej wątek nie gruby, o czym świadczy 320 metrów w motku. Wydawałoby się, że 5% kaszmiru to nic wielkiego, ale skoro jest, znaczy że w znaczący sposób podnosi walory włóczki widoczne zresztą gołym okiem. Włóczka MTP Cashmere Gold to obok przeznaczenia standartowego do damskiej szafy, również a może przede wszystkim włóczka na odzież męską w postaci swetrów, kamizelek, pulowerów.

Filtry

Sortuj wg:

Filtry są świetne, super że z nich korzystasz! Teraz masz ich za dużo, dlatego nie ma żadnego wyniku. Wyczyść kilka filtrów.