Menu
  • Darmowa dostawa od 109 zł
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Włóczka YarnArt Angora Melange jest włóczką moherową, o składzie 60% moheru i 40% akrylu.  Moher to włókno naturalne, pozyskiwane z kóz algierskich potrafiących wyhodować na sobie moherowe włosy do nawet 30 centymetrów długości. Ciekawostką jest, że z powodu długości i połyskliwości runo to jest surowcem często używanym do produkcji włosów dla lalek. To również bardzo cenne włókno do produkcji przędz moherowych – rzadziej solo, najczęściej w mieszankach. Włóczka YarnArt Angora Melange pomimo tego, że w nazwie ma przyswojoną angorę, na szczęście nią nie jest. Pozyskiwanie autentycznej angory z królików sprawia tym zwierzętom dużo cierpienia i miejmy nadzieję, że całkowicie zniknie z rynku, nad czym czuwają coraz liczniej powoływane organizacje.
Opisywana tu moherowo-akrylowa włóczka nie bez powodu zawiera akryl, który wzmacnia jej odpornośc na zrywanie i przy całym swoim złu, jakim jest sztuczne włókno – nie odbiera uroku moherowi. Widoczne włoski są jego całą ozdobą i to one sprawiają, że wykonana z tej włóczki odzież wygląda zjawiskowo i lekko. Włóczka YarnArt Angora Melange jest cieniowaną włóczką w spokojnych kolorach natury, które pozwalają na wykonanie ponadczasowych, klasycznych ubrań dzianinowych na prawdę w dobrej jakości. Z cienkiej okraszonej włoskami przędzy powstaną wyroby zawsze półprzeźroczyste, a zakładane blisko ciała kwalifikują się jako koktailowe lub wieczorowe. Zatem to odpowiednia włóczka na miękkie, pełne lekkości chusty i szale, bluzki, topy i  zwiewne tuniki. Ale to również dobra włóczka na eleganckie grubsze swetry, dla których powstania potrzebna jest druga, a czasami też trzecia nitka. Włóczki melanżowej raczej nie da się łączyć podwójnie bez poświęcania specjalnej uwagi i tu z pomocą przychodzi identyczna, ale jednokolorowa włóczka YarnArt Angora, która będzie tłem dla melanżu i jednocześnie skutecznie ją pogrubi. Z uwagi, że jest bardzo wydajna  nie przerazi nas też koszt grubszego swetra, jaki z niej wykonamy. Dla planu użycia podwójnej włóczki odpowiednie będą druty znaczącej grubości, bo pamiętać musimy, że moher pomiędzy splotami potrzebuje oddechu i miejsca na włoski.

Włóczka YarnArt™ Angora Melange

Włóczka YarnArt Angora Melange jest mieszanką moherowo-akrylową, wielokolorową siostrą włóczki YarnArt Angora. Taki sam skład i grubość obu włóczek pozwalają na dowolny wybór dotyczący kolorystyki planowanej robótki. Melange, jak sama nazwa wskazuje jest włóczką cieniowaną, dzięki której powstanie ciekawa kolorystycznie odzież ombre bardzo ożywiająca ubrania w jednolitych kolorach. Mając na uwadze obie włóczki możemy wziąć pod uwagę ich połączenie, w którym włóczka YarnArt Angora Melange bardzo urozmaici i uatrakcyjni nić jadnokolorową. Z korzyścią dla wyrobu jest aby łączenie przędzy odbywało się z włóczek o takich samych parametrach i składzie i tu mamy taką możliwość. Wykorzystajmy to i stwórzmy ciepłą czapkę, komin, sweter czy spódnicę o osłabionym melanżu z jednolitą włóczką  w tle.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
Skład

Skład

Marka

Marka

Rozmiar szydełka

Rozmiar szydełka

Rozmiar drutów

Rozmiar drutów

1 - 3 z 3
Sortuj wg:
strona: z 1