• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Włóczka Madame Tricote Paris Merino Gold 200 jest tą, która w rankingu plasuje się bardzo wysoko, a wszystko za sprawą wełny merino, której jest tu 60%. Wełna ta jest dobrodziejstwem pochodzącym od merynosów, owiec hodowanych głównie ze względu na ich runo. Najcenniejsze osobniki żyją w Nowej Zelandii i w Alpach Południowych, bo tam targane ekstremalnymi warunkami wykształcają włókna z najlepszą izolacyjnie warstwą chroniącą. Nie dziwi więc fakt, że wełna z merynosów spotykana jest w szerokim asortymencie produktów i z jej dobrodziejstw czerpiemy pełnymi garściami. Jej właściwości sprawiają, że chętnie po tą włóczkę sięgamy wraz z nadchodzeniem chłodnych pór roku, ale to włóczka całoroczna. Nie też o slogan tu chodzi, że to włóczka grzejąca zimą a chłodząca latem, ale z całą pewnością to przędza, w której latem nie jest nam gorąco. Włóczka MTP Merino Gold 200 to taki naturalny klimatyzator, który zimą nie wpuszcza do nas zimna, a latem gorąca. Gdyby określić ją jednym słowem, wystarczyłoby: komfortowa. Jej zalety nie kończą się na solidnej higroskopijności. Ma jeszcze inne; jedną z ważniejszych jest jej delikatność, która przekłada się na to, że nie uczula ani nie drapie. Wśród wełen to rzadkie osiągnięcie. Ma też wadę, a w zasadzie dwie. Pierwsza to cena, druga – nie jest odporna na przecieranie i uszkodzenia mechaniczne, dlatego najczęściej łączy się ją z włóknami syntetycznymi takimi jak akryl czy poliamid. To mocne wydłużające życie wełnie włókna, jednocześnie obniżające jej cenę. Włóczka MTP Merino Gold 200 to świetna przędza na całoroczne, a szczególnie na zimowe wyroby, również swetry dla osób chętnie przebywających na świeżym powietrzu, uczestniczących w wyczerpujących wędrówkach, ale też lubiących po prostu ciepło i przytulne odzienie. Nawet tylko czapka zrobiona na drutach z tej włóczki udowodni nam o słuszności i prawdziwości przedstawianych tu cech.

 

Włóczka MTP™ Merino Gold 200

Włóczka MTP Merino Gold 200 jest okazałą włóczką pod wieloma względami. Pierwszy to skład -  60% wełny i 40% akrylu, drugi to pochodzenie i trzeci - grubość włóczki. Ze względu na swoje właściwości wełna merino zajmuje jedną z najlepszych pozycji, na których królują naprawdę dobre włóczki. W skrócie, to ciepła przędza o charakterystycznym gęstym skręcie, dużych zdolnościach higroskopijnych z przeznaczeniem na odzież, która świetnie się nosi i do tego nie gryzie. Włóczka MTP Merino Gold 200 absolutnie nadaje się na odzież outdoorową, której głównym zadaniem jest ochrona przed wilgocią i wiatrem. Zdrowa, z dużym zasobem naturalngo włókna i bezpieczna. Taka jest włóczka z wełny merynosów Merino Gold 200.

Filtry

Sortuj wg:

Filtry są świetne, super że z nich korzystasz! Teraz masz ich za dużo, dlatego nie ma żadnego wyniku. Wyczyść kilka filtrów.