Menu
  • Darmowa dostawa od 109 zł
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Włóczka YarnArt Angora De Luxe jest kolejną włóczką pozyskiwaną z runa kóz angorskich o składzie bogatym w tytułowe włókno – moher, którego jest tutaj aż 75%, a resztę – 25% stanowi akryl. Kozy angorskie są domowymi zwierzętami, które hodowane są w większości właśnie dla wełny doskonałej jakości - moheru. Hodowla ich nie jest łatwa; zwierzęta te nie znoszą deszczowej i chłodnej pogody, dlatego hodowane są albo na obszarze o charakterze pustynnym, albo w zamkniętych pomieszczeniach, z których wychodzą na wybieg tylko w ciepłe i suche dni. Za to moher, który uzyskuje się z ich runa jest cudownym surowcem, przeznaczanym do wyrobu cennych i niezwykle delikatnych dzianin.

Cechy i właściwości, które posiada moher doskonale oddaje włóczka YarnArt Angora De Luxe.

Jej włókno jest wytrzymałe, bardzo mocne  (nie da się go łatwo zerwać) a do tego bardzo lekkie i puszyste. Moher ma jeszcze dwie inne istotne zalety: jest elastyczny i niepodatny na filcowanie.

Lekkość i puszystość tej włóczki wpływa znacząco na wygląd odzieży z niej wytwarzanej, głównie czapek, szalików i swetrów. Liczne włoski, którymi okryta jest  nić wiodąca przyczyniają się do zapewnienia ciepła i spektakularnego wyglądu. Dzięki nim wyrób nasz jest lekko przezroczysty z kokieteryjną mgiełką. Takie wyroby, typu swetry, bluzki czy sukienki stanowią bardzo elegancką odzież kobiecą. Wykonywane są zazwyczaj z pojedynczej włóczki, przez co nie są grube, a ciepłe.

Włóczka YarnArt Angora De Luxe przerabiana na grubszych drutach czy szydełku, może mieć swoje spełnienie dla chust i poncz o zwykłych lub ażurowych wzorach. Delikatne i powabne posłużą do okrycia najbardziej eleganckiej sukni wieczorowej. Jeśli zaś wykorzystamy tę włóczkę połączoną w dwie lub trzy nitki, przerabiając na grubszych drutach uzyskamy bardzo ciepły, lekki, puszysty sweter, czapkę szal czy komin. Przystępując do zamiaru dziergania z Angorą De Luxe warto zapoznać się z ofertą włóczkicieniowanej o takiej samej grubości - YarnArt Angora Active i sprytnie je ze sobą połączyć.  Wkomponowane cieniowane elementy dobrane kolorystycznie do gładkiej włóczki delikatnie ją ozdobią, a wykonana praca będzie dla wykonawczyni prawdziwym  przedmiotem dumy.

Włóczka YarnArt™ Angora De Luxe

Włóczka YarnArt Angora De Luxe to włóczka z dużą zawartością moheru, bo 75% i 25% akrylu.

Niezwkle delikatnie wyglądająca, z cienkim mocnym rdzeniem pokrytym na całej długości włoskami jak mgiełka o różnej długości. Angora De Luxe użyta jako pojedyncza nić przerabiana sugerowanymi drutami 3mm lub szydełkiem 3,5 mm stworzy urokliwą, pełną kobiecości odzież, lekko prześwitującą, ale połączona już w trzy nitki usnuje zwarty, ciepły sweter urokliwie pulchny; i czy uwierzycie, że wykonacie go na grubszych drutach, np. 7mm z 3 motków, i nie będzie przeźroczysty? Tak! To bardzo lekka i wydajna włóczka w ilości 520 metrów w motku.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
Skład

Skład

Marka

Marka

Rozmiar szydełka

Rozmiar szydełka

Rozmiar drutów

Rozmiar drutów

1 - 15 z 15
Sortuj wg:
strona: z 1